fbpx

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 993.

Bądź kreatorem w swoim mieście, czyli nowe zajęcia fitness, którymi możesz narobić szumu

Twórca treningu GT, Jakub Podgórski, wraz z Markiem Mroczkiem Twórca treningu GT, Jakub Podgórski, wraz z Markiem Mroczkiem

Żaden racjonalnie myślący manager klubu fitness nie porwie się na inwestycje w zajęcia, o których wcześniej nie słyszał. Chyba, że... jest wizjonerem i wie, że odwaga połączona z rozeznaniem w branży może zaowocować pionierskim strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie ma się przysłowiowego nosa do nowych trendów, warto zaufać tym, którzy je śledzą i z wielkim powodzeniem wyznaczają od ponad 15 lat. Które zajęcia zatem i dlaczego typujemy jako te z największym potencjałem na nadchodzący czas?

 

Jak rozpoznać, że coś stanie się hitem?

O ile dynamika branży fitness ma to do siebie, że nowe trendy mogą pojawić się dosłownie w każdej chwili i znokautować zajęcia uważane do tej pory za ciekawe, o tyle istnieje kilka wyznaczników pozwalających z bardzo wysokim prawdopodobieństwem założyć, że określony typ zajęć grupowych przyniesie klubowi sukces. Takimi elementami, które mogą pomóc nam namierzyć zajęcia z potencjałem, są m.in.:

- bardzo duża przyjemność płynąca z treningu, 
- wysoka skuteczność treningu wynikająca z solidnych, naukowych podstaw gwarantujących jego efektywność i bezpieczeństwo,
- wieloaspektowa innowacyjność treningu w porównaniu z zajęciami już istniejącymi,
- optymalny, dostosowany do różnych poziomów zaawansowania poziom trudności, który nie zniechęci ani początkujących, ani bardzo ambitnych osób,
- wyczerpujące merytorycznie, rzetelne zaplecze szkoleniowe danego treningu, pozwalające Ci na przeszkolenie swoich trenerów i wyposażenie ich w gruntowną wiedzę,
- sprzęt najwyższej jakości zaprojektowany, opracowany i stworzony ściśle pod kątem danego treningu; dodatkowo, musi być to sprzęt, który zniesie bezwzględne traktowanie i lata intensywnego użytkowania oraz zapewni bezpieczeństwo użytkownikom, jednocześnie nie wymagający zapewnienia bardzo skomplikowanej infrastruktury.

Przyjemność płynąca z treningu to podstawa

Im więcej wspomnianych elementów zaistnieje, tym wyższe prawdopodobieństwo, że trafiliśmy na zajęcia, które mogą przyciągnąć zainteresowanych klientów. Jeżeli dodatkowo mamy pewność, że zajęcia te już odniosły sukces za granicą lub w liczących się środowiskach (np.w armii, w rehabilitacji itp.), ryzyko niepowodzenia ustępuje miejsca przestrzeni na pionierską inwestycję, która wyróżni Cię na tle konkurencji w Twoim mieście.
Jeśli nie jesteś doświadczonym managerem, warto posiłkować się poradą specjalistów od zarządzania klubem fitness lub skorzystać ze wsparcia kogoś, kto ma już doświadczenie poparte efektami we wprowadzaniu odnoszących sukces zajęć.

Którym zajęciom warto przyjrzeć się uważniej?

Jeśli weźmiemy pod uwagę wspomniane wyżej przesłanki świadczącej o dobrej inwestycji, okazuje się, że dwie nowe propozycje treningów wprowadzanych właśnie przez ekspertfitness.com są na prostej drodze do powtórzenia sukcesu TRX® czy Indoor Cycling.

Podwójne wyzwanie dla ciała: Kamagon Ball® 

Trening przy użyciu wypełnianej wodą piłki Kamagon® może mocno zmienić sposób, w jaki postrzegamy trening funkcjonalny, łączy on bowiem w sobie wszystkie cechy kettlebells, piłki lekarskiej i niektórych ciężarów z ujarzmianiem siły bezwładności, co znacznie podnosi skuteczność ćwiczeń. Najmocniejszymi punktami tego przyboru są jego wszechstronność połączona z zadziwiającą prostotą. Hydroinercja, która jest podstawą treningu z tym przyborem, okazuje się być sprzymierzeńcem nie tylko w treningu cardio, ale i zajęciach typu crossfit. Bezwładna masa poruszająca się wewnątrz piłki rzuca dodatkowe wyzwanie innym obszarom ciała, aktywizując strefy pomijane przez, na przykład, klasyczny trening z kettlebells. Co oznacza to w praktyce? Krótko mówiąc – to, że ten zajmujący niewiele miejsca sprzęt może spokojnie zastąpić inne, znane do tej pory zajęcia, dodatkowo zapewniając większą różnorodność ćwiczeń i treningów. Co więcej, ponieważ to użytkownik decyduje, ile wody wleje do środka, zastosowanie pojedynczego Kamagon Ball®  rozszerza się na wszystkie grupy wiekowe czy grupy zaawansowania. Ci, którzy mieli już możliwość trenować z Kamagon Ball® dodają jeszcze, że trening z nim to przed wszystkim masa świetnej, nieprzewidywalnej zabawy, która - nie wiedzieć kiedy - daje ciału naprawdę ogromny wycisk.

Master Trener Kamagon Ball Celina Kontek w akcji
Celina Kontek, certyfikowany Master Trener Kamagon Ball® , opisuje doznania płynące z tego rodzaju treningu:

"Mój pierwszy kontakt był z dużą piłką. Było to dla mnie wyzwanie: podczas treningu krzyczałam, piszczałam i śmiałam się w głos, lał się pot! Otrzymałam potężną dawkę endorfin, zaskoczyła mnie moc hydroinercji i pomyślałam: ”wooow, jaki cudowny sprzęt, prosta konstrukcja, a dająca tyle możliwości treningowych!”. Urzekła mnie funkcjonalność „Kamagona”. Teraz ja staram się zarażać tą miłością moich podopiecznych i wyobraźcie sobie, że z Kamagon Ball® ćwiczą zarówno moi klienci w świetnej formie, oczekujący dużych wyzwań, jak i pacjenci Reha Clinic, zmagający się w różnymi problemami zdrowotnymi".

Pogromca rutyny: System GT przy użyciu powerband GT by tiguar

System GT to z kolei propozycja dla klientów chcących rozwinąć swoją sprawność fizyczną w maksymalnie wszechstronny i ciekawy sposób, a zwłaszcza dla tych, którzy szybko się nudzą. Powstał on jako owoc wieloletnich poszukiwań, obserwacji i doświadczenia Jakuba Podgórskiego - absolwenta Akademii wychowania fizycznego, Uniwersytetu SWPS w Katowicach, trenera biznesu, trenera personalny, managera oraz Master Trenera GT.

Trening GT

Te, wyjątkowo ciekawe i zróżnicowane zajęcia oparte są o specjalistyczne gumy i składają się z 7 różnych, wzajemnie uzupełniających się programów treningowych. Są one każdorazowo realizowane w formie 2-tygodniowych, odpowiednio periodyzowanych mikrocyklów treningowych: GT Strength, GT Power, GT Core, GT Compact, GT Wod, GT Mobility, oraz GT Stretch. Każdy cykl wynika z poprzedniego, a całość tworzy integralny system, którzy w efektywny sposób rozwija nasz organizm poprzez wyjątkowo zróżnicowane zajęcia. System GT to gwarancja zaskakiwania klientów i holistycznego podejścia do rozwoju fizycznego; każdego dnia akcentuje się inne elementy motoryczne, które ćwiczący mogą albo dzielić, albo realizować kompleksowo, zabezpieczając cały aparat mięśniowo-stawowy. System w bardzo dużym stopniu stawia na elementy koordynacyjne, a także na siłę, moc, stabilizację, lokomocję przestrzenną i oporową, mobilność i elastyczność. W praktyce oznacza to, że Twoim klientom nie grozi montonia, zniechęcająca czasem do wynurzenia się z domu.

Co więcej, wszystkie programy licencjonowani trenerzy otrzymują wraz z muzyką tworzoną specjalnie do całego systemu GT. Integralną częścią i fundamentem tego treningu są przełomowe gumy z systemem oznaczania oporu power band GT by tiguar. Ten prosty i lekki, ale niezwykle skuteczny przybór jest efektywny, mobilny i bezpieczny. Power bandy można łączyć w różne konfiguracje, wspierając rywalizację, współzależność podczas treningu, wzajemną motywację i świetny klimat podczas treningów. 

Jakub Podgórski podczas treningu GT

Marta Gorąca, właściciel Marta Gorąca Studio Treningu Personalnego, fitness manager Atmosfera Klub, to jedna z entuzjastek nowego treningu:

„Trening GT to absolutna rewolucja w treningach grupowych. Przede wszystkim jest to prawdziwy 'group training', gdzie otrzymasz wsparcie, motywację, siłę i energię do pracy, by nieustannie stawać się lepszym. Sama jakiś czas temu zastanawiałam się, co takiego jest w tym GT, że lista rezerwowa na te zajęcia jest tak długa. Wystarczył jeden raz, żebym totalnie zakochała się w tym treningu. Podczas zajęć nieustannie pokonujesz słabości, przekraczasz bariery i udowadniasz sobie, że jednak można. Dzięki GT zrozumiałam, że nie ma rzeczy niemożliwych! Ciągła, progresywna praca pozwala osiągać to, co wydawało się nieosiągalne. To pierwszy taki program, który każdego dnia zakłada inny cel pracy, a wszystko zaczyna tworzyć jedną całość. Dobre jest też to, że mikrocykle zmieniają się co dwa tygodnie, więc dokładnie wiesz, nad czym będziesz pracować na środowym GT CORE za tydzień. Dzięki temu samemu możesz monitorować efekty. Prawdą jest, że ten trening uzależnia. Po 20 minutach masz ochotę zabić trenera, ale po godzinie zajęć satysfakcja z własnej pracy jest nieoceniona. Jeśli potrzebujesz czegoś nowego, a w twoje treningowe życie wkradła się rutyna, GT jest właśnie dla Ciebie!".

Zarówno zajęcia z Kamagon Ball jak i zajęcia GT zapewnią powiew świeżości w każdym klubie. Szkolenia umożliwiające prowadzenie obu zajęć już trwają w całej Polsce i na bieżąco są ogłaszane na stronie: http://ekspertfitness.com/szkolenia. Warto się na nie wybrać i zdobyć nowe umiejętności, zanim wyprzedzi nas konkurencja. W końcu, o ile każdy zastanawia się, jakie nowe zajęcia warto wprowadzić do klubu, pierwszy może być tylko jeden.

Najnowsze artykuły na naszym blogu