Komando - foka i piłka z uszami, czyli wywiad z Celiną Kontek

  • Dział: Wywiady
Celina Kontek - pierwsza polska Master Trener Kamagon Celina Kontek - pierwsza polska Master Trener Kamagon

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, instruktor sportu, trener personalny, Master Instruktor ICG. Wieloletni romans z teatrem zamieniła z na poznańskie kluby fitness jako instruktor i manager. W międzyczasie prowadzi treningi z pacjentami gabinetu rehabilitacji Reha Clinic, treningi grupowe oraz personalne. Specjalizuje się w funkcjonalnym treningu medycznym, Pilates, power pump, nordic walking, face fitness i w zdrowym kręgosłupie. Aby do tego zdobyć jeszcze w pocie czoła tytuł Master Trenera Kamagon Ball®, Celina Kontek musiała naprawdę zafascynować się tym przyborem. „Ale to przecież tylko piłka z uszami” - powie ktoś. Na pewno...? To przeczytajcie (w przeddzień pierwszych w Polsce szkoleń Kamagon Ball®) o tym, co ta piłka Wam zrobi!

 

ekspertfitness: Pamiętasz, kiedy dokładnie Kamagon® po raz pierwszy raz wpadł Ci w ręce?

Celina Kontek: Bardzo dobrze pamiętam! Było to w zeszłym roku na konwencji fitness Eu4ya. Treningi prowadził Paweł Zaremba. Od razu zakochałam się w Kamagon Ball®. Mój pierwszy kontakt był z dużą piłką. Było to dla mnie wyzwanie: podczas treningu krzyczałam, piszczałam i śmiałam się w głos, lał się pot! Otrzymałam potężną dawkę endorfin, zaskoczyła mnie moc hydroinercji i pomyślałam: ”wooow, jaki cudowny sprzęt, prosta konstrukcja, a dająca tyle możliwości treningowych!”. Urzekła mnie funkcjonalność „Kamagona”. Teraz ja staram się zarażać tą miłością moich podopiecznych i wyobraźcie sobie, że z Kamagon Ball® ćwiczą zarówno moi klienci w świetnej formie, oczekujący dużych wyzwań, jak i pacjenci Reha Clinic, zmagający się w różnymi problemami zdrowotnymi.

Kamagon 2

ef.: Kamagon Ball® posiada kilka genialnych w swojej prostocie cech, które zdecydowanie odróżniają go od innych przyborów do treningu funkcjonalnego. Czy możesz o nich opowiedzieć?

C.K.: Kamagon Ball® to gumowa piłka z dwoma uchwytami w kształcie litery U. Niby prosta, ale jak zaskakująca! Piłka jest pusta w środku i posiada szczelny korek. Wlewamy do niej wodę... i tu zaczyna się prawdziwa zabawa! Fantastyczne jest to, że to ty decydujesz, ile chcesz wlać wody, czyli tak naprawdę z Kamagon Ball® może ćwiczyć każdy: dziecko i dorosły, wytrenowany zawodnik i początkująca osoba. Nie musisz posiadać wielu ciężarów, wystarczy zmienić ilość wody w piłce. Właśnie woda i jej ruch wyróżniają tę piłkę na tle innych sprzętów funkcjonalnych.

Wyobraź sobie stałą masę (Kamagon Ball®), a w niej inną masę, która się porusza (woda). Najprościej ujmując, to jest właśnie hydroinercja, która działa na całe twoje ciało, mięśnie, stawy, więzadła, core, układ nerwowy. To są dla nas zupełnie nowe bodźce. Woda może nam pomagać, ale i mocno „przeszkadzać”; cały czas jesteśmy zaskakiwani. Tak dzieje się w życiu codziennym, przecież w siatce z zakupami przedmioty też są w ciągłym ruchu, nie są stałą masą. Do tej pory dzięki BOSU® mogliśmy ćwiczyć na niestabilnym podłożu, a teraz mamy jeszcze niestabilną masę dzięki Kamagon Ball®.

ef.: Niedawno wróciłaś ze szkolenia w siedzibie BOSU®w Holandii. Jakie były Twoje wrażenia?

C.K.: Było cudownie. Miałam szansę trenować z Master Trenerami z wielu zakątków świata. Nikt się nie obijał, to był kawał ciężkiej roboty z cyklu: krew, pot i łzy. Poznałam nowe sprzęty, jak i inne wykorzystanie tych, które już znałam. Po raz kolejny zostałam zaskoczona wykorzystaniem Kamagon Ball®, co utwierdziło mnie w przekonaniu, jak fantastyczny jest to sprzęt. Genialne BOSU® przekonało nas, że można je wykorzystać na 101 sposobów i zmaskrowało nasze ciała. Z nowości moją uwagę zwrócił WRECK BAG pochodzący z USA - świetny sprzęt zaprojektowany w dwóch rozmiarach. Ćwicząc z nim czułam się jak prawdziwa komando-foka! Mam nadzieję, że wszystkie te pomysły będziemy wam mogli jak najszybciej zaprezentować. Już niedługo targi Fit-Expo w Poznaniu, a tam fantastyczne stoisko ekspertfitness.com, na którym odnajdziecie Kamagon Ball®, BOSU®, moje ukochane rowery Tomahawk®, wiele innych produktów i wszelkie nowości. Ja też tam będę.

Kamagon 4

ef.: Zostałaś jednym z pierwszych w Polsce Master Trenerów Kamagon Ball® i już 12-go marca poprowadzisz pierwsze w Polsce szkolenie. Dlaczego, Twoim zdaniem, warto je odbyć z perspektywy instruktora fitness?

C.K.: Szkolenie Kamagon Ball® Mini jest ogromnym krokiem w rozwoju instruktorskim. Pozwala poznać nowy, fenomenalny sprzęt i jednocześnie nowe podejście do treningu. Zmierzymy się na nim z magią hydroinercji i poczujemy jej wpływ na nasze ciało. Szkolenie to jest przydatne zarówno dla instruktorów fitness, jak i trenerów personalnych. To świeże spojrzenie na trening funkcjonalny, które pokazuje nowe możliwości pracy z klientem. Dzięki treningom z Kamagon Ball® nasi klienci będą silniejsi, bardziej wytrzymali, ustabilizowani, z lepszą kondycją i koordynacją ruchową. Z Kamagon Ball® możesz przeprowadzać rozmaite treningi, dzięki czemu twoi klienci będą zaskakiwani i nigdy się nie znudzą. Dodatkowo, każdy uczestnik szkolenia otrzyma piłkę Kamagon Ball®, więc zaraz po szkoleniu, z świeżą głową pełną pomysłów oraz własnym sprzętem, może ruszać na trening.

ef.: A jak przekonałabyś managerów klubów, że wprowadzenie u siebie zajęć z Kamagon Ball® może być korzystne dla klubu?

C.K.: Od 11 lat pełnię funkcje managerskie w fitness klubach i zawsze oceniam zakup sprzętu z tej perspektywy. Sama kupuję sprzęt do moich treningów personalnych w małych grupach, więc muszę być naprawdę przekonana, żeby dokonać zakupu. Przede wszystkim, Kamagon Ball® jest przydatny do różnych rodzajów treningów, tzn. można go wykorzystywać do typowych zajęć fitness, jak TBC, BS; do treningów funkcjonalnych, do treningów core, do treningów siłowych i wytrzymałościowych. Fantastycznie sprawdza się na treningach personalnych. Szerokie spektrum zastosowania to na pewno ogromna zaleta. Kolejna - to zupełnie nowa jakość treningu, nowe bodźce treningowe dzięki zjawisku hydroinercji, czyli zdrowszy, silniejszy klient. Endorfiny wywołane przez trening z Kamagon Ball® sprawią, że klient będzie uśmiechnięty, zadowolony i będzie chętnie powracał do naszego klubu, a przecież o to chodzi! Nasi klienci potrzebują nowych treningów, nowych wrażeń, i te oczekiwania na pewno spełni Kamagon Ball®, który właśnie wprowadzamy do polskich klubów.

ef.: A Ty? Przyznaj się: który Kamagon osobiście bardziej Ci odpowiada i dlaczego – Kamagon Mini czy wersja „hardcore”, czyli duży?

C.K.: Ja kupiłam i Mini, i duże piłki. Na pewno do zajęć grupowych w fitness klubach polecam Kamagon Ball® Mini. Zajmuje mniej miejsca, jest bardziej funkcjonalny. Przez to, że jest mniejszy, łatwiej z nim ćwiczy się kobietom. Jeśli chodzi o treningi dedykowane konkretnym grupom sportowym, to zależy już od dyscypliny. Np. boxy crossfitowe na pewno wybiorą duży Kamagon Ball®, tak jak i pięściarze czy zawodnicy MMA, ponieważ dużym "Kamagonem" można rzucać. Mamy trenerkę łyżwiarstwa figurowego, która zakochała się w Kamagon Ball® Mini i to z nim ćwiczą jej podopieczni. Na siłowni w strefie funkcjonalnej powinien znaleźć się zarówno Mini, jak i standardowy. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, to mniejszy będzie lepszy. Jeśli lubisz bardziej siłowe treningi - wybierz duży Kamagon Ball®. Fantastyczne w nim jest to, że może nim ćwiczyć każdy i wszędzie. Możesz go ze sobą zabrać w podróż, na wakacje, dolewasz wody i masz swój GYM!

Kamagon 3

ef.: Jesteś bardzo doświadczonym i cenionym instruktorem. Powiedz, czy korzyści płynące z ćwiczeń z Kamagon Ball® odczuwasz w innych dziedzinach sportu bądź w codziennym życiu?

C.K.: Zdecydowanie tak! Zawsze kiedy jesteśmy silniejsi i bardziej sprawni wpływa to na polepszenie jakości naszego życia, a przecież po to tak naprawdę trenujemy. Chcemy się lepiej czuć zarówno fizycznie, jak i psychicznie, chcemy lepiej wyglądać. Ja czuję się zdecydowanie silniejsza, odkryłam nową jakość i podejście do treningu. Od 15 lat prowadzę różne zajęcia fitness i treningi personalne. Dzięki temu, że ciągle się rozwijam, podnoszę swoje kwalifikacje i poznaję nowy sprzęt, mogłam tak długo utrzymać się w tym zawodzie. Serdecznie zapraszam na szkolenia Kamagon Ball®, do zobaczenia!

ef.: Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na szkoleniu!

Więcej o premierowym szkoleniu Kamagon Ball® z Celiną Kontek: http://ekspertfitness.com/kalendarz-wydarzen/52-kamagon-basic