fbpx

88 dni do Rio! - czyli kolejna odsłona przygotowań Miłosza Jankowskiego do Igrzysk Olimpijskich przy pomocy TRX®.

  • Napisała 
  • Dział: Trening
  • Czytany 910 razy

Za mną najdłuższe, najnudniejsze i najbardziej monotonne treningi. Teraz czas na podkręcanie śruby i szlifowanie formy! Świetnie przepracowane, cztery obozy zagraniczne, podczas których wszędzie towarzyszyły mi system TRX® (grudzień, luty, marzec – Portugalia, a w styczniu Włochy) pozwalają na walkę o najwyższe laury. Jestem pełen nadziei, bo obserwuję efekty, których się nie spodziewałem.

 

Nieodzownym elementem mojego przygotowania do najważniejszych zawodów życia jest ćwiczenie mięśni stabilizacyjnych. Już ćwiczenia wykonywane zaledwie trzy razy w tygodniu przyniosły niesamowite efekty. Pierwszy i najważniejszy dla sportowca to całkowity brak kontuzji. Funkcjonalność pozwala na odciążenie obolałych części ciała i skupieniu się na rozwoju pozostałych, poprawie wytrzymałości więzadeł, jak i mięśni. Drugim elementem jest stabilizacja i utrzymanie równowagi, które na łodzi są jednym z głównych czynników, które pozwalają na osiągnięcie jak najlepszych prędkości. Ćwiczenia techniczne, które jeszcze rok temu sprawiały mi trudności, nagle po zimie i ćwiczeniach z TRX® stały się banalne.

Miłosz Jankowski trenuje na TRX 4

Już pierwsze regaty Pucharu Świata we Włoskim Varese pokazały, że nie straszne nam trudne warunki atmosferyczne. Lekkość, z jaką pokonywaliśmy fale, była wręcz zaskakująca.
Mistrzostwa Europy (6-8 maj) jedynie to potwierdziły. Było to najbardziej wymagające technicznie zawody w moim życiu, ale mimo tego udało się nam wywalczyć 4 miejsce!

Dodatkowym atutem TRX® jest łatwość transportu oraz możliwość zamontowania go tam, gdzie się tylko chce: drzwi, poręcze albo stelaż na łódki. Daje to możliwość dobrej rozgrzewki przed ciężkimi treningami.

Miłosz Jankowski trenuje na TRX 3

Gdy zaczynałem pracę z TRX® spodziewałem się efektów, ale nie aż takich wyraźnych. Co dla mnie wyjątkowo ważne - jestem zawodnikiem wagi lekkiej i nie mogę sobie pozwolić na nabieranie masy mięśniowej. Tutaj, dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, mogłem wyeksploatować i wzmocnić już posiadaną masę mięśniową.
Przede mną jeszcze około 80 dni obozowych, w tym 2 edycje Pucharu Świata. Sport jest loterią, i nigdy nie wiadomo, kto w jakiej formie będzie. Za każdym razem będę walczył na 100%, ale jedno jest pewne – TRX® będzie mi towarzyszyć wszędzie.

Miłosz Jankowski, 26 lat
Reprezentant Polski w wioślarstwie na Igrzyskach w Rio.
VII miejsce tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów.
Rekordzista świata na ergometrze na 500m.
Drogę Miłosza do Rio można śledzić na fanpage’u https://www.facebook.com/Milosz.Jankowski.Droga.do.Rio

Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)

Najnowsze artykuły na naszym blogu