fbpx

Trendy fitness na 2020 rok

Jakie trendy rządzą obecnie światem fitness i jak może czerpać z tego Twój klub? Co oznaczać będzie zdrowy styl życia w 2020 roku? Czy wiesz, jakie podejście do aktywności fizycznej będzie dominować w najbliższych latach wśród Twoich klientów? Jakie trendy się rozwijają, a jakie odnotowały drastyczny spadek? Czy wiesz, czego będą oczekiwać i czy jesteś gotowy, by odpowiadać na potrzeby nowych uczestników branży, z każdym rokiem coraz bardziej świadomych w zakresie treningu i szeroko rozumianego lifestyle’u?

Top Trendy na 2020 rok to źródło inspiracji dla Twojej działalności w branży fitness w 2020 roku.

Czytaj dalej...

Czerwony dywan branży fitness

Kino ma oskarową galę, muzyka – Grammy, a cała branża fitness zjeżdża 8-10 maja do Łodzi, by wziąć udział w 14. International PT & Fitness Convention – EU4YA by tiguar – największej konwencji fitness w Europie Centralnej. Zamiast czerwonego dywanu – będą hale wypełnione matami do ćwiczeń. Zamiast pań w cekinach i panów w smokingach – topowi szkoleniowcy branży fitness w sportowych strojach, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czytaj dalej...

Moja EU4YA by tiguar

Emocje już opadły i powoli mogę sobie układać w głowie to, co zobaczyłam i czego doświadczyłam na corocznym wielkim święcie polskiej branży fitness: Eu4ya by tigua r 2018. Jak było? Kosmicznie! Do Poznania zjechało niemal półtora tysiąca osób z Polski i zza granicy! Fitnessowych freaków wszelkiej maści. Byli instruktorzy fitness, maniacy pilatesu, Body Art oraz wszelkich innych form Bo dy & Mind. Było wielkie grono wielbicieli treningu funkcjonalnego (wiecie jak ciężko było się dopchać do wolnych taśm TRX podczas zajęć, pomimo że były aż 3 wielkie bramy z taśmami?) Podczas zajęć ze sztangami i na stepach sala sprzętowa pękała w szwach!

Czytaj dalej...

Relacja z I-go szczytu trenerów TRX® Trainer Summit w Atenach

W miniony weekend października trenerzy z ponad trzydziestu krajów świata stawili się w Atenach na pierwszym, międzynarodowym szczycie trenerów TRX®Trainer Summit. Na trzy dni to starożytne miasto będące kolebką europejskiej kultury stało się miejscem wymiany idei, doświadczeń, inspiracji i wiedzy od najlepszych z najlepszych. Jako, że TRX® w Polsce rośnie w siłę, na wydarzeniu tego formatu nie mogło zabraknąć i polskiej, silnej delegacji w postaci Master Trenerów Dawida Fajera i Marka Mroczka, a także zwycięzcy Boot Camp'owej loterii – Konrada Kapuścińskiego. O tym, co daje i jak wygląda takie spotkanie, a także o tym, co czyni rodzinę TRX® tak wyjątkową, rozmawiamy z Markiem i Dawidem tuż po ich powrocie do kraju.

Czytaj dalej...

Ride must go on! - podsumowanie 10-tej edycji EVOULTION RIDE

Jubileusz to nic innego, jak radosny, motywujący dowód na sens powtarzalności i ciągłości jakiegoś wydarzenia. Po 10 latach organizowania największego maratonu Indoor Cycling w kraju i my szczęśliwie dobrnęliśmy (dojechaliśmy...?) do tej satysfakcjonującej, okrągłej liczby. Duma z niej to jednak dla nas tylko mała wisienka na wielkim, wielowarstwowym torcie. Składa się na niego ogrom całorocznej pracy, by zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie oraz sprostać rozmaitym oczekiwaniom naszych Uczestników, przełożony zadowoleniem z ich frekwencji i radości, ale także nauką na błędach. Wyniki ostatniej ankiety badającej satysfakcję uczestników 10 edycji Evolution Ride wzmocniły w nas jednak poczucie, że choć w ciągu tej dekady zmieniali się jadący, prezenterzy, miejsca, czas trwania maratonu i oczekiwania samych Uczestników, to mimo upływającego czasu ich apetyt na nasz tort tylko wciąż rośnie. Pokrójmy go więc teraz na kawałki, by przyjrzeć się procentowemu udziałowi składników sukcesu!

Czytaj dalej...

Spacer po zdrowie – czyli teraz Twój ruch. Dosłownie i w przenośni!

O nowatorskiej idei fitnessu medycznego pisaliśmy już w styczniu. Twórczynie tego hasła – dr Anna Plucik – Mrożek oraz instruktor fitnessu Małgorzata Perl - nie przypuszczały chyba wówczas, że zaledwie 9 miesięcy później ich inicjatywę „Spacer po Zdrowie” swoim oficjalnym patronatem obejmie samo Ministerstwo Zdrowia oraz PKOL. Wsparcie takiego kalibru to niezbity dowód na to, że fitness medyczny i akcje społeczne z nim związane wypełniły znakomicie prozdrowotną niszę w naszym kraju – zwłaszcza w odniesieniu do ludzi starzejących się i cierpiących na choroby przewlekłe. Czy można jednak odkryć jeszcze cokolwiek nowego w starym jak sam świat spacerowaniu? Okazuje się, że tak.

Czytaj dalej...

