Zapowiedź Evolution Ride 2015

Setki Rowerów czekają na uczestników Evolution Ride 2015 Paulina Janowska Setki Rowerów czekają na uczestników Evolution Ride 2015

Czas pedałuje ;-) nieubłaganie, i już za trzynaście dni armia miłośników Indoor Cycling dosiądzie ponad 300 rowerów Tomahawk IC2 w największej hali łódzkiej Wytwórni. Osoby będące jeszcze poza tym fenomenem drapią się w głowę próbując zrozumieć, jak można dobrowolnie skazać się na 8 godzin ostrego treningu, a ja podpytuję sprawcę całego zamieszania, Piotra Ośródkę, o co chodzi w tym całym Evolution Ride, dlaczego organizuje ten maraton od 9 lat i czego możemy spodziewać się w tym roku.

Firma ekspertfitness.com jest nie tylko Sponsorem Strategicznym tej edycji maratonu, ale – od początku - jego głównym organizatorem, za sprawą którego Łódź stała się polską stolicą Indoor Cycling. Pytany o to, kiedy wszystko wzięło swój początek i które wydarzenie mógłby nazwać pierwszym Evolution Ride, Piotr namyśla się przez krótką chwilę.

P.O.: Za pierwowzór Evolution Ride uważam prowadzone podczas targów Body Life zajęcia, na których mieliśmy kawałek bieżni w hali sportowej AWF w Warszawie. 27 rowerów i jeden, jedyny prowadzący - Ingo Hesselbarth z Niemiec. Myślę, że tam wzięło swój początek polskie Evolution Ride, choć wtedy nie nazywaliśmy tej imprezy w ten sposób. To było grubo ponad jedenaście, może dwanaście lat temu.

Piotr przemawia ze sceny VIII Evolution Ride

Przez ten czas liczba rowerów wzrosła ponad 11-krotnie, ukazując skalę zainteresowania eventem. Członkowie społeczności Indoor Cycling zaczęli podkreślać swój charakter i pasję stylem życia, ubiorem i obowiązkową obecnością na maratonie. Najbardziej wyróżnia ich jest jednak coś innego i Piotr ma własną odpowiedź na pytanie o to, co to jest.

P.O.: Odpowiem banalnie: miłość do zajęć na rowerach. Nie zrozumie tego nikt, kto stoi z boku i patrzy na grupę ludzi pedałujących na stacjonarnych rowerach w rytm muzyki. Trzeba spróbować, ale za pierwszym razem nie każdy łapie bakcyla; dopiero, gdy wszystko już idzie płynnie i można poczuć się niczym w transie, ta forma sportu zaczyna dawać niesamowitą satysfakcję.

Evolution Ride to eksplozja endorfin

Czas uzupełnić braki w wiedzy. Wspomniana satysfakcja w Indoor Cycling’u nie bierze się bynajmniej z samego „transu”. To przede wszystkim trening, i to nie tylko na wzmocnienie ciała, ale i siły woli. Jazda na rowerach Tomahawk nie obciąża stawów, nie występują więc przeciwwskazania dla osób z nadwagą. Indoor Cycling zresztą szybko ją redukuje, ponieważ pozwala spalić do 800kcal podczas jednego treningu. Poza tym wspaniale rzeźbi mięśnie, reguluje parametry krążeniowe oraz pracę układu wegetatywnego, zapobiega osteoporozie, działa antydepresyjnie i wykazuje dziesiątki innych korzyści.

Jest jeszcze coś, co działa tak przyciągająco na uczestników tych zajęć grupowych: lekcje IC z samej swej natury wykluczają współzawodnictwo czy podziały. Zwycięzcą jest każdy i to ten fakt, obok fantastycznej zabawy, stanowi o sile tego maratonu. Ta radość działa zresztą na zasadzie sprzężenia zwrotnego: zadowolenie uczestników motywuje organizatora.

P.O.: Jest sporo powodów, dla których wciąż chcemy organizować kolejne edycje – mówi Piotr - ale najważniejszym jest patrzenie, jak wiele osób czerpie z tego radość, inspirację i satysfakcję. Poza tym fajnie jest robić coś na dobrym poziomie, a myślę, że z roku na rok podnosimy poprzeczkę.

Master Instruktor IC Celina Kontek w akcji

Dziewięć lat to szmat czasu i setki uczestników. Pytam więc Piotra, czy przez te wszystkie lata utkwił mu w pamięci jakiś szczególny moment podczas EVO.

