fbpx

Niech zapłoną mięśnie! Trening całego ciała w domu z TRX

  • Napisane przez redakcja TRX International
  • Dział: Trening
  • Czytany 784 razy

trening trx w domu

Zack Van Wagoner wie jak rozpalić Wasze mięśnie! W tym tygodniu wraca z trzema ćwiczeniami z wykorzystaniem systemu podwieszanego TRX i treningiem całego ciała, który możecie wykonać w domu.

Na początek musicie właściwie ustawić swojego TRX’a. W domu użyj specjalnego uchwytu na drzwi, przerzuć go przez nie i zamknij je aby zabezpieczyć punkt podwieszenia oporu. Na koniec „szarpnij” uchwyt aby sprawdzić czy wszystko jest zainstalowane właściwie i czy można trenować bezpiecznie (jeśli masz możliwość zamknięcia drzwi na klucz to zrób to aby nikt w trakcie ćwiczeń ich nie otworzył). Następnie przyczep taśmy do zamocowanego uchwytu i możesz rozpoczynać trening.

W tym tygodniu pierwszym ćwiczeniem jest TRX Lunge. Rozpocznij od ustawienia długości taśm do wysokości połowy łydki. Stań tyłem to punktu podwieszenia oporu. Chwyć oba uchwyty prawą ręką i wsuń twoją prawą stopę w oba uchwyty na nogi. Mając podwieszoną prawą nogę, zejdź do przysiadu wykrocznego: przesuń prawą stopę w kierunku drzwi obniżając jednocześnie prawe kolano w kierunku podłogi; w trakcie ruchu twoja lewa stopa pozostaje osadzona stabilnie na podłożu; następnie odepchnij się mocno lewą nogą (ustawioną z przodu) od podłoża poczynając od stopy aby wrócić to pozycji startowej.

Zack rekomenduje naprzemianstronną pracę ramion aby popracować dodatkowo nad koordynacją i równowagą. Jeśli masz problem z balansem spróbuj ustawić ramiona przed sobą, jedną dłonią na drugiej.

Drugie ćwiczenie w tym tygodniu to TRX Side Plank. Osadź stopy w uchwytach na nogi i przetocz się przez biodro do pozycji podporu bokiem. Sprawdź dokładnie czy jesteś ustawiony właściwie – ze stopami w jednej linii tak jakbyś spacerował/a po wąskiej linie. (jeśli twoja lewa ręka jest na podłożu to twoja prawa stopa powinna być z przodu „tej wąskiej liny).

Napnij nogi, wciśnij przedramię w podłoże, unieś drugą rękę w gorę i unieś się do podporu bokiem. Utrzymaj tą pozycję przez 15-30 sekund. Jeśli chcesz rzucić sobie wyzwanie dodaj ruch unoszenia i opuszczania bioder tak aby twoje mięśnie skośne „zapłonęły”.

 

Nasz ostatni ruch to prawdziwie zabójcza kombinacja: TRX T-Fly + TRX Biceps Clutch. Stań przodem do punktu podwieszanie oporu z ramionami rozpostartymi szeroko w kształcie litery T.

Podpowiedź: Zack rekomenduje użycie ustawienia nóg off-set (w pozycji wykrocznej).

Utrzymuj cały czas stabilną pozycję, opuść się w dół z prostymi ramionami utrzymując jedną linię wyznaczoną przez uszy, barki oraz biodra. Następnie pchaj ramiona do boku by powróciły do ustawienia w „kształcie litery T”.

W następnym powtórzeniu wykonamy Biceps Clutch: wyprostuj ramiona, palce dłoni skieruj na siebie, ugnij ramiona w łokciach prowadząc uchwyty na dłonie w kierunku klatki piersiowej – lekko poniżej brody – następnie wróć do wyprostowany ramion i ponownie wykonaj T-Fly.

Kontynuuj naprzemienną pracę: T-Fly I Biceps Clutch przez 30-45 sekund, potem powtórz TRX Lunge i TRX Side Plank na drugą stronę, ponownie finiszując kombinacją T-Fly/Biceps Clutch

Po więcej treningowych inspiracji odsyłamy Cię do aplikacji TRX. Każdy zakupiony zestaw TRX jest dostarczany z darmowym dostępem do aplikacji (okres jest uzależniony od danego modelu).

Aktualnie w ramach specjalnej akcji TRX oferuje darmowy 3-miesięczny dostęp do zasobów aplikacji.

Aby rozpocząć swój 3-miesięczny okres próbny:

  1. Wejdź na stronę trxstart.com
  2. Utwórz profil i użyj poniższego kodu: VEN7G4ESW6
  3. Ściągnij aplikacje TRX w sklepie Google lub Apple
  4. Zaloguj się w aplikacji używając danych z profilu utworzonego na trxstart.com

Zacznij z „Ćwiczeniami Tygodnia” od Zacka, wyszukuj nowe treningi w aplikacji TRX i przygotuj się na rozpalające twoje mięśnie treningi w domu z TRX!

Zestawy TRX znajdziesz tutaj.

 

__________________________________________________

Tekst: redakcja TRX International. Konsultacja i tłumaczenie: Marek Mroczek, Mastertrener TRX Polska

Media

Najnowsze artykuły na naszym blogu