fbpx

Rekordowe wyniki sprzedaży marki tiguar w kanale eksportowym

  • Napisane przez Błażej Bębenista, Sandra Jaśkiewicz
  • Dział: Trendy i wydarzenia
  • Czytany 670 razy

2019 rok w kanale eksportowym zakończyliśmy osiemdziesięcioprocentowym wzrostem sprzedaży marki tiguar™ względem roku poprzedniego. Nasza współpraca z rynkami zagranicznymi prowadzona jest w sposób maksymalnie efektywny, tak aby osiągać progres niezależnie od momentu rozwoju, w jakim znajduje się marka tiguar™ na danym rynku.

Sprzedaż w nowych dla marki regionach świata to inne wyzwanie niż utrzymanie ciągłości i prace nad rozwojem w miejscach, w których współpraca trwa od lat – ale niezależnie od tego zaangażowanie zespołu ekspertfitness.com musi być i zawsze jest na najwyższym poziomie.

Specyfika poszczególnych rynków różni się od siebie od strony prawnej, handlowej i relacyjnej. Dlatego też współpraca z szerokim geograficznie spektrum odbiorców jest zawsze wyzwaniem.

W roku 2019 marka tiguar™ na rynkach eksportowych urosła o ponad 80%, co jest wspaniałym wynikiem, za którym stoi ciężka praca wielu osób po stronie ekspertfitness.com oraz po stronie naszych klientów, bez których te wyniki nie byłyby możliwe. Pracujemy w modelu dystrybucyjnym, więc sell-out produktów z magazynów naszych partnerów jest podstawową determinantą możliwego rozwoju.

Struktura wzrostu sprzedaży w 2019 roku to głównie pogłębianie współpracy ze stałymi partnerami oraz zdobywanie nowych rynków, jak choćby Arabia Saudyjska. Rozwój współpracy i sprzedaży to również stale poszerzająca się paleta produktów, jakie dostarczamy naszym klientom. W roku 2019 portfolio marki tiguar™ zwiększyło się o linię wolnych ciężarów, które z przebojem weszły do obrotu z rynkami zagranicznymi. Ten fakt miał duże znaczenia w ujęciu obrotu w kanale eksportu.

Strategią sprzedaży i rozwoju marki tiguar™ jest szybka reakcja na zapotrzebowanie rynków, dążenie do umiejętnego planowania polityki magazynowej i ciężka praca nad umacnianiem relacji z naszymi partnerami.

Kontakt z rynkiem to klucz do możliwości rozwoju. We wrześniu 2019 w Warszawie spotkaliśmy się z szerokim gronem naszych dystrybutorów z Europy w ramach I Spotkania Dystrybutorów tiguar™, aby porozmawiać na temat przyszłości, wymienić się spostrzeżeniami między rynkami, sugestiami i otwarcie porozmawiać o obszarach, które wymagają zmian – gdyż rynek jest „stale zmienny” i niezależnie od branży każda firma powinna rozmawiać, wnikliwie słuchać swoich klientów i nie tracić z oczu sytuacji rynkowej. Bez takich rozmów, spotkań – możliwość antycypacji tego, co przed nami, jest znikoma.

W tym kontekście – choć w ostatnim czasie zanika funkcja targów branżowych jako miejsca, na których obowiązkowa obecność to klucz do zaistnienia na rynku – ważnym punktem w naszym kalendarzu w 2019 roku były także targi FIBO w Kolonii. W tym roku również będzie można nas tam spotkać i poznać nasze nowości w linii sprzętu funkcjonalnego tiguar™, 2-5.04.2020, Exhibition Centre Cologne (aktualizacja z dnia 27.02: W związku z epidemią koronawirusa, podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszego udziału w tegorocznych targach FIBO).

Rok 2020 to dalsze plany rozwoju na nowych rynkach i starania o zyskiwanie udziału w obecnych. Rynek jest wysoce konkurencyjny, więc z punktu widzenia sprzedaży będzie to z pewnością duże wyzwanie.

Pozytywnym elementem i wypadkową całego procesu sprzedaży jest fakt, że na końcu łańcucha dostaw zawsze jest konsument – osoba, która ćwiczy z naszym sprzętem. Dlatego też nasza działalność nigdy nie kończy się po zakończeniu transakcji; dopiero wtedy, w rękach klienta końcowego, nasz sprzęt zaczyna prawdziwe życie, przyczyniając się do pozytywnych – często kluczowych – zmian w obszarze zdrowia, sprawności i szeroko rozumianej poprawy jakości jego życia.

Ta myśl towarzyszy nam zawsze w procesie sprzedaży naszych produktów i usług.

W artykule wykorzystano zdjęcie z najnowszej sesji wizerunkowej marki tiguar. Autor zdjęć: Michał Marzec.

_____________________________________________

Błażej Bębenista

BŁAŻEJ BĘBENISTA

Dyrektor sprzedaży ekspertfitness.com.

_____________________________________________

Sandra Jaśkiewicz

SANDRA JAŚKIEWICZ

Specjalista ds. eksportu ekspertfitness.com.

_____________________________________________

Najnowsze artykuły na naszym blogu