P.O.: Wiele jest takich momentów! Podczas każdej imprezy jest taka sytuacja: albo wpadka, albo entuzjazm, albo coś wzruszającego, albo jakieś szczególne afterparty. Na przykład w 2012 roku jeden z zagranicznych prezenterów miał wcześnie rano wracać samolotem do Niemiec, a ja byłem osobiście odpowiedzialny za jego dowóz do Warszawy. Po godzinie poszukiwań w całym hotelu nie udało mi się go znaleźć... Kiedy wreszcie się odnalazł, jego samolot już dawno odleciał – śmieje się Piotr. - Inny moment, który utkwił mi w pamięci to występ Saschy Kraemera i DJ Mazziano w Toruniu w 2013 roku. To była lekcja, podczas której cały czas miałem ciarki na skórze, myślę zresztą, że nie tylko ja.

Sascha Kraemer i DJ-a Mazziano nie pojawią się niestety podczas tegorocznej edycji, co zasmuciło wielu stałych bywalców maratonu. Jak podkreślają organizatorzy, nie jest to jednak w żadnym wypadku wynikiem ich woli, a decyzji podjętych odgórnie przez ICG Team. I zaraz uspokajają: na tym też polega ewolucja. Ludzie odchodzą i przychodzą, ale wraz z tymi nowymi zyskujemy świeżość. Każda edycja przynosi też inne atrakcje. Jakie przewidziano w tym roku?

Przede wszystkim, na hali łódzkiej Wytwórni pojawi się dwójka zupełnie nowych Master Trenerów: Gaby Maass i Frank Schildmann. Organizatorzy liczą na to, że goście zostaną ciepło przywitani i wyjadą z naszego kraju ze wspaniałymi wspomnieniami. Tradycyjnie, podczas każdej lekcji, uczestnicy będą pedałować do żywiołowej muzyki, ale jedna z lekcji ma być szczególną muzyczną niespodzianką. Kogo zobaczymy na scenie? To ma pozostać owiane tajemnicą do samego końca.

ekspertfitness.com zapewni setki rowerów Tomahawk

Organizatorzy planują również strefę IC7 – miejsce, w którym można będzie zapoznać się i przejechać na najnowocześniejszym rowerze do Indoor Cycling na świecie (zainteresowanych tym technicznym majstersztykiem, jakim jest IC7, odsyłamy do artykułu MT Mariusza Szewczyka: http://ekspertfitness.com/blog/item/282-przyszlosc-jest-w-mocy-pomiarze-mocy)

Również tegoroczni Sponsorzy nie są przypadkowi, a ich oferta jest kierowana stricte do pasjonatów aktywnego trybu życia. Partnerami Medialnymi wydarzenia są dwa prestiżowe magazyny branżowe, Body Life i Trainer. Na stoisku specjalistycznego sklepu Odżywki dla Kolarzy można będzie zakupić odpowiednie suplementy pod okiem zawodowców, dokonać degustacji niskokalorycznych napojów BOLERO słodzonych zdrowią stewią, zaopatrzyć się w kultowe produkty NUTREND czy… wsiąść do najnowszego, hybrydowego modelu Toyoty Auris i ocenić samemu to ekologiczne auto od kolejnego sponsora Głównego, AMX Toyota. Evolution Ride 2015 będzie również jedyną okazją, by na własne oczy zobaczyć najnowszą konsolę Myride VX tablet.
Piotr nie ma jednak wątpliwości, że przyszłoroczna impreza będzie obfitowała w jeszcze większe niespodzianki.

P.O.: Póki co, koncentrujemy się na najbliższej edycji, ale jak tylko przejdzie ona do historii, z pewnością będziemy szykowali coś wyjątkowego na 2016 rok. X rocznica w końcu zobowiązuje!

IX maraton Indoor Cycling Evolution Ride
Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 | 19.09.2015

Sponsor Strategiczny:
ekspertfitness.com: www.ekspertfitness.com

Sponsorzy Główni:

AMX Toyota: www.toyotalodz.com.pl
Odżywki dla Kolarzy: www.odzywkidlakolarzy.pl
NUTREND: www.nutrend.pl

Sponsor Barterowy:

Bolero: www.bolero-napoje.pl

Partnerzy Medialni:

Trainer: www.facebook.com/Magazyn
Body Life: www.bodylife.com.pl

Partnerzy Klubowi:

Atmosfera: www.atmosfera-fitness.pl
Evergym: www.evergym.pl/pl

Dziękujemy klubowi Wytwórnia: www.wytwórnia.pl