Czerwony dywan branży fitness

Kino ma oskarową galę, muzyka – Grammy, a cała branża fitness zjeżdża 24-26 maja do Poznania, by wziąć udział w 13. International PT & Fitness Convention - EU4YA by tiguar – największej konwencji fitness w Europie Centralnej. Zamiast czerwonego dywanu – będą hale wypełnione matami do ćwiczeń. Zamiast pań w cekinach i panów w smokingach – topowi szkoleniowcy branży fitness w sportowych strojach, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czytaj dalej...

Moja EU4YA by tiguar 2018

Emocje już opadły i powoli mogę sobie układać w głowie to, co zobaczyłam i czego doświadczyłam na corocznym wielkim święcie polskiej branży fitness: Eu4ya by tigua r 2018. Jak było? Kosmicznie! Do Poznania zjechało niemal półtora tysiąca osób z Polski i zza granicy! Fitnessowych freaków wszelkiej maści. Byli instruktorzy fitness, maniacy pilatesu, Body Art oraz wszelkich innych form Bo dy & Mind. Było wielkie grono wielbicieli treningu funkcjonalnego (wiecie jak ciężko było się dopchać do wolnych taśm TRX podczas zajęć, pomimo że były aż 3 wielkie bramy z taśmami?) Podczas zajęć ze sztangami i na stepach sala sprzętowa pękała w szwach!

Czytaj dalej...

Nowości od ekspertfitness.com na targach FIWE

Organizatorzy tłumnie odwiedzanych Międzynarodowych Targów Fitness & Wellness FIWE Trade Show również w tym roku zadbali o to, aby w ciągu dwóch dni targowych teren Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ulicy Ignacego Prądzyńskiego 12/14 przyciągnął tysiące osób poszukujących sprzętu, akcesoriów i usług fitness  & wellnes.

Czytaj dalej...

tiguar™ jumping - bezpieczna odskocznia dla Twojego klubu

Żywiołowy trening na trampolinach w rytm muzyki już od dłuższego czasu jest jednym z budzących większe zainteresowanie wśród klientów. Powodów, dla których jest przez nich tak uwielbiany, jest mnóstwo. Jednak mimo ogromu zalet, trening oparty na podskokach jak żaden inny może skończyć się źle dla ćwiczących, jeżeli pozwoli się im ćwiczyć na słabych jakościowo trampolinach, a trening przeprowadzany jest bez należytej wiedzy o przeciwwskazaniach do niego i bez wiedzy merytorycznej o anatomii człowieka. Jeżeli więc myślisz o wprowadzeniu tego rodzaju zajęć do swojego klubu, warto najpierw rozważyć kilka kwestii, by trampolinowe szaleństwo w twoim klubie stało się synonimem bezpieczeństwa, frajdy i skuteczności.

Czytaj dalej...

TRX DUO TRAINER™ - zalety kółek gimnastycznych i innowacyjność od TRX

Każdy, kto miał możliwość ćwiczyć na systemie TRX musi przyznać, że ćwiczenia w podwieszeniu nie tylko rzucają nieprawdopodobne wyzwanie ciału, ale także... sprawiają niemałą przyjemność, kiedy odruchowo się na nich „zwieszamy”. Kwestią czasu było opracowanie nowego narzędzia treningowego, które bazowałoby na filozofii treningowej TRX, ale przynosiłoby nowe możliwości charakterystyczne dla treningu z kółkami gimnastycznymi. Udało się, i już za chwilę firma ekspertfitness.com wprowadzi również na polski rynek nowy, przełomowy produkt od TRX. Przed Wami DUO Trainer™!

Czytaj dalej...

Relacja z I-go szczytu trenerów TRX® Trainer Summit w Atenach

W miniony weekend października trenerzy z ponad trzydziestu krajów świata stawili się w Atenach na pierwszym, międzynarodowym szczycie trenerów TRX®Trainer Summit. Na trzy dni to starożytne miasto będące kolebką europejskiej kultury stało się miejscem wymiany idei, doświadczeń, inspiracji i wiedzy od najlepszych z najlepszych. Jako, że TRX® w Polsce rośnie w siłę, na wydarzeniu tego formatu nie mogło zabraknąć i polskiej, silnej delegacji w postaci Master Trenerów Dawida Fajera i Marka Mroczka, a także zwycięzcy Boot Camp'owej loterii – Konrada Kapuścińskiego. O tym, co daje i jak wygląda takie spotkanie, a także o tym, co czyni rodzinę TRX® tak wyjątkową, rozmawiamy z Markiem i Dawidem tuż po ich powrocie do kraju.

