fbpx

effi potrzeby

Prowadzisz swój fitness klub? Jesteś jego managerem lub pracownikiem? Czy wiesz, które obszary fukcjonowania Twojego biznesu wymagają poprawy? Zdefiniuj swoje potrzeby:

Mój klub nie osiąga oczekiwanych wyników sprzedażowych.

Czy Twoja strategia sprzedażowa uwzględnia fakt, że sprzedaż to proces, który trwa w każdej sekundzie funkcjonowania fitness klubu? Czy każdy Twój pracownik, łącznie z trenerami i instruktorami, a nawet personelem sprzątającym wie, co konkretnie powinien robić i jaki powinien być, aby sprzedawać usługi oraz produkty, które oferujesz? Czy wiesz, jak przeprowadzić rozmowę, aby zakończyła się ona zakupem nawet w sytuacji, w której klient posiadał pewne obiekcje co do oferty klubu?

Na którym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te pytania?

Moduł 1. Budując strefy przychodów. Skuteczna sprzedaż produktów i usług w nowoczesnym klubie fitness.

Zasady, praktyczne metody i techniki skutecznej sprzedaży usług i produktów w klubie fitness. Efektywny przewodnik po sprzedaży we wszystkich strefach przychodów w nowoczesnym klubie fitness: karnety, programy, umowy, barek, odzież, akcesoria, treningi personalne i semipersonalne, porady dietetyczne.

Główne zagadnienia: Techniki sprzedażowe. Analiza osobista i analiza potrzeb. Tour po klubie. Rozmowa sprzedażowa. Radzenie sobie z obiekcjami klienta. Skuteczne metody sprzedaży artykułów spożywczych, suplementów i akcesoriów. Zarządzanie sprzedażą. Prognozy i plany sprzedażowe. Systemy motywacyjne.

Czas trwania: 1 dzień

Mam problem z pozyskiwaniem nowych klientów.

To, co sprzedajesz, to usługa, którą Twoi klienci oceniają na długo przed ich pierwszą wizytą w Twoim klubie oraz na długo po tym, gdy zamkną się za nimi drzwi. Jakie działania należy wdrożyć, aby ta ocena była pozytywna? Czy definiujesz wszystkie możliwe punkty styku Twojej marki z klientem, aby za każdym razem czekała na niego gotowa odpowiedź wywołująca w nim pozytywne emocje? Czy wiesz, kim jest Twoja marka i do kogo kieruje swój przekaz? Czy wiesz, kim są i czego oczekują od Ciebie Twoi klienci?

Na którym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te pytania?

Moduł 2. Zrozumieć klienta. Marketing nowoczesnego klubu fitness. Skuteczne sposoby pozyskiwania nowych klientów.

W jaki sposób prowadzić skuteczny marketing nowoczesnego klubu fitness? Sposoby budowania silnej marki na lokalnym rynku. Budowanie przewag konkurencyjnych. Strategie walki konkurencyjnej.

Główne zagadnienia: Metody skutecznego marketingu, reklamy i promocji klubu fitness. Praktyczne narzędzia pozyskiwania klientów. Zasady tworzenia rocznego planu marketingowego dla klubu fitness.

Czas trwania: 1 dzień

Mam wrażenie, że osoby ćwiczące w moim klubie nie są z nim związane.

Czy wiesz, że w klubie fitness tak naprawdę powinieneś więcej czasu poświęcić na pracę z umysłem i sercem niż z ciałem klienta? Jak wygląda idealny proces obsługi klienta i świadczenia usług? Czy wiesz, dlaczego skarżący się klient to dobry klient? Czy każdy pracownik Twojego klubu obsesyjnie zabiega o to, aby budować relację ze swoimi klientami, mając pełną świadomość wagi tego procesu?

Na którym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te pytania?

Moduł 3. Przekroczyć oczekiwania. Pięciogwiazdkowa obsługa, kreowanie pożądanych doświadczeń i budowanie lojalności klientów.

Pięciogwiazdkowa obsługa klienta oraz najwyższa jakość usług w nowoczesnym klubie fitness. Skuteczne budowanie lojalności w oparciu o zasady kreowania doświadczeń klienta i standardy pięciogwiazdkowej obsługi klienta oraz procedury świadczenia najwyższej jakości usług w nowoczesnym klubie fitness.

Główne zagadnienia: Zasady kreowania doświadczeń klienta klubu fitness. Zasady budowania lojalności klienta klubu fitness. Standardy i procedury postępowania i zachowania opracowane dla pracowników każdej strefy klubu: recepcja, instruktorzy zajęć grupowych, instruktorzy siłowni, trenerzy personalni.

Czas trwania: 1 dzień

Działania, które podejmuję, zazwyczaj nie prowadzą mnie do oczekiwanych efektów.

Jakie są kluczowe czynniki sukcesu klubu fitness oraz w jaki sposób je mierzyć? Dlaczego doskonałość operacyjna jest na dłuższą metę zabójcza dla klubu fitness, a poczucie bezpieczeństwa łączy się z ryzykiem? Czy wiesz, jaką przwagę posiada Twój klub nad wielkimi sieciówkami działającymi w trybie low-cost?

Na którym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te pytania?

Moduł 4. Co decyduje o sukcesie klubu fitness? Zarządzanie klubem, controlling.

Praktyczne narzędzia i metody zarządzania klubem fitness. Najważniejsze pomiary, analizy danych pozwalające oceniać sytuację oraz planować przyszłe efekty. Kluczowe kompetencje menedżera w zarządzaniu zespołami wysokiej efektywności.

Główne zagadnienia: Controlling i pomiary efektywności. Planowanie i prognozowanie przyszłych wyników. Systemy motywacyjne.

Czas trwania: 1 dzień

Mam problem ze znalezieniem oraz utrzymaniem odpowiednich osób w moim zespole.

Czy wiesz, dlaczego w dobie coraz popularniejszego, bezobsługowego modelu biznesowego klubów fitness, Ty nadal tak ogromną wagę powinieneś przykładać do tego, aby zatrudniać odpowiednie osoby? Czy wiesz, co w praktyce należy robić, aby wzbudzać motywację wewnętrzną oraz zewnętrzną Twojego zespołu? Jakie pytania powinieneś zadać w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, aby zweryfikować, czy dany kandydat to właśnie ta osoba, której poszukujesz?

Na którym szkoleniu poznasz odpowiedzi na te pytania?

Moduł 5. Spraw by ludziom chciało się chcieć. HR, zatrudnianie, motywowanie, wynagradzanie pracowników, budowanie zespołu.

Szkolenie przybliżające metody zarządzania zaangażowaniem i motywacją, oraz podnoszeniem efektywności i rozwojem pracowników.

Główne zagadnienia: Rekrutacja. Wynagrodzenia. Systemy motywacyjne. Ocena pracowników i indywidualne rozmowy roczne. Nowoczesne przywództwo Efektem warsztatu będzie stworzenie i opracowanie polityki personalnej, zatrudniania, wynagradzania i motywowania zespołu.

Czas trwania: 1 dzień