fbpx

TRX DUO TRAINER™ - zalety kółek gimnastycznych i innowacyjność od TRX

  • Napisała 
  • Dział: Trening
  • Czytany 2178 razy
TRX DUO Trainer już za moment w Polsce! TRX DUO Trainer już za moment w Polsce!

Każdy, kto miał możliwość ćwiczyć na systemie TRX musi przyznać, że ćwiczenia w podwieszeniu nie tylko rzucają nieprawdopodobne wyzwanie ciału, ale także... sprawiają niemałą przyjemność, kiedy odruchowo się na nich „zwieszamy”. Kwestią czasu było opracowanie nowego narzędzia treningowego, które bazowałoby na filozofii treningowej TRX, ale przynosiłoby nowe możliwości charakterystyczne dla treningu z kółkami gimnastycznymi. Udało się, i już za chwilę firma ekspertfitness.com wprowadzi również na polski rynek nowy, przełomowy produkt od TRX. Przed Wami DUO Trainer™!

 

Współpraca gigantów

Premiera tego niezwykłego produktu miała miejsce 21 października 2016 w San Francisco. Pracowały nad nim dwie strony - marka TRX, innowacyjny architekt sukcesu systemu podwieszanego, oraz dr hab. fizjoterapii, Kelly Starrett, bestsellerowy autor New York Times'a, współzałożyciel San Francisco CrossFit oraz Mobility Workout of the Day (MWOD). A oto, co Starrett mówi o owocu ich pracy:

trx duotrainer kellystarrett

„TRX to pionier w treningu podwieszanym, który uczynił z niego podstawę obecnego, głównego nurtu w zdrowiu, fitnessie i treningu performatywnym. Z radością skorzystałem z możliwości współpracy z TRX nad rozwijaniem nowego narzędzia treningowego, które miało celować w rozwój siły i ćwiczenia mobilności. TRX Duo Trainer™ to znak ewolucji w sprzęcie treningowym. Jego proste uchwyty są dużo bardziej przyjazne i ergonomiczne, niż kółka gimnastyczne, pozwalając na bezpieczniejsze użytkowanie podczas treningów opartych na masie własnego ciała. Natomiast jego łatwe w regulacji taśmy, mocowania Infinity oraz mobilne uchwyty umożliwiają płynne przechodzenie do kolejnych ćwiczeń nad mobilnością, siłą i ćwiczeniami mięśni środka dla uzyskania maksymalnych rezultatów.”

Dobrze, lepiej, najlepiej

Używane przez setki lat, kółka gimnastyczne są podstawą w programach siłowych i kondycyjnych. Mimo to, i one posiadały kilka słabych bądź mogących zostać poprawionymi punktów, które były widoczne dla twórców TRX Duo Trainer™. To właśnie jest siłą tego produktu: wprowadza ulepszone rozwiązania, które zwiększają jego przystępność i możliwości treningowe dla sportowców wszystkich specjalizacji. O jakich rozwiązaniach mowa?

TRX Duo Trainer

Bazując na filozofii treningowej TRX i jego flagowym produkcie, systemie podwieszanym TRX o jednym punkcie mocowania, system TRX Duo Trainer™ z jego systemem dwóch niezależnych mocowań otwiera zupełnie nowe drzwi do szerokiego zakresu ćwiczeń w zwisie. Dodatkowo, konstrukcja prostych uchwytów Duo Trainera zapewnia zwiększony komfort chwytu, który z kolei pozwala na bezpieczniejsze i ponadprzeciętne wsparcie całego ciała oraz lepsze przenoszenie siły. Ponadto, TRX Duo Trainer™ oferuje możliwości regulacji oraz operatywność zbliżoną do systemu podwieszanego TRX, pozwalając na szybkie, łatwe i precyzyjne dostosowanie wysokości i szerokości sprzętu, a także umożliwiając bezproblemowe przechodzenie między poszczególnymi ćwiczeniami o różnych stopniach trudności i dla różnych rozmiarów ciała. Makro-regulacje mocowań Infinity i mikro-regulacje mobilnych uchwytów sprawiają, że montaż i zmiana pozycji do szerokiego spektrum ćwiczeń jest bezpieczna, szybka i łatwa. Ta różnorodność pozwala również na trenowanie w rozmaitych lokalizacjach – w pomieszczeniach, na zewnątrz, czy na nierównych powierzchniach; słowem, opierając się o tradycję TRX – wszędzie i w każdym czasie.

trx duotrainer

Ogółem, TRX Duo Trainer posiada kilkanaście nowatorskich rozwiązań, z których każde zostało gruntownie przemyślane pod względem funkcjonalności. Np.  tzw. trójkąt kierunkowy został zaprojektowany po to, by unikać kontaktu z przedramionami dla łatwiejszego użytkowania i zwiększonego komfortu podczas ćwiczeń. Każdy jeden element TRX DUO Trainer zwiększa możliwości oferowane dotąd przez klasyczne kółka gimnastyczne, przynosząc tego, czego od dawna brakowało w tego rodzaju treningu.

W rodzinie siła!

"Wzbogacenie asortymentu marki TRX o Duo Trainer'a umożliwia nam znaczne poszerzenie naszego uniwersum ćwiczeń z ciężarem własnego ciała o fundamentalne ćwiczenia i pozycje.” - mówi Chris Frankel, szef działu Human Performance w TRX. - "Dla tych siłowni czy klubów fitness, które już korzystają z systemu podwieszanego TRX, dodanie Duo Trainer'a wnosi zupełnie nowy element dla osób uprawiających trening obwodowy – coś, czego nie oferuje nikt inny, i coś, co jest dostępne dla wszystkich sportowców. Współpraca z Kellym okazała się być potężnym partnerstwem, które wykorzystało połączoną, specjalistyczną wiedzę dwóch liderów w branży, i jest to coś, z czego jesteśmy niebywale dumnie” - mówi Paul Zadoff, dyrektor zarządzający TRX.

trx duotrainer

Premiera TRX DUO Trainer™ w Polsce już za kilka dni! Zapraszamy do odwiedzin sklepu jedynego polskiego, oficjalnego dystrybutora sprzętu marki TRX: http://www.sklep.ekspertfitness.com/trx-c-30.html

Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)

Najnowsze artykuły na naszym blogu