Kongres OM® FASCIA IN MOVEMENT

tiguar już od kilku lat wspiera najważniejsze wydarzenia branżowe. W dniach 17-18 października 2015 w Krakowie odbędzie się pierwszy KONGRES OM® FASCIA IN MOVEMENT, którego wyłącznym partnerem jest tiguar. O wydarzeniu rozmawiamy z Izą Stasikowską – współzałożycielką Szkoły Open Mind.

Skąd pomysł na kongres?

Zorganizowanie dużej konwencji zbierającej informacje z różnych źródeł w temacie powięzi chodziło mi już po głowie od kilku lat. Wcześniej jednak temat był na tyle nowy, że nie widziałam możliwości żeby tak duża impreza odbyła się z powodzeniem. Wiele razy podczas rozmów z trenerami, instruktorami podczas szkoleń czy wystąpień na FTM czy Eu4ya widziałam, że nie wiedzą kompletnie nic na ten temat. Trzeba było chwilę poczekać, żeby wzrosła wiedza i świadomość, że coś takiego jak powięź istnieje i można ją trenować. Myślę, że teraz jest dobry moment na pierwszy w Polsce KONGRES FASCIA.

Do kogo kierujecie imrezę?

Impreza skierowana jest do instruktorów, trenerów personalnych, nauczycieli wf, trenerów wszelkich dyscyplin sportowych oraz fizjoterapeutów. Wszyscy, których praca polega na planowaniu i przygotowywaniu treningu muszą obowiązkowo poznać zasady pracy z powięzią. Jest to dziś podstawowa i rewolucyjna wiedza, szczególnie w dziedzinie trenowania ruchu i utrzymywaniu zdrowia i sprawności ciała.

Czego możemy się spodziewać na kongersie?

Zaprosiłam wszystkie znane mi osoby w Polsce, które specjalizują się i studiują temat powięzi, poprosiłam o przygotowanie najciekawszych propozycji wykładów, warsztatów ruchu i terapii manualnych oraz zajęć ruchowych. Wygląda na to, że wśród zaproponowanych zajęć spojrzenie na temat pracy z powięzią mamy bardzo wszechstronne. Wojtek Cackowski i Marta Soboń Strączek reprezentują świat rehabilitacji, terapii i osteopatii, oboje są genialnymi fachowcami i znawcami tematu. Wojtek jako asystent Thoma Mayersa i certyfikowany terapeuta KMI (Kinesis Myofascial Integration) oraz certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains. Marta jako doświadczona osteopatka, znająca podejście do powięzi szkoły belgijskiej, francuskiej, niemieckiej, amerykańskiej, kanadyjskiej... Karolina Nowotka Szubska z Sebastianem Szubskim jako znawcy tematu, szkoleniowcy i zawodnicy, podejdą do tematu bardzo praktycznie pokazując nam jak można i trzeba pracować z powięzią w bardzo popularnym treningu CrossFit oraz wyczynowym treningu sportowym. Bogna Janik-Forbes, największy autorytet w dziedzinie pilates uświadomi jak usprawnić powięź poprzez trening pilates i gyrotonic. Aneta Figurska podejdzie do tematu od strony płynnego ruchu, a ja postaram się wykorzystać do tego sprzęt dostępny w większości klubów i ośrodków sportu. Jestem przekonana, że zaproponowane zajęcia będą bardzo ciekawe i pozwolą poznać, zrozumieć i rozwinąć temat treningu powięzi. 2 dni w październiku w Krakowie będą wielkim wydarzeniem w tej dziedzinie i z pewnością rozbudzą ciekawość wśród trenerów oraz potrzebę uczenia się i rozwijania. Serdecznie zapraszam, Iza Stasikowska.