Czytaj dalej...

Ride must go on! - podsumowanie 10-tej edycji EVOULTION RIDE

Jubileusz to nic innego, jak radosny, motywujący dowód na sens powtarzalności i ciągłości jakiegoś wydarzenia. Po 10 latach organizowania największego maratonu Indoor Cycling w kraju i my szczęśliwie dobrnęliśmy (dojechaliśmy...?) do tej satysfakcjonującej, okrągłej liczby. Duma z niej to jednak dla nas tylko mała wisienka na wielkim, wielowarstwowym torcie. Składa się na niego ogrom całorocznej pracy, by zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie oraz sprostać rozmaitym oczekiwaniom naszych Uczestników, przełożony zadowoleniem z ich frekwencji i radości, ale także nauką na błędach. Wyniki ostatniej ankiety badającej satysfakcję uczestników 10 edycji Evolution Ride wzmocniły w nas jednak poczucie, że choć w ciągu tej dekady zmieniali się jadący, prezenterzy, miejsca, czas trwania maratonu i oczekiwania samych Uczestników, to mimo upływającego czasu ich apetyt na nasz tort tylko wciąż rośnie. Pokrójmy go więc teraz na kawałki, by przyjrzeć się procentowemu udziałowi składników sukcesu!

Czytaj dalej...

Spacer po zdrowie – czyli teraz Twój ruch. Dosłownie i w przenośni!

O nowatorskiej idei fitnessu medycznego pisaliśmy już w styczniu. Twórczynie tego hasła – dr Anna Plucik – Mrożek oraz instruktor fitnessu Małgorzata Perl - nie przypuszczały chyba wówczas, że zaledwie 9 miesięcy później ich inicjatywę „Spacer po Zdrowie” swoim oficjalnym patronatem obejmie samo Ministerstwo Zdrowia oraz PKOL. Wsparcie takiego kalibru to niezbity dowód na to, że fitness medyczny i akcje społeczne z nim związane wypełniły znakomicie prozdrowotną niszę w naszym kraju – zwłaszcza w odniesieniu do ludzi starzejących się i cierpiących na choroby przewlekłe. Czy można jednak odkryć jeszcze cokolwiek nowego w starym jak sam świat spacerowaniu? Okazuje się, że tak.

Czytaj dalej...

EUFORYCZNE LICZBY – czyli podsumowanie 10 konwencji Eu4ya

Powoli opada kurz po dziesiątej edycji Eu4ya powered by tiguar, jednak nasza praca nie ustaje ani na moment. Dwa zaszczytne tytuły: sponsora strategicznego targów Fit-Expo oraz partnera sprzętowego konwencji Eu4ya zobowiązują, dlatego nie spoczywamy na laurach, lecz skrupulatnie analizujemy wyniki ankiety badającej satysfakcję uczestników. Porównujemy je z ubiegłorocznymi, wyciągamy wnioski i już teraz myślimy, jak przyszłe spotkanie uczynić jeszcze bardziej niezapomnianym w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Cieszymy się z sukcesów i nie uciekamy od tego, co jest do poprawki. Jeśli i Was interesuje, jak zostały ocenione nasze wysiłki, zapraszamy do lektury. Te liczby nie nudzą, dajemy słowo!

Czytaj dalej...

Fitness w soczewce i 5 lat marki tiguar, czyli Fit-Expo 2016

Na stronie targów Fit-Expo czytamy: „wydarzenie dosłownie dba o kondycję branży fitness.” My natomiast – ekspertfitness.com, jako partner strategiczny - dbamy od lat o to, by jego uczestnicy cieszyli się optymalnymi warunkami sprzętowymi i by informacja o Targach zataczała jak najszersze kręgi. Ten rok naszej obecności na Fit-Expo będzie szczególny, ponieważ partner sprzętowy konwencji Eu4ya - nasza marka tiguar, obchodzi w tym roku piąte urodziny. Jak można się domyślać, na tegoroczne Fit-Expo przewidujemy niespodziankę dla wszystkich naszych przyjaciół. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, dlaczego obecność w Poznaniu w dniach 20-22 maja jest obowiązkowa dla każdego człowieka interesującego się fitness'em.

Czytaj dalej...

FIBO 2016 - co szykuje TRX, tiguar, BOSU, Reebok i Tomahawk?

