fbpx

Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 993.

IX Międzynarodowa Konwencja Fitness Eu4ya 2015 w procentach

  • Napisane przez 
  • Dział: Trendy i wydarzenia
  • Czytany 3567 razy
Gosia Wolniewicz-Feder, Master Trener TRX, na konwencji Eu4ya 2015 Gosia Wolniewicz-Feder, Master Trener TRX, na konwencji Eu4ya 2015

Dziewiąta edycja Eu4ya powered by tiguar jest już tylko kolorowym wspomnieniem. eskpertfitness.com po raz pierwszy miał przyjemność być Sponsorem Strategicznym tej największej konwencji fitness w Polsce, a sprzęt naszej marki tiguar był po raz kolejny jednym oficjalnym, używanym podczas wszystkich zajęć przez zadowolonych ćwiczących.
Ponieważ chcieliśmy poznać opinie uczestników po konwencji, aby jej kolejną, jubileuszową edycję uczynić jeszcze ciekawszą, w dniach 28.05 – 07.06 przeprowadziliśmy internetowe badanie satysfakcji wśród jej uczestników. Odpowiedzi, jakich nam udzielili, dają ciekawy obraz ich wrażeń, a także pogląd bieżących trendów i oczekiwań w świecie fitness.

 

Kto przyjeżdża na Eu4ya?

W tym roku Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich stały się areną świetnej zabawy dla ponad tysiąca uczestników głodnych wiedzy, fitnessowych nowości i ruchu.
Dzięki Waszemu udziałowi w ankiecie wiemy już dokładnie, kim jesteście i jaką rolę fitness odgrywa w Waszym życiu: 67% Eu4ya powered by tiguar stanowili instruktorzy zajęć grupowych, 21% to trenerzy personalni, a 26% - klienci klubów fitness. Następni w kolejności byli instruktorzy siłowni (8,57%), właściciele klubów (7,50%), trenerzy strefy funkcjonalnej (6.07%) i inni pasjonaci fitness. Słowem – śmietanka „eu4rycznych”, fitnessowych entuzjastów chcących się uczyć, a także dzielić się swoimi doświadczeniami i zarażać energią.
Aż 43% uczestników Eu4ya 2015 zechciało pokonać dystans powyżej 250 km, by dotrzeć do Poznania. Najliczniejsza grupa wiekowa to uczestnicy w wieku 20-30 lat, ale niespełna 1% stanowili również pasjonaci fitness w wieku powyżej 51 lat. Być może liczne wykłady i zajęcia z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii prezentowane w tym roku przekonały wątpiących, że fitness nie tylko nie zna ograniczeń wiekowych, ale również dostarcza wielu rozwiązań dla osób cierpiących na liczne schorzenia układu ruchu, również te spowodowane wiekiem.
Ciekawego wyniku dostarczyło pytanie o płeć - okazało się, że ponad 90% uczestników konwencji stanowiła płeć piękna, która niemal całkowicie zdominowała parkiety na halach Targów Poznańskich.

Wszystko na fitnessowy medal!

74 % spośród 280 ankietowanych oceniło organizację konwencji bardzo dobrze a 24% dobrze! Dokładnie taka sama liczba definiuje procent osób bardzo zadowolonych ze sprzętu marki tiguar używanego podczas konwencji. Zdecydowana większość respondentów oceniła go jako funkcjonalny, wysokiej jakości i atrakcyjny wizualnie. Dowodem na to, jak trudno było uczestnikom rozstać się z nim po zajęciach, były niekończące się kolejki po pokonwencyjny sprzęt na stoisku ekspertfitness.com.
Program konwencji okazał się wysoce satysfakcjonujący dla 76% uczestników, podobnie jak poziom merytoryczny zajęć (62%), ich atrakcyjność (63%), przygotowanie prezenterów (69%) oraz ilość prezentujących się szkół.

Co za rok?

Szczegóły konwencji Eu4ya 2016 są jeszcze owiane tajemnicą, jednak wiemy już, jakie są preferencje samych uczestników co do przyszłorocznych zajęć. Nasze statystki zdradzają, że najbardziej pożądanymi zajęciami są te z treningu funkcjonalnego. Na drugim miejscu oczekiwań plasują się lekcje ze wzmacniania. Step to trzecie w kolejności, oczekiwane zajęcia. Pozostałymi treningami pożądanymi przez uczestników są lekcje TRX i Pilates. W dalszej kolejności znalazły się zajęcia z piłkami, dance, treningi mentalne oraz trening personalny.
Na koniec jeszcze jedna, ważna statystyka: aż 75% respondentów poleci udział w konwencji swoim znajomym. Jeśli zatem jeszcze Was na niej nie było, zanotujcie już w kalendarzach datę 20-22.05.2016.
Na zachętę zobaczcie tegoroczne Targi Fit-Expo z naszej perspektywy jako Sponsora Strategicznego Targów Fit-Expo i dumnego właściciela marki tiguar – wyłącznego dostawcy sprzętu na konwencję Eu4ya. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i dają nam nieustanną motywację do rozwoju! :-)

Najnowsze artykuły na naszym blogu