FIBO 2016 - co szykuje TRX, tiguar, BOSU, Reebok i Tomahawk?

Marka Tomahawk pokaże światu najnowsze modele rowerów! Marka Tomahawk pokaże światu najnowsze modele rowerów!

Największe i najbardziej liczące się na świecie targi fitness, FIBO, już za niespełna dwa tygodnie. ekspertfitness.com, wyłączny dystrybutor takich rynkowych gigantów, jak TRX®, Reebok, Tomahawk, tiguar czy BOSU®, ma przyjemność zaprezentować przygotowane przez nich zapowiedzi, które przedstawiają się naprawdę ekscytująco!

 

Reebok – trzy linie sprzętu, trzy dyscypliny

Na stoisku o imponującej powierzchni 121 m2, odwiedzający nie tylko zapoznają się z nowym sprzętem i akcesoriami, ale także będą mieć możliwość sprawdzenia się w trzech dyscyplinach Reebok Archon prowadzonych przez Master Trenera Reebok, Matta Forda: plate jump, dead lifts i jump the Hex. Sam asortyment sprzętu Reebok Fitness Professional prezentowany na FIBO to trzy wyróżniające się linie produktów: Functional, Combat i Studio.

Linia FUNCTIONAL jest nieustannie różnicowana, łącząc elementy olimpijskiego podnoszenia ciężarów, gimnastyki, wiosłowania i pracy nad mięśniami środka z ruchami wymagającymi dużej siły. Dla wszystkich tych obszarów Reebok przygotował nowe akcesoria, m.in. gryfy Olympic bars, liny treningowe, stalowe hantle, piłki slam balls i bramy functional rigs. Linia ta usatysfakcjonuje wszystkich pragnących trenować jak ‘CrossFitter’; jest też jednym z kluczowych narzędzi dla entuzjastów ruchu „twardego fitness’u” Reebok, przygotowując ich do wydarzeń takich, jak Reebok Spartan Race, Reebok CrossFit Games i innych ciężkich aktywności z przeszkodami.
Poza treningiem funkcjonalnym, w ostatnich latach urosły też w siłę UFC, combat i sporty walki MMA. Wprowadzenie przez Reebok linii COMBAT znakomicie zwiększa możliwości zwolenników tych form ruchu. Linia ta obejmuje m.in. wyściełane rękawice bokserskie i mitenki, łapy trenerskie, owijki bokserskie i szereg doskonałych worków treningowych oraz tarcz.
Linia STUDIO to z kolei szereg produktów o szerokim zastosowaniu dla instruktorów i trenerów personalnych, które pomogą im odświeżyć i urozmaicić treningi. Z myślą o treningach siłowych przygotowano nowe hantle, kettlebells, piłki lekarskie, sztangi rep set, a także ulepszone platformy Step i Reebok Deck, podczas gdy skakanki, taśmy oporowe i powerbandy przeprojektowano pod kątem zajęć aerobowych. Core board, rollery piankowe i maty zostały zaprojektowane do ćwiczeń równowagi i na rehabilitację, a profesjonalne stojaki pozwalają uporządkować to wszystko w przestrzeni i wprowadzają do studia ład. Wszystkie te akcesoria można będzie dokładnie obejrzeć na stoisku Reebok.

Reebok zaprezentuje na FIBO trzy linie sprzętu

TRX® – nowa współpraca i wielka niespodzianka

Na tegoroczne targi marka TRX® szykuje niespodziankę będącą efektem połączenia jej sił z Aktiv Solutions – wiodącym ekspertem w projektowaniu przestrzennym oraz planowaniu rozmieszczenia urządzeń medycznych i fitness. Efektem tej współpracy stał się wybitnie łatwy w dostosowywaniu i personalizowaniu produkt, który wnosi znaczące korzyści do studia treningowego i poprawia ekonomię przestrzeni. Główny nacisk położony został na zoptymalizowanie tej przestrzeni pod kątem systemów podwieszanych TRX® i innych urządzeń do treningu funkcjonalnego. Ostateczny wynik tych dążeń zostanie przedstawiony na marcowej konwencji IHRSA Convention and Trade Show w Orlando.

„Nasze partnerstwo z Aktiv Solutions – firmą, która wnosi niemającą sobie równych wiedzę w zakresie projektowania przestrzennego i rozmieszczania urządzeń, to krok milowy w ewolucji naszych produktów i utrzymaniu naszej pozycji jako globalnego lidera w rozwiązaniach dla treningu funkcjonalnego” – powiedział Paul Zadoff, dyrektor zarządzający TRX®. Natomiast Bryan Green, CEO Aktiv Solutions, dodaje: „TRX® jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i autentycznych marek w branży. To marka reprezentująca współczesną ewolucję w fitnessie, kładąca nacisk na rozwój i działania ukierunkowane na osiągnięcie konkretnego celu; działania, które są przy tym wciągające oraz wzmacniają ćwiczącego, również psychicznie. Praca z takim parterem nad stworzeniem szytej na miarę, dynamicznej przestrzeni treningowej to nasza pasja. Takie partnerstwo wynosi ją na jeszcze wyższy poziom dzięki specjalistycznej wiedzy o treningu funkcjonalnym i sile marki TRX®.”
Z powyższych wypowiedzi wynika więc, że na FIBO możemy spodziewać się prezentacji zupełnie nowej, bogatej strefy treningowej generującej jeszcze większe zyski dla właścicieli strefy funkcjonalnej TRX®.

TRX zaprezentuje nową strefę

tiguar - najnowocześniejsza sztanga i funkcjonalny stojak

Na tegorocznym FIBO marka tiguar zaprezentuje zupełnie nowy system stojaków na akcesoria oraz nową sztangę tiguar PowerGym Butterfly. Obie nowości to efekt wytężonej pracy sztabu specjalistów z trenerami i właścicielami klubów.
Skutkiem tego, po pięciu latach doświadczeń i ogromnym sukcesie sztangi PowerGym wykonanej z polietylenu, na FIBO zaprezentowana zostanie zupełnie nowa stylistyka w niemal niezniszczalnym, poliuretanowym wykończeniu. Piękny design talerzy inspirowany kształtem motyla nadaje im nie tylko wizualną lekkość, ale także dodatkową funkcjonalność. Teraz, dzięki ergonomicznym uchwytom, stały się samodzielnym przyborem do ćwiczeń. Zwiększona dla pewniejszego chwytu średnica gryfu oraz unikalne zaciski czynią sztangę tiguar wyjątkowym produktem w swojej kategorii.
Z kolei nowa linia stojaków pomyślana została jako system gotowy do samodzielnego złożenia, modyfikacji i łatwości w przemieszczaniu. Płaska, kompaktowa sylwetka stojaków pozwala na oszczędność miejsca na sali i intuicyjny dostęp do przyborów. Wymienne akcesoria będą umożliwiać indywidualną przebudowę systemu i dopasowanie go do zmieniających się potrzeb użytkownika. Prosta forma, wysoka funkcjonalność oraz zaskakująco atrakcyjna cena to podstawowe wyróżniki nowej linii stojaków tiguar. 

sztanga butterfly

Tomahawk - dobre wieści!

Na miłośników marki Tomahawk czeka na tegorocznym FIBO nie lada niespodzianka: zaprezentowane zostaną najnowsze modele rowerów.
Od wprowadzenia na rynek modelu IC7 rozwój indoor cyclingu znacznie przyspieszył, a stało się tak dzięki nadaniu przez ICG nowego kierunku w branży. Dokładność odczytu pomiaru mocy czy unikalne rozwiązania treningowe, w których z pomocą przyszedł kolor, poprowadziły światowy rynek rowerów w stronę pracy z mocą.
Nieustannie pracując nad projektowaniem kolejnych, innowacyjnych rozwiązań, ICG uwzględniło feedback od swoich klientów, ich zapotrzebowanie na różnorodność modeli i specyfikacji. Bazując na fundamentach IC7 i jego kluczowych cechach, ICG stworzyło nowe modele, by sprostać oczekiwaniom dostawców sprzętu oraz samych użytkowników, konsekwentnie oferując precyzyjny pomiar mocy i trening przy użyciu kolorów. Co istotne, najnowsze modele są odpowiedzią producenta na pojawiającą się czasem barierę cenową.
Dodatkowo, przeprojektowaniu i ulepszeniu uległy także elementy samego, fenomenalnego IC7. Jakie? Okaże się już za dwa tygodnie!

ICG na FIBO 2016

BOSU®, Kamagon i spółka – czyli moc hydroinercji i niestabilność

Rewelacyjne BOSU® i Kamagon to punkty obowiązkowe na FIBO i jedne z najbardziej innowacyjnych produktów w branży fitness. Niestabilność i hydroinercja – te dwa zagadnienia będą w centrum uwagi na ich tegorocznym stoisku, ponieważ z obiema tymi koncepcjami marki te radzą sobie najlepiej w branży. Nie zabraknie zatem również Aquabags i Aquaballs.

FIBO 216 zapowiada się zatem wyjątkowo ekscytująco. Marki reprezentowane w Polsce z dumą przez ekspertfitness.com nie śpią i nieustannie pracują nad coraz lepszym sprzętem, który wyznacza nowe kierunki. Każdego, kto żywo interesuje się rozwojem branży, nie może zabraknąć na ich stoiskach.

BOSU na FIBO