fbpx

trx

TRX® to amerykańska marka, która dziś stała się synonimem treningu funkcjonalnego w podwieszeniu. Firma ekspertfitness.com, jako wyłączny dystrybutor w Polsce, z dumą dostarcza oryginalny sprzęt TRX® do najlepszych klubów fitness, ośrodków sportowych i trenerów personalnych, a także do osób prywatnych.

W ciągu ostatnich lat kluby, które zdecydowały się na wprowadzenie do swojej oferty zajęć z systemem TRX®, odnotowały wyjątkowo duży wzrost zainteresowania klientów tą formą treningu.

Historia

System profesjonalnych taśm TRX® przeszedł długą ewolucję od swojego przypadkowego początku. Randy Hetrick oraz jego koledzy z amerykańskiej, elitarnej jednostki wojskowej SEALS musieli znaleźć sposób, aby utrzymać formę podczas przebywania w nadbrzeżnych schronach, prowizorycznych bazach wojskowych i łodziach podwodnych.

Nie posiadając wystarczającej przestrzeni ani sprzętu do ćwiczeń, postanowili użyć linek od spadochronu, starego pasa ju-jitsu oraz własnej pomysłowości. W ten to sposób Hetrick stworzył prototyp dzisiejszej wersji systemu podwieszanego TRX®, wprowadzając całkowicie nowe spojrzenie na pracę z ciałem i jego ciężarem podczas ćwiczeń wzmacniających.

Na czym polegają ćwiczenia z TRX®?

trx brama

System Profesjonalnych lin TRX® wykorzystuje masę ciała i grawitację, aby stworzyć opór podczas ćwiczeń, dlatego dodatkowe obciążenia nie są konieczne.

Trening w zawieszeniu poprawia balans mięśni, stabilność stawów, zwiększa mobilność i wzmacnia niemal wszystkie mięśnie ciała, przez co jest bardzo pomocny w uprawianiu niemal każdego sportu. Poprawia również postawę i zapobiega urazom, może być także wykorzystywany w rehabilitacji. TRX® pozwala na wykonanie ponad 300 ćwiczeń górnych i dolnych części ciała; każde można stopniować w zależności od poziomu sprawności. Wielkość oporu można dostosować poprzez przemieszczanie punktu zaczepienia i kąta nachylenia ciała.

TRX® można używać wszędzie, ponieważ waży mniej niż kilogram, montuje się go krócej, niż minutę i można go przechowywać w małej torbie.

RIP Trainer

rip

Wiosną 2011 roku do systemu podwieszanego TRX® dołączył Rip™ Trainer stworzony przez amerykańskiego dwukrotnego mistrza Taekwondo Pete’a Holman’a.

Rip™ Trainer wykorzystuje asymetryczne obciążenie specjalnej liny i umożliwia wykonywanie bardzo energicznych i dynamicznych ruchów obrotowych. Dzięki asymetrycznemu oporowi Rip™ Trainer angażuje mięśnie całego ciała do wysiłku w utrzymaniu symetrycznej postawy, więc wyzwaniem dla osoby trenującej jest utrzymanie równowagi.

Wśród licznych zalet tego systemu wymienić można:

  • wzmocnienie mięśni stabilizujących i stabilności stawów,
  • poprawa siły obrotowej ciała i równowagi,
  • poprawa metabolizmu.

Szkolenia

szkolenia skrypt

Wyposażenie klubu fitness w oryginalny sprzęt marki TRX® jest gwarantem komfortu i bezpieczeństwa osób ćwiczących. Aby zmaksymalizować efektywność treningu i dbać o zdrowie klientów, ekspertfitness.com prowadzi również licencjonowane szkolenia TRX® dla trenerów personalnych i grupowych. Międzynarodowy certyfikat uzyskany po szkoleniu to świadectwo, że instruktor otrzymał należyte przygotowanie do pracy i jest w stanie stworzyć naprawdę interesujący i efektywny program treningowy, a możliwości taśm TRX® zostaną wykorzystane do maksimum. 

Więcej o naszych szkoleniach TRX® przeczytasz tutaj.

Oryginalność produktów

W obliczu ostatniego zalewu rynku podróbkami marki TRX® raz jeszcze chcielibyśmy podkreślić, że ekspertfitness.com jest jedynym oficjalnym dystrybutorem TRX® w Polsce.

Wszelkie produkty oznaczone tym znakiem towarowym, a zakupione inną drogą, niż poprzez ekspertfitness.com oraz autoryzowanych dealerów, są podróbkami, których używanie może grozić poważnymi obrażeniami ciała. Każdy oryginalny produkt posiada hologram oraz numer seryjny. Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić oryginalność każdego produktu. W przypadku pytań lub wątpliwości co do oryginalności produktu prosimy o kontakt.