fbpx

Dlaczego my?

... czyli dlaczego warto nam zaufać i skąd mamy takie doświadczenie?

Skoro tu jesteś, to prawdopodobnie już wiesz, że jesteśmy firmą z polskiej czołówki dostawców specjalizujących się w kompleksowym wyposażaniu klubów fitness. Być może jeszcze Ci nie wiadomo, że prowadzimy także szkolenia i certyfikację instruktorów fitness i trenerów personalnych, oraz organizujemy sportowe eventy. Jeżeli interesuje Cię, dlaczego to robimy oraz co właściwie stanowi o tym, że jesteśmy uważani za najlepszych w branży, warto przeczytać, jak to wszystko się zaczęło!

Geneza

Piotr Ośródka, założyciel i właściciel firmy ekspertfitness.com, od 1994 roku prowadził własny klub fitness, który w międzyczasie rozrósł się do poziomu małej sieci działającej na terenie Łodzi. Nic nie daje takiego zrozumienia potrzeb właściciela klubu fitness, jak bycie nim. Nic nie motywuje do poszukiwania nowych rozwiązań tak, jak rozumienie potrzeb instruktora i klienta klubu fitness.

Sam fitness narodził się w USA, potem zaś trafił do Europy Zachodniej. To właśnie tam Piotr uczył się niemal wszystkiego uczestnicząc w targach, konwencjach, szkoleniach i niezliczonych wizytach w klubach fitness, ponieważ połowa lat 90-tych w Polsce była okresem, w którym były one jeszcze rzadkością. Już wówczas przyszły założyciel ekspertfitness.com rozpoczął uważne śledzenie rynku i zmian zachodzących w branży oraz analizowanie wielu aspektów sukcesów i porażek w prowadzeniu klubu fitness; zaczął nawiązywać wiele kontaktów biznesowych i przyjaźni z ludźmi tworzącymi fitness na całym świecie. W końcu, dzięki ciężkiej pracy, fascynacji aktywnością sportową oraz chęci rozwoju i zdobywania wiedzy udało mu się stworzyć coś z niczego.

Owocem konsekwencji w działaniu był sukcesu klubu, a następnie powstanie firmy – na początku wyspecjalizowanej w wyposażaniu sal fitness, a przez kolejne lata stale poszerzającej swoje portfolio sprzętowe oraz pola aktywności w branży fitness, by dzisiaj być między innymi organizatorem największej Konwencji Fitness w Europie Środkowej – corocznej EU4YA by tiguar.

20 LAT RAZEM

31 października 2021 roku firma ekspertfitness.com obchodziła swoje 20-lecie. Z tej okazji przeprowadziliśmy wywiad z założycielem i właścicielem firmy Piotrem Ośródką.

Wywiad pełen anegdot na temat polskiej branży fitness oraz zakulisowych opowieści na temat samej firmy.

 

W czym się specjalizujemy?

Od 2002 roku wprowadziliśmy na rodzimy rynek wiele wysokiej klasy marek, innowacyjnych produktów oraz niezbędnej wiedzy. Jednak to, co daje nam największą satysfakcję, to świadoma selekcja trendów i dostawców, a następnie mądra implementacja tych narzędzi w polskich klubach. Tworzymy sprzęt i uczymy trenerów, a także użytkowników końcowych, jak z niego korzystać, by móc zachować zdrowie, sprawność i dobre samopoczucie. Nie idziemy na kompromis, dostarczamy najbardziej optymalne rozwiązania, co potwierdzają nasi klienci i partnerzy.

Wyposażyliśmy setki klubów, w tym ponad 350 kompleksowo, wyszkoliliśmy tysiące instruktorów, wspieraliśmy sprzętowo i merytorycznie niezliczoną ilość konwencji i imprez szkoleniowych. Oferujemy codzienne wsparcie każdej osobie, która uczestniczy w życiu świata fitness, dostarczając sprzęt do klientów indywidualnych oraz biznesowych, współpracując z trenerami, fizjoterapeutami, twórcami aplikacji treningowych, inicjatorami sportowych wydarzeń, w tym także tych charytatywnych, oraz wychodząc poza granice Polski prowadząc stały eksport produktów naszej marki tiguar do 43 krajów. A nasza codzienna praca wpływa na obraz branży fitness!

Nasze atuty w 4 punktach

1. Stabilność i pewność oparte na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży i posiadaniu własnej, niezależnej marki sprzętu tiguar.
2. Gruntowne know-how założyciela i całego zespołu.
3. Dystrybuowanie produktów najwyższej jakości i zewnętrzny marketing wprost od uznanych, międzynarodowych marek.
4. Nieustanna optymalizacja sprzętu przemyślana pod kątem koncepcji treningowych.

Znajdujemy indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb i wymagań każdego klienta, pozwalające na stworzenie wyjątkowej oferty począwszy od nawet najmniejszego studia treningu, na największych sieciach kończąc. Świadczymy szereg dodatkowych usług, takich, jak transport czy instalacje podłóg. Słowem – jesteśmy z naszym klientem na każdym etapie tej fascynującej przygody, jaką jest fitness. Naszą misją jest sprawić, aby miejsce, które tworzysz, było pełne zadowolonych klientów. Make your fitness club work out!

skontaktuj się z nami!

 

Linia czasu ekspertfitness.com