Bądź kreatorem w swoim mieście, czyli nowe zajęcia fitness, którymi możesz narobić szumu

Żaden racjonalnie myślący manager klubu fitness nie porwie się na inwestycje w zajęcia, o których wcześniej nie słyszał. Chyba, że... jest wizjonerem i wie, że odwaga połączona z rozeznaniem w branży może zaowocować pionierskim strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie ma się przysłowiowego nosa do nowych trendów, warto zaufać tym, którzy je śledzą i z wielkim powodzeniem wyznaczają od ponad 15 lat. Które zajęcia zatem i dlaczego typujemy jako te z największym potencjałem na nadchodzący czas?

Czytaj dalej...

EUFORYCZNE LICZBY – czyli podsumowanie 10 konwencji Eu4ya

Powoli opada kurz po dziesiątej edycji Eu4ya powered by tiguar, jednak nasza praca nie ustaje ani na moment. Dwa zaszczytne tytuły: sponsora strategicznego targów Fit-Expo oraz partnera sprzętowego konwencji Eu4ya zobowiązują, dlatego nie spoczywamy na laurach, lecz skrupulatnie analizujemy wyniki ankiety badającej satysfakcję uczestników. Porównujemy je z ubiegłorocznymi, wyciągamy wnioski i już teraz myślimy, jak przyszłe spotkanie uczynić jeszcze bardziej niezapomnianym w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Cieszymy się z sukcesów i nie uciekamy od tego, co jest do poprawki. Jeśli i Was interesuje, jak zostały ocenione nasze wysiłki, zapraszamy do lektury. Te liczby nie nudzą, dajemy słowo!

Czytaj dalej...

Fitness w soczewce i 5 lat marki tiguar, czyli Fit-Expo 2016

Na stronie targów Fit-Expo czytamy: „wydarzenie dosłownie dba o kondycję branży fitness.” My natomiast – ekspertfitness.com, jako partner strategiczny - dbamy od lat o to, by jego uczestnicy cieszyli się optymalnymi warunkami sprzętowymi i by informacja o Targach zataczała jak najszersze kręgi. Ten rok naszej obecności na Fit-Expo będzie szczególny, ponieważ partner sprzętowy konwencji Eu4ya - nasza marka tiguar, obchodzi w tym roku piąte urodziny. Jak można się domyślać, na tegoroczne Fit-Expo przewidujemy niespodziankę dla wszystkich naszych przyjaciół. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, dlaczego obecność w Poznaniu w dniach 20-22 maja jest obowiązkowa dla każdego człowieka interesującego się fitness'em.

Czytaj dalej...

Co Ci szkodzi wiedzieć więcej? - czyli meeting charytatywny Fundacji "Zaskoczeni Wiekiem"

Widząc słowo charytatywny, część z nas spokojnie scrolluje stronę dalej, udając, że ktoś przed chwilą właśnie nie zawołał do nas o pomoc. „Tylu ludzi jej potrzebuje, że gdybym miał pochylać się nad każdym, nie starczyłoby mi życia i finansów. No i ci naciągacze. Skąd mam wiedzieć, dokąd trafią moje pieniądze?” – usprawiedliwiamy się sami przed sobą. Wszystkie te pytania znikają w dniu, w którym o pomoc musimy poprosić my. Meeting charytatywny Fundacji „Zaskoczeni Wiekiem” to nie kolejna zbiórka pieniędzy. To przede wszystkim szansa na nauczenie się od profesjonalistów, jak oddalić widmo choroby od nas samych. Ale to nie jedyny powód, dla którego tego dnia warto wybrać się do Legionowa.

Czytaj dalej...

Evolution Ride 2015 - tak było!

Ewolucja - forma rozwoju, proces stopniowych zmian czegoś, prowadzący do powstania nowych rzeczy, zjawisk (za sjp.)

Pedałując zawzięcie podczas maratonu Evolution Ride, chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że z każdym obrotem kręci też trybikami ważnej ewolucji zachodzącej każdego dnia, miesiąca i roku.

Czytaj dalej...

Mówimy, jak było – czyli historia boot campów bez cukru

 

 

Historia współczesnych boot campów fitness, które narodziły się – gdzieżby indziej – w USA, oficjalnie liczy sobie ok. 25 lat, jednak ich korzenie sięgają znacznie dalej, a celem tych treningów nie było bynajmniej zwalczanie nudy wśród amerykańskich nastolatków. Prześledźmy więc skróconą i kontrowersyjną historię tego treningu.

Czytaj dalej...

IX Międzynarodowa Konwencja Fitness Eu4ya 2015 w procentach

Dziewiąta edycja Eu4ya powered by tiguar jest już tylko kolorowym wspomnieniem. eskpertfitness.com po raz pierwszy miał przyjemność być Sponsorem Strategicznym tej największej konwencji fitness w Polsce, a sprzęt naszej marki tiguar był po raz kolejny jednym oficjalnym, używanym podczas wszystkich zajęć przez zadowolonych ćwiczących.
Ponieważ chcieliśmy poznać opinie uczestników po konwencji, aby jej kolejną, jubileuszową edycję uczynić jeszcze ciekawszą, w dniach 28.05 – 07.06 przeprowadziliśmy internetowe badanie satysfakcji wśród jej uczestników. Odpowiedzi, jakich nam udzielili, dają ciekawy obraz ich wrażeń, a także pogląd bieżących trendów i oczekiwań w świecie fitness.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS