fbpx

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 993.

tiguar™ jumping - bezpieczna odskocznia dla Twojego klubu

  • Napisane przez 
  • Dział: Trening
  • Czytany 1700 razy

Żywiołowy trening na trampolinach w rytm muzyki już od dłuższego czasu jest jednym z budzących większe zainteresowanie wśród klientów. Powodów, dla których jest przez nich tak uwielbiany, jest mnóstwo. Jednak mimo ogromu zalet, trening oparty na podskokach jak żaden inny może skończyć się źle dla ćwiczących, jeżeli pozwoli się im ćwiczyć na słabych jakościowo trampolinach, a trening przeprowadzany jest bez należytej wiedzy o przeciwwskazaniach do niego i bez wiedzy merytorycznej o anatomii człowieka. Jeżeli więc myślisz o wprowadzeniu tego rodzaju zajęć do swojego klubu, warto najpierw rozważyć kilka kwestii, by trampolinowe szaleństwo w twoim klubie stało się synonimem bezpieczeństwa, frajdy i skuteczności.

Powiedzieć, że trampoliny to nowy rodzaj treningu, to duże nadużycie. Co najwyżej, można z całą pewnością stwierdzić, że przechodzą swój wielki powrót. Ogromna moda na trening na trampolinach, zwany wówczas „rebound exercise”, panowała w USA już w połowie lat 80'. Sam prezydent Ronald Reagan był ich wielkim fanem. Co takiego więc się stało, ze ten znakomicie oceniany przez specjalistów i uwielbiany przez ćwiczących sprzęt dość szybko odszedł w zapomnienie? Powód był banalny: amerykański rynek został dość szybko zalany zagranicznymi, tanimi trampolinami słabej jakości. Nie trzeba wiele, by nawet najlepiej przemyślany sprzęt okrył się złą sławą z powodu podróbek.

Dziś trening na trampolinach przeżywa swój renesans. Cześć producentów, chcąc uniknąć powtórki z przeszłości, nie oszczędza już na jakości materiałów i technicznych rozwiązaniach. Kto jednak da głowę, że kupuje sprzęt, na którym jego klienci mogą wyczyniać dzikie harce bez ryzyka połamania nóg? Odpowiedź jest prosta: ten, kto wie, na co zwracać uwagę przy zakupie trampolin!

trampolina tiguar jumping 2

Sama wytrzymałość i jakość materiałów nie wystarczy, jeśli konstrukcja trampoliny nie jest stabilna, a rozkład sił nierównomierny. Z kolei nic nam po topornej trampolinie, jeżeli np. nie da się łatwo regulować parametrów kierownicy, a tworzywa, z których sprzęt jest wykonany, chłoną pot jak gąbka (a ten leje się podczas treningu strumieniami!). Trampolina jest też sprzętem niemałych rozmiarów, dlatego wyjątkowo ważną kwestią jest także to, czy producent pomyślał o ergonomii jej przechowywania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te wytyczne, marka tiguar stworzyła właśnie bezpieczną, funkcjonalną, niezwykle trwałą i bardzo atrakcyjną wizualnie trampolinę tiguar™ jumping. Niewykluczone, że będzie to najlepsza trampolina na rynku. Powody? Wymieńmy kilka:

- Zarówno rama, jak i kierownica trampoliny tiguar jumping zostały wykonane z solidnej stali konstrukcyjnej;
- Batut wykonany z polipropylenowego, wodoodpornego tworzywa odpornego na promieniowanie UV gwarantuje higienę, bezpieczeństwo i długą żywotność sprzętu;
- Rama o średnicy 133 cm zapewnia dużą płaszczyznę do ćwiczeń;
- 20-centymetrowy zakres regulacji kierownicy (od 80 do 100 cm) umożliwia stabilne trzymanie kierownicy ćwiczącym o różnym wzroście;
- Lina mocująca batut to wyjątkowo wytrzymała lina polipropylenowa używana w żeglarstwie dla gwarancji bezpieczeństwa Twoich klientów;
- Wyjątkowo przemyślana konstrukcja umożliwia ułożenie nawet 25 trampolin tiguar jumping w formie stabilnego i zajmującego niewiele miejsca stosu;
- tiguar jumping daje ćwiczącym unikalną możliwość wprowadzenia jeszcze większej ilości ćwiczeń dzięki czterem uchwytom na tubingi.