Największe i najbardziej liczące się na świecie targi fitness, FIBO, już za niespełna dwa tygodnie. ekspertfitness.com, wyłączny dystrybutor takich rynkowych gigantów, jak TRX®, Reebok, Tomahawk, tiguar czy BOSU®, ma przyjemność zaprezentować przygotowane przez nich zapowiedzi, które przedstawiają się naprawdę ekscytująco!

Czytaj dalej...

Co Ci szkodzi wiedzieć więcej? - czyli meeting charytatywny Fundacji "Zaskoczeni Wiekiem"

Widząc słowo charytatywny, część z nas spokojnie scrolluje stronę dalej, udając, że ktoś przed chwilą właśnie nie zawołał do nas o pomoc. „Tylu ludzi jej potrzebuje, że gdybym miał pochylać się nad każdym, nie starczyłoby mi życia i finansów. No i ci naciągacze. Skąd mam wiedzieć, dokąd trafią moje pieniądze?” – usprawiedliwiamy się sami przed sobą. Wszystkie te pytania znikają w dniu, w którym o pomoc musimy poprosić my. Meeting charytatywny Fundacji „Zaskoczeni Wiekiem” to nie kolejna zbiórka pieniędzy. To przede wszystkim szansa na nauczenie się od profesjonalistów, jak oddalić widmo choroby od nas samych. Ale to nie jedyny powód, dla którego tego dnia warto wybrać się do Legionowa.

Czytaj dalej...

Zapowiedź Evolution Ride 2015

Czas pedałuje ;-) nieubłaganie, i już za trzynaście dni armia miłośników Indoor Cycling dosiądzie ponad 300 rowerów Tomahawk IC2 w największej hali łódzkiej Wytwórni. Osoby będące jeszcze poza tym fenomenem drapią się w głowę próbując zrozumieć, jak można dobrowolnie skazać się na 8 godzin ostrego treningu, a ja podpytuję sprawcę całego zamieszania, Piotra Ośródkę, o co chodzi w tym całym Evolution Ride, dlaczego organizuje ten maraton od 9 lat i czego możemy spodziewać się w tym roku.

Czytaj dalej...

Kongres OM® FASCIA IN MOVEMENT

tiguar już od kilku lat wspiera najważniejsze wydarzenia branżowe. W dniach 17-18 października 2015 w Krakowie odbędzie się pierwszy KONGRES OM® FASCIA IN MOVEMENT, którego wyłącznym partnerem jest tiguar. O wydarzeniu rozmawiamy z Izą Stasikowską – współzałożycielką Szkoły Open Mind.

Czytaj dalej...

IX Międzynarodowa Konwencja Fitness Eu4ya 2015 w procentach

Dziewiąta edycja Eu4ya powered by tiguar jest już tylko kolorowym wspomnieniem. eskpertfitness.com po raz pierwszy miał przyjemność być Sponsorem Strategicznym tej największej konwencji fitness w Polsce, a sprzęt naszej marki tiguar był po raz kolejny jednym oficjalnym, używanym podczas wszystkich zajęć przez zadowolonych ćwiczących.
Ponieważ chcieliśmy poznać opinie uczestników po konwencji, aby jej kolejną, jubileuszową edycję uczynić jeszcze ciekawszą, w dniach 28.05 – 07.06 przeprowadziliśmy internetowe badanie satysfakcji wśród jej uczestników. Odpowiedzi, jakich nam udzielili, dają ciekawy obraz ich wrażeń, a także pogląd bieżących trendów i oczekiwań w świecie fitness.

Czytaj dalej...

Dwa dni do największej konwencji fitness w Polsce!

2 DNI DO NAJWIĘKSZEJ KONWENCJI FITNESS W POLSCE!

Coroczne targi Fit Expo w Poznaniu to nie tylko przestrzeń wystawiennicza dla producentów sprzętu, odzieży czy suplementów dla sportowców, lecz także niepowtarzalna okazja do spotkania oko z oko wybitnymi postaciami świata fitness i mistrzami w swoich dyscyplinach. Nieodłącznym wydarzeniem towarzyszącym FIT-EXPO jest również konwencja Eu4ya, czyli trzydniowa wymiana doświadczeń pomiędzy instruktorami, trenerami, producentami akcesoriów i sprzętu fitness, a także wszystkimi głodnymi nowinek z branży i innowacyjnych koncepcji treningowych.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS