Kamagon ball – przybór, który zmienił świat treningu funkcjonalnego (a może wiele więcej?)

Kamagon Ball źródło: kamagonball.com Kamagon Ball
tekst: Paweł Zaremba

Pierwszy raz zetknąłem się z Kamagonem prawie trzy lata temu, na kongresie body Life w Warszawie w 2012 roku. Zafascynowało mnie uniwersalne połączenie piłki lekarskiej, treningu z kettlebells i rehabilitacji po urazach mechanicznych. Zacząłem pytać, przyglądać mu się uważniej i zobaczyłem dla niego duże możliwości w treningu funkcjonalnym i crossficie, a także prosty przyrząd do rehabilitacji pourazowej.

 

No to czym jest ten Kamagon?

Kamagon to gumowa piłka wypełniona wodą. W zależności od tego, ile wody wleje się do wnętrza, taki uzyskuje się ciężar piłki. Do stabilizacji i mobilizacji mięśni Kamagon wykorzystuje zjawisko inercji, czyli bezwładności. Większość przyrządów trenuje jedną, ewentualnie dwie grupy mięśniowe, Kamagon natomiast mobilizuje do pracy wszystkie grupy naraz i buduje je równocześnie. Dzięki temu pracują tzw. taśmy mięśniowe potrzebne do pracy całego ciała, tak w każdej dyscyplinie sportowej, jaki i w fitnessie.
Z Kamagonem możemy pracować w różnych formach treningowych: od treningu cardio - gdzie ważne jest spalanie zbędnego bagażu kilogramów naszego ciała, a piłka nie jest ciężka - do treningu typowo crossfitowego, gdzie wykorzystujemy piłkę do budowania masy i siły naszego ciała, stabilizując kluczowe mięśnie pleców, nóg, karku itd.
Z Kamagonem można się też świetnie bawić, niezależnie od tego, czy ćwiczymy na sali, w lesie, czy nad wodą. Dlaczego? Ponieważ to uniwersalny przyrząd, który możesz zawsze mieć w bagażniku swojego samochodu, w domu pod łóżkiem lub w garażu. Możesz go wziąć do lasu i świetnie bawić się ze swoją rodziną, pojechać na wakacje i realizować bez przerywania swój cykl treningowy. Ponadto, jeśli jesteś fizjoterapeutą, możesz realizować program z pacjentem u niego w domu. Ale na tym nie koniec.

Wszechstronność ćwiczeń.

Każda dyscyplina odnajdzie w nim sprzymierzeńca do rozwoju zawodniczego. W domu możemy przeprowadzić wyczerpujący trening w 15 minut, na wakacjach natomiast mamy zagwarantowaną świetną zabawę połączoną z treningiem fitness.
Z Kamagonem można również ćwiczyć w wodzie, natomiast w tzw. medical fitness Kamagon szybko przywraca sprawność układu kostno-mięśniowego. Powrót do pełnej sprawności jest dużo szybszy.
Kamagon ball zapewnia nam dużą wszechstronność ćwiczeń. Miejsce ćwiczeń nie jest ważne, a ponieważ Kamagon nie zajmuje dużo miejsca, można ćwiczyć w dowolnym miejscu, nie ogranicza nas też czas treningu. Jest to więc przyrząd nie tylko dla klubów, lecz także dla klienta indywidualnego.
Ten wspaniały i nowatorski przyrząd można kupić legalnie wyłącznie na stronie polskiego dystrybutora: http://ekspertfitness.com/sklep/category/81-kamagon

Jakie programy treningowe z Kamagonem polecam osobiście?

Przeprowadzam trzy podstawowe rodzaje treningów:

Kamagon sculpt, czyli zbuduj swoje ciało.
Są to ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe w trzech stopniach zaawansowania.
Czas jednostki treningowej: 45 min

Kamagon core -wzmocnij rdzeń swojego ciała.
Trening pleców i brzucha jako rdzenia siły naszego ciała; trening modelujący i stabilizacyjny.
Czas trwania: 45 min

Kamagon kombat – ćwicz ciało wojownika.
Trening o dużej intensywności, przygotowany dla osób ćwiczących sztuki i sporty walki.
Czas trwania: 60-70 min.

Jako trener mogę stwierdzić, że Kamagon burzy wszelakie ograniczenia związane z treningiem i umożliwia tworzenie nowych programów.
Zapraszam – spróbuj ćwiczeń z Kamagon ball i ciesz się zupełnie nowym treningiem!

 

Paweł Zaremba

Od 2011 roku wykładowca MBA (Master of Business Administration) ds. negocjacji ASBIRO (Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego). W latach 1996 do 2012 roku - konsultant, trener i project manager takich firm jak: Philips Indal, Ridi, Harvard Industry Development. Jako architekt oświetlenia zaprojektował oświetlenie na lotnisku w Hong Kongu, Petronas Towers w Kuala Lumpur. W Polsce jego realizacje to między innymi autostrada A4, Obwodnica Wrocławia, Most Rędziński, czy starówka w Lublinie. Jeden z nielicznych specjalistów w Polsce z technologii pasywnych. Zawodowy negocjator, profilaktyk zdrowia. Oficjalny przedstawiciel Balintawak Polska, Mistrz Świata w wielu sztukach walki, praktyk, biznesmen, obecnie trener w Akademii Sportu i Biznesu Paweł Zaremba Academy w Krakowie.

www.pawelzaremba.pl

Lena

Nieustanny obserwator i eksplorator. ;-)