5 najlepszych przyborów fitness do domowej siłowni w małej przestrzeni

Kiedy funkcjonujesz w niewielkiej lub ciasnej przestrzeni, musisz rozważać zasadność zakupu niemal każdego przedmiotu, który przynosisz do domu. Proces ten staje się jeszcze ważniejszy, gdy przychodzi do tworzenia domowej siłowni. Sprzęt fitness niejednokrotnie bywa bardzo toporny, a do tego skupia się tylko na jednym rodzaju treningu: z bieżni możesz korzystać tylko do biegania, roweru stacjonarnego użyjesz tylko do jazdy na rowerze, a maszyny do wiosłowania... sam wiesz. Umówmy się - większość rezydentów ciasnej przestrzeni zwyczajnie nie ma miejsca na masywne maszyny cardio i z zupełnie zrozumiałych przyczyn woli kupować kompaktowe urządzenia, które mogą być używane do wielu form ćwiczeń, słowem: czegoś w rodzaju fitnessowego, wielofunkcyjnego scyzoryka.

Czytaj dalej...

4 pytania, które musicie sobie zadać, jeśli marzycie o domowej siłowni

Jeśli kiedykolwiek oglądaliście MTV Cribs lub przerzucaliście strony Architectural Digest, na pewno widzieliście domowe siłownie celebrytów. Zazwyczaj są to olbrzymie pomieszczenia z bieżniami, rowerami stacjonarnymi, stojakami na ciężary, plus stół do masażu i małe jacuzzi w kącie. Dla zarabiającego miliony sportowca bądź artysty estradowego, taki rodzaj przestrzeni może jest czymś zupełnie normalnym, ale... większość z nas nie dysponuje jednak 300-ma metrami kwadratowymi powierzchni do przeprowadzania swoich treningów. Dobra wiadomość? Nie potrzebujecie wcale ogromnej posiadłości, by stworzyć pierwszorzędną strefę treningową. Niezależnie od tego, czy planujecie wyposażyć wielki hangar czy malutki pokoik, w każdym przypadku powinniście rozważyć te cztery elementy, zanim wykreujecie osobistą przestrzeń do wymarzonego treningu!

Czytaj dalej...

Treningi i akcesoria fitness przyjazne kobietom w ciąży

O tym, jak dramatyczne zmiany zachodzą w ciele kobiety podczas ciąży, napisano już chyba wszystko. Fora internetowe i poradniki pękają w szwach od informacji na ten temat, dlatego dziś nie pytamy, czy warto ćwiczyć w ciąży. Zamiast tego, doświadczone w treningu z ciężarnymi kobietami instruktorki – Małgorzata Wolniewicz-Feder oraz Marzena Bębenek - wyjaśnią, dlaczego warto, oraz jaki trening i które akcesoria mają najbardziej zbawienny wpływ na ciało, w którym rozwija się nowe życie.

Czytaj dalej...

Mata, koc, pasek i klocek – czyli jak wybrać porządne atrybuty jogina?

Joga – słowo, które jeszcze kilka lat temu budziło w naszym kraju wyłącznie konotacje z uduchowionymi praktykantami filozofii indyjskiej, dziś nie dziwi nikogo nawet w klubach fitness czy na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a to dzięki uznaniu jej fenomenalnego wpływu na sprawność fizyczną. Nikt już nie kwestionuje zbawiennego wpływu jogi na ciało człowieka, a praktykować można ją niezależnie od własnych przekonań czy wieku. Mimo, iż w zależności od szkoły czy rodzaju jogi istnieją pewne rozbieżności pomiędzy potrzebą stosowania akcesoriów takich, jak kostki, paski lub koce, warto wiedzieć, do czego te przybory mogą nam się przydać i co charakteryzuje te najlepsze z nich, aby móc skupić się podczas treningu tylko na tym, co naprawdę ważne.

Czytaj dalej...

Weź to na bary - dziewczyno, dźwigaj ciężary!

Tak, te słowa kierujemy właśnie do Ciebie. Kimkolwiek jesteś, jakakolwiek życiowa rola jest Twoim powołaniem i jak bardzo by nie była odległa od sportu, z pomocą poniższego artykułu chcemy bezpowrotnie wymazać z Twojej głowy wizerunek wyglądającej jak Hulk Hogan kobiety, pojawiający się na pewno na dźwięk słowa „ciężary”. Mierzymy jeszcze wyżej: chcemy Cię przekonać, że podnoszenie ciężarów powinno stać się w Twoim życiu takim samym zabiegiem higienicznym, jak mycie zębów. Po co? Powodów jest co najmniej 10 i wymienimy Ci je wszystkie.

Czytaj dalej...