Piłki lekarskie – nudny relikt z podstawówki czy skuteczny przybór?

Nie ma chyba osoby, która nie pamiętałaby widoku wynurzającego się z magazynku wuefisty dźwigającego naręcze piłek lekarskich przy pomocy co silniejszych uczniów. Ich charakterystyczny zapach i nudny design kojarzą się większości z nas z mało przyjemnymi testami sprawnościowymi bądź wytrzymałościowymi. Nic dziwnego, że wraz z opuszczeniem szkolnych podwojów ochoczo się z nimi pożegnaliśmy. Gdyby tylko została nam wówczas przekazana wiedza na temat ich fenomenalnych właściwości, nasze ścieżki pewnie by się nigdy nie rozeszły. Lepsze jest często wrogiem dobrego i w przeciwieństwie do szybko przemijających trendów fitness, ten prosty pomysł wciąż się znakomicie broni mimo upływu czasu. 

Czytaj dalej...

Mówimy, jak było – czyli historia boot campów bez cukru

Historia współczesnych boot campów fitness, które narodziły się – gdzieżby indziej – w USA, oficjalnie liczy sobie ok. 25 lat, jednak ich korzenie sięgają znacznie dalej, a celem tych treningów nie było bynajmniej zwalczanie nudy wśród amerykańskich nastolatków. Prześledźmy więc skróconą i kontrowersyjną historię tego treningu.

Czytaj dalej...

Kamagon ball – przybór, który zmienił świat treningu funkcjonalnego (a może wiele więcej?)

tekst: Paweł Zaremba

Pierwszy raz zetknąłem się z Kamagonem prawie trzy lata temu, na kongresie body Life w Warszawie w 2012 roku. Zafascynowało mnie uniwersalne połączenie piłki lekarskiej, treningu z kettlebells i rehabilitacji po urazach mechanicznych. Zacząłem pytać, przyglądać mu się uważniej i zobaczyłem dla niego duże możliwości w treningu funkcjonalnym i crossficie, a także prosty przyrząd do rehabilitacji pourazowej.

Czytaj dalej...

Reebok Studio Line

Firma ekspertfitness.com z Łodzi w lipcu br. została wyłącznym dystrybutorem sprzętu Reebok Studio Line w Polsce. Nie jest to jednak jedyna zmiana jeśli chodzi o sprzęt tej wiodącej na świecie marki fitness. Na targach FIBO miała miejsce premiera nowej gamy produktów, które już od listopada będą dostępne także w Polsce.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS