fbpx

Dlaczego powinieneś przyjrzeć się Rocker’owi od TRX?

  • Napisane przez redakcja TRX International
  • Dział: Trening
  • Czytany 500 razy

Prawdopodobnie masz już gdzieś w domowych zakamarkach jakiś roller. Prawdopodobnie masz również najczystsze intencje użycia go któregoś dnia. Może nawet spakowałeś go kiedyś na jeden ze swoich wyjazdów wakacyjnych (podróżowanie to wszak czas na relaks, nieprawdaż?). Ale z czasem coraz częściej go pomijasz. Zawsze jest jakiś powód… Rolowanie jest trudne. To niekomfortowe i zagmatwane. Pora zapomnieć o wszystkich wymówkach! Ostatnia dekada była dekadą uników. Nowa dekada, wraz z powstaniem Rocker’a, będzie początkiem nowej, wellnessowej rutyny: ruchów kołysania.

Trzy oblicza Rocker’a

TRX Rocker jest nowym narzędziem do rozluźniania mięśniowo-powięziowego, czyniącym autoterapię i automasaż bardziej przystępnym dla przeciętnej osoby. Z trzema strefami intensywności pracy do wyboru to najbardziej funkcjonalny roller, jaki kiedykolwiek powstał. TRX Rocker nadchodzi z zestawem ćwiczeń dla osób o różnych poziomach zaawansowania, skoncentrowanych na pracy w obszarze szyi i karku, pleców, tyłu ud, przodu ud, bioder, pośladków, łydek oraz kostek. Na oficjalnym kanale TRX Training na YouTube fizjoterapeuta Chris Nentarz doradza, jak używać TRX Rocker’a w poszczególnych segmentach ciała.

Nieprzeciętny kształt = nieprzeciętne możliwości

TRX Rocker jest szczególnie pomocny w rozluźnianiu mięśni wokół szyi i karku, pomaga zwiększać mobilność w tym obszarze oraz łagodzi napięcia, które często prowadzą do chronicznych bólów głowy. Większość rollerów po prostu podnosi głowę oraz szyję, nie zapewniając im odpowiedniego poziomu stabilności i podparcia, aby techniki rozluźniające mięśnie oraz powięź mogły być stosowane efektywnie.

Specyficzny geometrycznie kształt TRX Rocker’a pozwala użytkownikowi skutecznie i precyzyjnie oprzeć się na sprzęcie, a trzy strefy intensywności do wyboru zapewniają możliwość odpowiedniego dobrania siły bodźca do swoich indywidualnych potrzeb.

Zlikwiduj bóle mięśniowo-powięziowe

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe nie jest tematem zarezerwowanym wyłącznie dla wyczynowych sportowców. Przedstawiciele prestiżowej Kliniki Mayo wyjaśniają, że „ból mięśniowo-powięziowy różni się od innych typów bólu, ponieważ powstaje w „punktach spustowych”, sztywno zakotwiczonych tkankowo”. Niestety, punkty spustowe mogą być trudne do wyizolowania. Również ból powstały przez zjawisko opóźnionej bolesności mięśniowej może objawić się potem właśnie w punktach spustowych. Mówimy także o chronicznej wersji tego rodzaju bólu, który jest nazywany Syndromem Mięśniowo-Powięziowego Bólu. Jednak niezależnie od przyczyny bólu, stosowanie techniki kołysania z TRX Rocker’em, pomoże się z nim rozprawić, a Twoje ciało podziękuje Ci za każde kilka minut dziennie „kołysania się” z TRX Rocker’em. Dzięki niemu poprawisz ogólną kondycję swojego kręgosłupa oraz mobilność w ciele.

TRX Rocker jest dostępny w dwóch rozmiarach: 33 cm oraz 66 cm. Możesz go kupić tutaj.

 

__________________________________________________

Tekst: redakcja TRX International. Konsultacja i tłumaczenie: Marek Mroczek, Mastertrener TRX Polska

Najnowsze artykuły na naszym blogu