Choreografia nie umarła. Żyje i ma się dobrze!

Osobiście jestem ogromną fanką choreografii i odkąd pracuję jako instruktor cały czas bacznie obserwuję zmieniającą się sytuację zajęć choreograficznych na rynku fitness – wysłuchuję opinii innych instruktorów, dopytuję swoich nauczycieli, śledzę różne wpisy na blogach i w mediach społecznościowych. Z jednej strony ciągle krąży w obiegu slogan „choreografia umiera”, ale z drugiej coraz częściej słyszy się o „nowej fali choreo”.

Czytaj dalej...

Dlaczego zwiększając długość i częstotliwość treningów Indoor Cycling prawdopodobnie wcale nie poprawisz swoich rezultatów

Wbrew pozorom nie każdej osobie zjawiającej się w fitness klubie zależy na tym, aby z treningu na trening poprawiać swoje wyniki. Dla wielu ćwiczących osób celem treningowym może być odstresowanie się po pracy, spędzenie czasu w towarzystwie innych klubowiczów, czy nawet posłuchanie muzyki. I to jest piękne! Trening Indoor Cycling odpowiada bowiem na każdą z tych potrzeb sprawiając, że na sali rowerowej możemy spotkać osoby motywowane poprzez zupełnie różne czynniki. Zadaniem dobrego instruktora Indoor Cycling jest zatem sprawienie, aby każda z tych osób wyszła z treningu z poczuciem odniesionej indywidualnej korzyści.

Czytaj dalej...

7 powodów, dla których nie warto chodzić do klubu fitness od Nowego Roku

„Od tego roku bezwzględnie wezmę się za siebie... może przejdę się w końcu do tego fitness klubu za rogiem... pójdę rano, przed pracą, żeby nikt nie widział, jak się wydurniam i pocę. Jeszcze tylko te dwa pierożki i ryba po grecku. No dobra, i kawałek makowca, w końcu makowiec niczemu nie winien. Ale od pierwszego stycznia idę. Idę. Idę!”

Czytaj dalej...

Bądź kreatorem w swoim mieście, czyli nowe zajęcia fitness, którymi możesz narobić szumu

Żaden racjonalnie myślący manager klubu fitness nie porwie się na inwestycje w zajęcia, o których wcześniej nie słyszał. Chyba, że... jest wizjonerem i wie, że odwaga połączona z rozeznaniem w branży może zaowocować pionierskim strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie ma się przysłowiowego nosa do nowych trendów, warto zaufać tym, którzy je śledzą i z wielkim powodzeniem wyznaczają od ponad 15 lat. Które zajęcia zatem i dlaczego typujemy jako te z największym potencjałem na nadchodzący czas?

Czytaj dalej...

Facebookowy trenerze, co za stoi za Twoim fanpage’m? – czyli kilka porad dla tych, którzy trenują w… social media.

„No dobra. Koszulka zadarta, brzuszek wciągnięty, uwaga, trzaskam selfie! Teraz tylko Instagram, fejs i niech wszyscy widzą ich boskiego trenejro! Acha, jeszcze małe lokowanko produktu od sponsora (co ja mam właściwie zrobić z tą piłką…?) i obowiązkowe, motywacyjne hasło… ”. Złośliwość? W żadnym razie. Codzienność social media, czasem budząca podziw, czasem jednak ciche politowanie. Jak sobie nie zaszkodzić i nie przekroczyć granicy autopromocji w mediach społecznościowych, będąc trenerem? Mamy dla Ciebie kilka przemyśleń, które mogą okazać się pomocne.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS