Światowe trendy fitness 2016 a system TRX® – mamy świetne wieści!

Mamy świetne wieści - TRX® oferuje większość tego, czego pożąda obecnie branża fitness! Mamy świetne wieści - TRX® oferuje większość tego, czego pożąda obecnie branża fitness!

W listopadzie 2015 roku Amerykański College Medycyny Sportowej (ACSM) podjął się prognozy 20 najważniejszych trendów fitness na rok 2016, w swoim dziesiątym, corocznym sondażu przeprowadzonym na 2,800 zawodowców z branży heath & fitness. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że twórcy systemu podwieszanego TRX® mają wielkie powody do dumy: lwia część najgorętszych trendów fitness na 2016 rok idealnie wpasowuje się w całą koncepcję systemu treningowego i szkoleniowego TRX®. To wspaniała wieść nie tylko dla trenerów, ale również wszystkich użytkowników taśm TRX®, bo potwierdza, że koncepcja tego systemu treningowego wyprzedziła swoją epokę.

“Ten sondaż to wiodące źródło informacji na temat trendów dotyczących zdrowia i fitness, a obecnie również główny motor dla branży fitness, by lepiej spełniała oczekiwania swoich klientów w kolejnych latach.” - napisała dr Bridget A. Peters, jedna z ekspertek poproszonych o komentarz na temat nadciągających trendów.

trx 4

Dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Skoro czytasz ten artykuł, prawdopodobnie interesujesz się zdrowiem i fitnessem; mamy też nadzieję, że sam/-a korzystasz z TRX® dla własnych korzyści. Ucieszy Cię zapewne wieść, że z 20 topowych, wymienionych w sondażu trendów, aż 8 pokrywa się z tym, co oferuje i promuje cały system TRX®! To niesamowity wynik. Jeśli więc posiadasz jeden z systemów podwieszanych TRX®, bierzesz udział w zajęciach grupowych TRX® lub jesteś trenerem, który na co dzień pracuje z tymi taśmami, to – czy już o tym wiesz, czy jeszcze nie – według prognoz specjalistów, przed Tobą intensywny i satysfakcjonujący rok. Warto więc dowiedzieć się, dlaczego sprzęt, na którym ćwiczysz, jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych i wszechstronnych na świecie. Dlatego spieszymy z odpowiedzią na pytanie:

W jaki sposób TRX® wpisuje się w tegoroczne, światowe trendy fitness?

Jeśli chodzi o najbardziej cenione przez specjalistów koncepcje i trendy z pierwszej piątki sondażu, założenia TRX® pokryły się idealnie aż z trzema z nich, a dodatkowo z dalszymi pięcioma, czyli:

#2 Trening z masą własnego ciała

Trening z masą własnego ciała to wręcz definicja TRX®; w końcu taśmy pozwalają Ci na wykorzystanie ciężaru swojego ciała jako oporu, któremu stawiasz czoła w setkach ćwiczeń.

trx 7

#3 Intensywny trening interwałowy

Intensywny trening interwałowy, czyli HIIT, to technika treningu z naprzemiennymi okresami ćwiczeń o wysokiej intensywności i krótkimi okresami odpoczynku przez określoną liczbę powtórzeń. To krótkie, intensywne sekwencje ruchów opartych na sile przy użyciu różnych sprzętów – na przykład TRX® - które zapewniają jednocześnie spektakularne efekty zarówno w podnoszeniu kondycji, jak i spalaniu tkanki tłuszczowej. I to w czasie dużo krótszym, niż przy użyciu innych metod treningowych.

#4 Trening siłowy

Budowanie siły to inaczej budowanie zdolności mięśni do generowania coraz większej siły w stosunku do jakichś obiektów fizycznych. Określenie „trening siłowy” odnosi się więc do ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego. Korzystanie przy tym z TRX® to wciągający i efektywny sposób budowania tej siły i robienia postępów w swoim własnym tempie.

f0b3c7c3df9639bfc58db4eeda51fa2e

#7 Fitness funkcjonalny

Fitness funkcjonalny zwiększa siłę, stabilność, mobilność, wytrzymałość i elastyczność, których potrzebujesz, by radzić sobie bez problemu zarówno przy codziennych zajęciach, jak i bardziej skomplikowanych działaniach czy w sporcie. Takie codziennie wykonywane, podstawowe ruchy funkcjonalne obejmują pchanie, ciągnięcie, zwisanie, przysiady, obroty i wzorce chodu (chodzenie i bieganie). System podwieszany TRX® pomaga Ci wykonywać, ulepszać i opanowywać te ruchy funkcjonalne poprzez setki naprawdę nieszablonowych ćwiczeń.

#10 Joga

Wraz ze wzrostem popularności jogi, kwestią czasu dla jej instruktorów i samych ćwiczących było docenienie roli, jaką TRX® może odegrać w ich ćwiczeniach. Wkrótce okazało się, że TRX® jest niezastąpiony w zwiększaniu tempa postępów w jodze poprzez budowanie równowagi, siły i pewności potrzebnej do prawidłowego wykonywania skomplikowanych pozycji.

trx 1

#11 Grupowy trening personalny

W minionych latach, podczas cięższej sytuacji ekonomicznej, trenerzy personalni musieli wykazywać się niezłą kreatywnością, jeżeli chodzi o „opakowanie” ich usług i ich sprzedaż na rynku. Grupowy trening personalny, w którym trener sprawuje pieczę nad dwójką lub trójką ćwiczących naraz, stał się jednak popularnym sposobem na przyciągnięcie i utrzymanie klientów. W końcu środowisko grupowe nie tylko pomaga zaoszczędzić klientom, ale także staje się lepszą możliwością zarobku dla samego trenera. Korzyści tego typu zajęć obejmują również poczucie koleżeństwa, większą energię, poświęcenie oraz pracę zespołową. Jako część swojego bogatego programu nauczania, system edukacyjny TRX® oferuje również właśnie kurs treningu grupowego, pokazując, jak prowadzić całą grupę, by pomóc trenerom wychwytywać wszystkie niuanse podczas treningu z kilkoma osobami naraz – i to będącymi najczęściej na różnych etapach wytrenowania. Więcej o szkoleniach TRX® w Polsce przeczytasz tu: http://ekspertfitness.com/szkolenia/trx/ogolne-informacje

#17 Aplikacje treningowe na smartfony

"Apki" na smartfony lub tablety sprawiły, że dostęp do szerokiego spektrum programów treningowych stał się łatwy, jak nigdy dotąd. Niezależnie od tego, czy kręci Cię trening siłowy, interwałowy, joga czy bieganie, setki możliwości stoją teraz przed Tobą otworem. Aplikacje pomagają ćwiczącym nabrać formy, stać się lepszymi w tym, co robią na co dzień, i robić autentyczne postępy. TRX® oferuje dwie aplikacje na urządzenia mobilne: naszą darmową TRX App i TRX FORCE Super App. Obie aplikacje oferują absolutnie nowatorskie treningi pozwalające pożegnać się z tłuszczem i zbudować mięśnie. TRX FORCE Super App oferuje wszechstronny, 12-tygodniowy program kondycyjny podzielony na trzy, czterotygodniowe plany z testami wydajności, aby śledzić Twój postęp; do tego posiada wbudowany zegar odliczający czas plus dodatkowy program do podciągnięć (pull-up’s). Użytkownicy TRX® kochają tę aplikację, uważając ją za jedną z najlepszych i najbardziej motywujących, jakie kiedykolwiek stworzono. Jest również bardzo intuicyjna i obrazowo pokazuje, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, za co lubią i ją i młodsi, i dojrzalsi użytkownicy.

trx 11

#19 Trening mięśni środka

Definicja mięśni środka rozumiana w całym treningu TRX® odnosi się do obszaru ciała od poniżej szyi do połowy uda, z wyłączeniem ramion i nóg. Twoje mięśnie core to dużo więcej, niż popularny „ABS”. Wszystkie mięśnie, które otaczają Twój brzuch, pracują również przy wspieraniu Twojego kręgosłupa i chronią Twoje organy wewnętrzne .

Jak widzisz, decydując się na TRX® wybrałeś sprzęt, który wyprzedził czasy, w których został stworzony. TRX® się nie dezaktualizuje, jak większość sezononowych, fitnessowych nowinek. To inwestycja, której kolejne zalety są coraz bardziej doceniane przez czołowych specjalistów. 

Źródło: https://www.trxtraining.com/train/2016-top-fitness-trends
Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)