trampolina tiguar jumping

No dobrze, ale dlaczego w ogóle warto wprowadzić ten rodzaj treningu? - mógłby ktoś zapytać. Korzyści wypływające z tego rodzaju treningu wydają się niezliczone. Te najważniejsze to:

- łagodność i bezpieczeństwo dla stawów i kręgosłupa dzięki amortyzacji podłoża,
- wyjątkowa skuteczność wśród treningów kardio,
- znakomite właściwości rehabilitacyjne: wybitne dotlenianie tkanek, wzmacnianie stawów i mięśni po urazach, zwiększanie możliwości ruchowych, poprawa krążenia limfatycznego, pracy układu kostno – stawowego, pojemności płuc, pracy serca, metabolizmu i aktywności funkcjonalnej czerwonego szpiku, regulacja ciśnienia, uealstycznienie stawów;
- wyjątkowa skuteczność we wzmacnianiu i rzeźbieniu nóg, pośladków oraz mięśni brzucha,
- możliwość spalenia nawet do 1000 kalorii w trakcie jednego treningu
- olbrzymia frajda wśród ćwiczących dzięki wyzwalaniu mnóstwa endorfin, 
- poprawa równowagi i koordynacji ruchowej dzięki możliwości wykonywania wszechstronnych ruchów i technik.

Wszystkie te prozdrowotne korzyści mają szansę zaistnieć tylko wówczas, gdy zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego w tym treningu instruktora, gdyż nawet najlepiej przemyślany sprzęt stanie się bezużyteczny, a wręcz niebezpieczny w rękach nieprzygotowanej osoby. To dlatego marka tiguar nie ogranicza się wyłącznie do oferty sprzętowej, ale równocześnie oferuje gruntowne szkolenie tiguar™ jumping. Dopiero połączenie trampolin tiguar jumping z dedykowanym szkoleniem to gwarancja uzyskania najlepszych narzędzi do wprowadzenia tego treningu do Twojego klubu.

tiguar jumping 1

Podczas szkolenia tiguar™ jumping edukujemy przyszłych instruktorów, jak prowadzić porywający trening w bezpieczny sposób poprzez odpowiednio przygotowane, następujące po sobie jednostki treningowe, które w połączeniu dają skuteczną całość: spalanie, wzmocnienie, stabilizację. Szkolenie tiguar™ jumping zaopatrzy Twoich instruktorów nie tylko w ogromną dawkę wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii, niezbędną do pracy z człowiekiem, ale także w przydatną wiedzę merytoryczną, która przyciągnie na Twoje zajęcia mnóstwo chętnych. To szkolenie to wyczerpująca odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię do tej pory pytania dotyczące bezpieczeństwa pracy na tym sprzęcie. Dajemy instruktorom gotowe narzędzie do pracy z ludźmi, budowania grup, profesjonalnego podejścia i bezpiecznych rozwiązań. Dobry instruktor to nie tylko taki, który będzie potrafił poprowadzić świetny trening, ale także... odradzić go osobom, które mają wyraźne przeciwwskazania do tego rodzaju treningu (np. dyskopatie, astma, ciąża, endoprotezy itp.)

Choć polski rynek oferuje coraz więcej trampolin, przestrzegamy przed oszczędnością zwłaszcza w przypadku treningu z tym sprzętem. Dla dobrego managera inwestycja w sprzęt i szkolenia najwyższej jakości są rzeczą oczywistą. Jednak – jak pokazała już historia w latach 80-ych – wyjątkowo łatwo zrazić klientów nawet do treningu o ogromnym potencjale, jeśli głównym motorem naszych wyborów jest tylko oszczędność. O ile na dłuższą metę szkodzimy sami sobie i branży, o tyle w przypadku tego treningu w sposób dosłowny możemy też uszkodzić klientów.

trampolina tiguar jumping 3

Trampoliny tiguar jumping dostępne już wkrótce na http://www.sklep.ekspertfitness.com/trampolina-c-35_71.html 
Więcej informacji o szkoleniach tiguar™ jumping znajdziesz tu: https://ekspertfitness.com/szkolenia/tiguar/ogolne-informacje 

Najnowsze artykuły na naszym blogu