Przeciwnik, który wytrąca z równowagi, czyli o tym, czy BOSU i Kamagon sprawdzają się w sportach walki

Każdy instruktor czy trener pracujący z akcesoriami rzucającymi wyzwanie stabilizacji zna doskonale BOSU oraz Kamagon Ball – dwa kultowe już przybory, z których każdy na swój sposób wymusza ujarzmianie „obcej” siły. Czy jednak włączenie ich do treningu może okazać się doskonałą pomocą również dla osób trenujących sporty walki? O tym opowiadają nam Kuba Pawlak i Filip Madej, którzy są trenerami przygotowania motorycznego w łódzkim klubie Octopus i którzy bez litości testowali oba sprzęty.

Czytaj dalej...

Zajęcia z Kamagonem Mini okiem instruktorów (albo oswajanie różowej świnki)

O innowacyjności i unikalności Kamagon Ball® pisaliśmy już na naszym blogu wielokrotnie. Inaczej jednak zalety tego sprzętu przedstawiają się z perspektywy jego twórców, inaczej ze strony managera klubu, a jeszcze inaczej wyglądają „od kuchni” - czyli dla samego trenera, który ma bezpośredni wgląd w odczucia i postępy swoich podopiecznych, a także możliwość osobistego porównania go z przyborami, których używał wcześniej. To głos instruktora jest głosem praktyka, i właśnie dlatego warto, by poznali go i inni koledzy po fachu. Na pytania o odbiór zajęć z Kamagonem Mini odpowiadają nam instruktorzy z czterech różnych miast Polski: Agnieszka Mroczek z Krakowa, Maciej Mróz z Kędzierzyna-Koźla, Marta Jankowska z Katowic oraz Marta Jakubiec z Łodzi.

Czytaj dalej...

RIP TRAINER - wyzwanie rzucone stabilności

Myślisz, że lata treningów wykształciły u Ciebie stabilność, której mógłby Ci pozazdrościć dachowiec balansujący z gracją na płocie...? Jesteś pewien, że nie zachwiejesz się, wykonując gwałtowną rotację, i że - dosłownie – nie można wytrącić Cię z równowagi? Może tak być rzeczywiście, ale zanim z całą pewnością odpowiesz, proponujemy Ci eksperyment: najpierw chwyć za RIP TRAINER'a.

Czytaj dalej...

TRENING MMA Z TRX® – dlaczego jest tak skuteczny?

Niewiele dyscyplin sportowych rzuca wyzwanie ciału w takim stopniu, jak MMA. Podczas walki zawodnik musi być w stanie wygenerować moc i siłę eksplozywną w każdym kierunku. Runda po rundzie, powinien w tym samym czasie stawiać opór i kontrolować przeciwnika, jednocześnie wytrzymując powtarzające się ataki. Podobnie jak trening MMA, trening z TRX® obejmuje całe ciało jako zintegrowany system; mobilizuje je w każdej płaszczyźnie ruchu. A to nie jedyny powód, dla którego ten sprzęt jest idealny dla wszystkich kochających MMA.

Czytaj dalej...

Potęga prostoty - czyli w czym tkwi moc powerbandów?

Przy okazji największych targów fitness w Polsce, Fit-Expo, marka tiguar oraz trenerzy GT zaprezentowali przybór znany wszystkim od dekad, ale w wersji na miarę XXI wieku. Powerband to akcesorium absolutnie ponadczasowe, często zaniedbywane na rzecz nowszych wynalazków. To duży błąd, bo rezygnując z tego przyboru pozbawiamy się wszechstronnych możliwości zamkniętych w niewielkiej formie. Gumy power band GT by tiguar stworzone we współpracy z Jakubem Podgórskim to dowód na to, że innowatorzy branży fitness potrafią ulepszyć nawet tak doskonale znany przybór i uczynić go obiektem pożądania.

Czytaj dalej...

88 dni do Rio! - czyli kolejna odsłona przygotowań Miłosza Jankowskiego do Igrzysk Olimpijskich przy pomocy TRX®.

Za mną najdłuższe, najnudniejsze i najbardziej monotonne treningi. Teraz czas na podkręcanie śruby i szlifowanie formy! Świetnie przepracowane, cztery obozy zagraniczne, podczas których wszędzie towarzyszyły mi system TRX® (grudzień, luty, marzec – Portugalia, a w styczniu Włochy) pozwalają na walkę o najwyższe laury. Jestem pełen nadziei, bo obserwuję efekty, których się nie spodziewałem.

Czytaj dalej...

OdSKOCZNIA od codzienności, czyli po co Ci trening skoczności?

Jeśli wydaje Ci się, że ten rodzaj treningu pomaga tylko w skoku dal lub o tyczce, warto, byś poznał o nim dwa podstawowe fakty: skoczność zwiększa osiągi praktycznie w każdej dyscyplinie sportu, a jej trening jest jednym ze skuteczniejszych w rzeźbieniu sylwetki. Nie zapominaj o nim, bo w ten sposób pozbawiasz siebie i swoich klientów znakomitej okazji do poprawy wyników sportowych i koordynacji oraz spalenia olbrzymich ilości kalorii. Poza tym każdy kocha trening, który staje się zabawą - a te dwa słowa mogą stać się synonimami pod okiem wprawnego trenera. 

Czytaj dalej...

Światowe trendy fitness 2016 a system TRX® – mamy świetne wieści!

W listopadzie 2015 roku Amerykański College Medycyny Sportowej (ACSM) podjął się prognozy 20 najważniejszych trendów fitness na rok 2016, w swoim dziesiątym, corocznym sondażu przeprowadzonym na 2,800 zawodowców z branży heath & fitness. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że twórcy systemu podwieszanego TRX® mają wielkie powody do dumy: lwia część najgorętszych trendów fitness na 2016 rok idealnie wpasowuje się w całą koncepcję systemu treningowego i szkoleniowego TRX®. To wspaniała wieść nie tylko dla trenerów, ale również wszystkich użytkowników taśm TRX®, bo potwierdza, że koncepcja tego systemu treningowego wyprzedziła swoją epokę.

Czytaj dalej...

Przygotowania do igrzysk czas - start! – czyli relacja Miłosza Jankowskiego z przygotowań do Olimpiady

Miłosz Jankowski ma zaledwie 26 lat, a już spełnia się jego największe marzenie jako sportowca: będzie w tym roku reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Firma ekspertfitness.com - wyłączny dystrybutor marki TRX® w Polsce - z dumą wsparła naszego wioślarza systemem podwieszanym TRX®, na którym Miłosz zawzięcie ćwiczy. Widząc jego determinację, trudno nie życzyć mu jak najlepiej. Przeczytajcie, co nam powiedział nasz niezwykle radosny olimpijczyk na temat progresu, jaki nastąpił w jego formie dzięki TRX®. Spostrzeżenia z ust kogoś takiego to chyba najlepsza motywacja dla nas wszystkich.

Czytaj dalej...

Ambitna droga do Master Trenera TRX® - czyli ile kosztuje bycie najlepszym?

Jedną z fundamentalnych różnic pomiędzy czysto produktową ofertą producentów podróbek a marką TRX®, jest ogromne zaplecze merytoryczne stojące za tą drugą i poziom wiedzy wymagany od jej trenerów. Na przykładzie Marka Mroczka, zwycięzcy castingu przeprowadzonego podczas I Boot Camp TRX®, możecie prześledzić wymaganą ścieżkę edukacyjną, którą musi przejść każdy przyszły Master Trener TRX®. Jak sami zobaczycie, nie ma tu miejsca na podbłażanie, dopóki każdy nie przejdzie jej w całości. Przeczytajcie relację Marka z ze szkolenia TRX®FTC (TRX® Functional Training Course), które odbyło się w Atenach w dn. 4-6.12 i przekonajcie się, dlaczego Master Trenerzy TRX® to nie tylko chodzące kopalnie wiedzy, ale też wielka, międzynarodowa rodzina. 

Czytaj dalej...

W których klubach w Polsce używa się legalnych TRX®?

Odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna, pewna i ogólnodostępna dla wszystkich zainteresowanych. Tylko jak ją zweryfikować? W trosce o bezpieczeństwo wszystkich chcących ćwiczyć tylko na oryginalnych systemach podwieszanych, jako jedyny oficjalny dystrybutor marki TRX® w Polsce znaleźliśmy na to pewien sposób. 

Czytaj dalej...

Trening wytrzymałościowy z TRX®

Każdy sportowiec - zwłaszcza trener czy instruktor - chciałby móc się poszczycić wytrzymałością stali. Czy to jednak możliwe, by zwiększyć wytrzymałość tlenową, beztlenową i szybkściową tylko przy użyciu jednego sprzętu?

Termin "wytrzymałość ogólna" odnosi się do zdolności wytrwania w wysiłku fizycznym o określonej intensywności w danym czasie. Dodatkowo, stopień wytrzymałości determinują też takie indywidualne cechy, jak odporność na zmęczenie, stres i ból, siła woli, poziom motywacji czy czas potrzebny do regeneracji. Jak ćwiczyć to wszystko naraz i się nie zniechęcić?

Czytaj dalej...

Rip Trainer i TRX® - czym się różnią?

TRX® i Rip Trainer. Dwa sztandarowe produkty z jednej stajni, różne zastosowania, jeden cel: make your body your machine. Czym różnią się korzyści osiągane dzięki systemowi podwieszanemu TRX® od tych, które daje Rip Trainer? Które są lepsze do ćwiczeń cardio, które do treningu metaboliczno-kondycyjnego, które zwiększają siłę eksplozywną, a które rozwijają ogólną siłę i stalowe mięśnie środka? Oba przybory mogą się znakomicie uzupełniać, ale istnieją obszary, w których poszczególne sprzęty sprawdzają się lepiej. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS