fbpx

icg marka

Wychodząc z założenia, że można jeździć na rowerze stacjonarnym z równą pasją, determinacją i przyjemnością, jak w terenie, Indoorcycling Group (ICG) urósł do rangi największego na świecie specjalistycznego projektanta, producenta i dostawcy rowerów stacjonarnych. Od 2003 roku ekspertfitness.com jest jedynym dystrybutorem ICG w Polsce. Od tamtej pory wyposażyliśmy kluby fitness już w tysiące rowerów z oferty ICG.

Sam Team ICG jest tworzony przez naszą społeczność oraz Master Trenerów, czyli najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie IC, znanych ze swojego doświadczenia trenerskiego, pasji oraz najwyższych umiejętności w dziedzinie nauczania i prezentacji. Firma ICG posiada biura w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii. Team ICG to jeden z najszybciej rozwijających się zespołów zajmujących się ideą indoor cycling na świecie, a ekspertfitness.com, jako wieloletni partner i dystrybutor rowerów z ICG, gwarantuje najwyższą jakość oferowanych przez nich marek, przekładającą się na sukces każdego klubu.

Historia

Zanim jednak produkty i usługi ICG zaczęły być uznawane i sprzedawane na całym świecie, w odległym 1994 roku założyciel i dyrektor wykonawczy firmy ICG, Bernd Puerschel, zainspirował się — będącą cudem ówczesnej inżynierii — motorówką wypływającą z doków w Fort Lauderdale.

ice5

Po kilkumiesięcznej obserwacji rozwijającej się idei indoor cycling w Ameryce, Bernd powrócił do Niemiec, przeszczepiając na tamtejszy grunt zdobytą wiedzę i stając się jedynym niemieckim wytwórcą produkującym wyłącznie rowery stacjonarne. Jego pierwszy rower charakteryzowało wyrafinowanie techniczne wykraczające poza oczekiwania rynku oraz osiągi, które wywindowały go do rangi największego dostawcy w Europie i globalnego innowatora.

Motorówka, od której wszystko się zaczęło, nosiła nazwę Tomahawk, tak samo jak dziś rowery stacjonarne ICG.

Co poza rowerami?

icg2Oprócz rowerów Tomahawk, ICG oferuje także konsole Myride, będące technologiczną zdobyczą pozwalającą na trening z wirtualnym instruktorem na dużym ekranie bądź na urozmaicenie zajęć prowadzonych przez instruktora poprzez wyświetlanie filmów z tras na całym świecie. Ta innowacyjna forma treningu cieszy się niezwykłym powodzeniem i sprawdza się szczególnie dobrze w treningu grupowym, a także ma wpływ na poprawę rezultatów treningowych.

To jednak nie wszystko.

Szkolenia

Indorcycling Group oferuje także profesjonalne szkolenia Team ICG, aby wyposażyć naszych klientów w wiedzę niezbędną do stworzenia interesujących planów treningowych i optymalnego wykorzystania rowerów indoorowych. Nasze szkolenia ICG są prowadzone przez najlepszych na świecie Master Instruktorów. To najbardziej cenieni w swojej dziedzinie specjaliści, których droga do tytułu wiodła przez lata szkoleń i kształcenia. Master Instruktorzy są profesjonalistami o międzynarodowym doświadczeniu, którzy łącznie przeszkolili już ponad 1000 instruktorów na różnym poziomie.

Więcej o naszych szkoleniach ICG przeczytasz tutaj.