fbpx

Jaką matę wybrać do treningu?

 • Dział: Trening
 • Napisane przez
 • Czytany: 45 razy

Jaką matę do treningu wybrać? Cóż, to zależy i wybór wcale nie jest taki oczywisty ;) Bo mata macie nierówna: dosłownie mówiąc – jeśli chodzi o rozmiar, i w przenośni – jeśli weźmiemy pod uwagę jej przeznaczenie, tworzywo, z którego została wykonana, trwałość, miękkość, śliskość, zdolność do amortyzacji oraz izolacji – tej termicznej, a także akustycznej. To wszystko ma bowiem znaczenie, jeśli chcesz zapewnić sobie komfort w trakcie treningów.

Czytaj dalej...

Dlaczego powinieneś przyjrzeć się Rocker’owi od TRX?

Prawdopodobnie masz już gdzieś w domowych zakamarkach jakiś roller. Prawdopodobnie masz również najczystsze intencje użycia go któregoś dnia. Może nawet spakowałeś go kiedyś na jeden ze swoich wyjazdów wakacyjnych (podróżowanie to wszak czas na relaks, nieprawdaż?). Ale z czasem coraz częściej go pomijasz. Zawsze jest jakiś powód… Rolowanie jest trudne. To niekomfortowe i zagmatwane. Pora zapomnieć o wszystkich wymówkach! Ostatnia dekada była dekadą uników. Nowa dekada, wraz z powstaniem Rocker’a, będzie początkiem nowej, wellnessowej rutyny: ruchów kołysania.

Czytaj dalej...

TRX – niekwestionowanie najwszechstronniejszy sprzęt treningowy na świecie

Nie da się uniknąć tego, że wyrastamy z niektórych rzeczy, zmieniają się nam nasze zainteresowania czy preferencje. W dorosłym życiu nie nosimy tych samych ubrań, co w dzieciństwie, a kiedy rodzina się powiększa – często wymaga to powiększenia powierzchni do życia. Zmieniają się gusta, ludzie także. A pomysł, w który kiedyś byłeś maksymalnie zaangażowany – dzisiaj nie skupia Twojej uwagi.

Czytaj dalej...

Najbardziej niesamowity trening całego ciała (który każdy może zrobić). Randy Hetrick. Wywiad z twórcą TRX®.

trening w domu

Kampania TRX® – ANYBODY, ANYWHERE – udowadnia, że TRX służący do ćwiczeń w podwieszeniu jest jednym z najbardziej wszechstronnych sprzętów fitness. Jeśli masz wykupiony karnet na siłownię prawdopodobnie znasz te żółto-czarne taśmy, nie sposób ich przegapić! W trakcie pogawędki z byłym komandosem Randym fascynujące było poznać podróż TRXa – od sprzętu będącego obiektem żartów jego współpracowników do sprzętu obecnego w 50-60 tysiącach siłowni na całym świecie! Pasja Randy'ego do tego wynalazku jest naprawdę inspirująca i przyczyniła się do transformacji idei fitnessu w domu, czyniąc niesamowity trening całego ciała z TRX dostępnym dla wszystkich.

Czytaj dalej...

Dlaczego ćwiczenia i rutyny regeneracyjne stały się istotnym elementem w budowaniu ogólnej sprawności?

regeneracja z trx rocker po analizie trx maps

Regeneracja i postępowanie regeneracyjne – czyli to, co robisz, aby pomóc swojemu ciału i psychice w mierzeniu się z dużym natężeniem aktywności fizycznej i stresu – nie jest nową koncepcją. Piankowe rollery w różnych wariantach są przecież obecne w gabinetach fizjoterapii i rehabilitacji od dekad. Możecie w to wierzyć lub nie, masaż ma swoje pierwotne korzenie w Starożytnym Egipcie – wskazują na to odnalezione hieroglify, na których przedstawiono masujące się postacie. Najstarsze dokumenty opisujące praktyki medytacyjne i relaksacyjne pochodzą z Indii, a datuje się je na przedział między 5000 a 3500 lat p.n.e.

Czytaj dalej...

Rekordowe wyniki sprzedaży marki tiguar w kanale eksportowym

2019 rok w kanale eksportowym zakończyliśmy osiemdziesięcioprocentowym wzrostem sprzedaży marki tiguar™ względem roku poprzedniego. Nasza współpraca z rynkami zagranicznymi prowadzona jest w sposób maksymalnie efektywny, tak aby osiągać progres niezależnie od momentu rozwoju, w jakim znajduje się marka tiguar™ na danym rynku.

Czytaj dalej...

Trendy fitness na 2020 rok

Jakie trendy rządzą obecnie światem fitness i jak może czerpać z tego Twój klub? Co oznaczać będzie zdrowy styl życia w 2020 roku? Czy wiesz, jakie podejście do aktywności fizycznej będzie dominować w najbliższych latach wśród Twoich klientów? Jakie trendy się rozwijają, a jakie odnotowały drastyczny spadek? Czy wiesz, czego będą oczekiwać i czy jesteś gotowy, by odpowiadać na potrzeby nowych uczestników branży, z każdym rokiem coraz bardziej świadomych w zakresie treningu i szeroko rozumianego lifestyle’u?

Top Trendy na 2020 rok to źródło inspiracji dla Twojej działalności w branży fitness w 2020 roku.

Czytaj dalej...

Czerwony dywan branży fitness

Kino ma oskarową galę, muzyka – Grammy, a cała branża fitness zjeżdża 8-10 maja do Łodzi, by wziąć udział w 14. International PT & Fitness Convention – EU4YA by tiguar – największej konwencji fitness w Europie Centralnej. Zamiast czerwonego dywanu – będą hale wypełnione matami do ćwiczeń. Zamiast pań w cekinach i panów w smokingach – topowi szkoleniowcy branży fitness w sportowych strojach, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czytaj dalej...

„Kochaj to, co robisz! Kochaj ludzi! Jeśli nie kochasz ludzi – zmień zawód!” - wywiad z Marcinem Zierałko

 

Zawsze uśmiechnięty, zarażający pogodą ducha, życzliwy, przemiły człowiek – każdy kto choć raz się z nim zetknął wie, że wszystkie te określenia nie są ani trochę przesadzone. Marcin Zierałko łączy w sobie wszystkie cechy, jakie powinien posiadać Prezenter Fitness – ma niesamowity talent, perfekcyjną technikę, przejrzystą metodykę nauczania, wybitną kreatywność, a przede wszystkim – wyjątkową OSOBOWOŚĆ! Osobowość, która porywa uczestników jego lekcji i sprawia, że ludzie go po prostu kochają!

Czytaj dalej...

Moja EU4YA by tiguar

Emocje już opadły i powoli mogę sobie układać w głowie to, co zobaczyłam i czego doświadczyłam na corocznym wielkim święcie polskiej branży fitness: Eu4ya by tigua r 2018. Jak było? Kosmicznie! Do Poznania zjechało niemal półtora tysiąca osób z Polski i zza granicy! Fitnessowych freaków wszelkiej maści. Byli instruktorzy fitness, maniacy pilatesu, Body Art oraz wszelkich innych form Bo dy & Mind. Było wielkie grono wielbicieli treningu funkcjonalnego (wiecie jak ciężko było się dopchać do wolnych taśm TRX podczas zajęć, pomimo że były aż 3 wielkie bramy z taśmami?) Podczas zajęć ze sztangami i na stepach sala sprzętowa pękała w szwach!

Czytaj dalej...

BIEGAM i… PODWIESZAM SIĘ… bo lubię – czyli o tym jak z użyciem taśmy TRX pozabiegowo zwiększyć swój potencjał biegowy.

TRX Make It Personal – to kampania opisująca trend w wykorzystaniu taśm podwieszanych TRX w treningu sportowym. Jak najprościej ten trend opisać, wytłumaczyć i uzasadnić? Multifunkcjonalność sprzętu oraz łatwość w skalowaniu i kreowaniu efektywnych ćwiczeń powoduje, że żółto – czarna konstrukcja w dosyć prosty sposób staje się użytecznym narzędziem w treningu uzupełniającym w wielu dyscyplinach sportowych. Jedną z popularniejszych jest bieganie, a TRX w ogólnym przygotowaniu fizycznym może okazać się doskonałą alternatywą dla klasycznie stosowanych metod.

Czytaj dalej...

Choreografia nie umarła. Żyje i ma się dobrze!

Osobiście jestem ogromną fanką choreografii i odkąd pracuję jako instruktor cały czas bacznie obserwuję zmieniającą się sytuację zajęć choreograficznych na rynku fitness – wysłuchuję opinii innych instruktorów, dopytuję swoich nauczycieli, śledzę różne wpisy na blogach i w mediach społecznościowych. Z jednej strony ciągle krąży w obiegu slogan „choreografia umiera”, ale z drugiej coraz częściej słyszy się o „nowej fali choreo”.

Czytaj dalej...

5 najlepszych przyborów fitness do domowej siłowni w małej przestrzeni

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 1285 razy

Kiedy funkcjonujesz w niewielkiej lub ciasnej przestrzeni, musisz rozważać zasadność zakupu niemal każdego przedmiotu, który przynosisz do domu. Proces ten staje się jeszcze ważniejszy, gdy przychodzi do tworzenia domowej siłowni. Sprzęt fitness niejednokrotnie bywa bardzo toporny, a do tego skupia się tylko na jednym rodzaju treningu: z bieżni możesz korzystać tylko do biegania, roweru stacjonarnego użyjesz tylko do jazdy na rowerze, a maszyny do wiosłowania... sam wiesz. Umówmy się - większość rezydentów ciasnej przestrzeni zwyczajnie nie ma miejsca na masywne maszyny cardio i z zupełnie zrozumiałych przyczyn woli kupować kompaktowe urządzenia, które mogą być używane do wielu form ćwiczeń, słowem: czegoś w rodzaju fitnessowego, wielofunkcyjnego scyzoryka.

Czytaj dalej...

Świetlana przyszłość rollerów, czyli rozmowa z trenerem Piotrkem Kamińskim

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1345 razy

Rollery, rolki, wałki. Od kilku już lat piankowy przybór dzierżony pod pachą wpisał się na stałe w krajobraz klubów fitness. Dziś nikt interesujący się fitnessem pojętym szerzej, niż same ćwiczenia, nie ma wątpliwości, że roller to nie przemijający trend, ale medycznie uzasadniony element mądrze przeprowadzonego, pełnowartościowego treningu. Jeśli na pokładzie ostał się jeszcze ktokolwiek, kto ma wątpliwości w tym temacie, rozwieje je dziś Piotrek Kamiński - instruktor fitness w klubie Atmosfera w Łodzi oraz właściciel marki Keep Your Balance, który opowie nam o tym, dlaczego rollery mają przed sobą świetlaną przyszłość i co myśli o najnowszej, wszechstronnej serii rollerów marki tiguar.

Czytaj dalej...

4 pytania, które musicie sobie zadać, jeśli marzycie o domowej siłowni

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 721 razy

Jeśli kiedykolwiek oglądaliście MTV Cribs lub przerzucaliście strony Architectural Digest, na pewno widzieliście domowe siłownie celebrytów. Zazwyczaj są to olbrzymie pomieszczenia z bieżniami, rowerami stacjonarnymi, stojakami na ciężary, plus stół do masażu i małe jacuzzi w kącie. Dla zarabiającego miliony sportowca bądź artysty estradowego, taki rodzaj przestrzeni może jest czymś zupełnie normalnym, ale... większość z nas nie dysponuje jednak 300-ma metrami kwadratowymi powierzchni do przeprowadzania swoich treningów. Dobra wiadomość? Nie potrzebujecie wcale ogromnej posiadłości, by stworzyć pierwszorzędną strefę treningową. Niezależnie od tego, czy planujecie wyposażyć wielki hangar czy malutki pokoik, w każdym przypadku powinniście rozważyć te cztery elementy, zanim wykreujecie osobistą przestrzeń do wymarzonego treningu!

Czytaj dalej...

Tworzę świat, w którym chcę żyć – rozmowa z Arkadiuszem Ostręgą

 • Dział: Wywiady
 • Napisane przez
 • Czytany: 1140 razy

Pierwszy raz spotkałam się z Arkiem w Poznaniu podczas konwencji EU4YA by tiguar 2017. Śmiałam się wtedy, że choć nigdy w życiu nie widziałam go na oczy, to wiem już, co je na śniadanie i czego słucha w samochodzie, gdy odwozi swojego syna – Kubę – do przedszkola. Wiedziałam już też, że jest tym, który "chce przydać się światu".

Czytaj dalej...

Motywuje mnie i sukces, i porażka – wywiad z Katarzyną Citko

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 835 razy

"Jeżeli o siebie sam nie zawalczysz, to nikt nie zrobi tego za ciebie" – powtarza Katarzyna Citko, instruktorka Indoor Cycling licencji A ICG z Białegostoku i wielokrotna medalistka zawodów MTB. Postanowiliśmy sprawdzić, jaka historia stoi za tymi słowami i na czym polega „niezły układ” z jej podopiecznymi.

Czytaj dalej...

Samoakceptacja jest sexy - rozmowa z Karoliną Nowotką-Szubską

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1068 razy

Karolina Nowotka-Szubska to kolejna z ambasadorek marki tiguar, której sylwetkę chcemy Wam przybliżyć. Wybitnie wszechstronna, współwłaścicielka Indigo Studio Pilates & Fitness, Master Trener w szkole OPEN MIND, z zamiłowania tancerka. Kocha ruch i ma z nim do czynienia na co dzień, ale cieszy się szczególnie, gdy jest wykorzystywany we właściwym celu i wypływa ze zdrowej motywacji. Co to oznacza? Zapraszamy do lektury! 

Czytaj dalej...

Sprzęt marki tiguar w przygotowaniu zawodniczek UKS Basket. Rozmowa z Piotrem Milbrandtem i Maciejem Kosiakiem

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 677 razy

Ujęci pracowitością i wynikami USK Basket, postanowiliśmy wesprzeć sprzętowo ten pierwszoligowy, żeński klub koszykarski z Aleksandrowa Łódzkiego, a następnie wpadliśmy z wizytą na trening dziewczyn zobaczyć, jak nasze akcesoria marki tiguar sprawują się w akcji. Korzystając z takiej okazji, nie mogliśmy też nie przepytać trenerów przygotowania motorycznego zawodniczek o aspekty związane z treningiem tego typu. Na nasze pytania odpowiadają Piotr Milbrandt oraz Maciej Kosiak.

Czytaj dalej...

Ludzie są piękni - rozmowa z Małgorzatą Prochownik

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1313 razy

Małgorzata Prochownik to wdzięczny, uśmiechnięty i inspirujący przykład na to, że branża fitness nie wyklucza nikogo – nawet trenerów, którzy mogliby powiedzieć o sobie wiele, ale na pewno nie to, że podczas zajęć emanuje z nich przebojowość. Gosia promieniuje za to na swoich podopiecznych zupełnie innymi przymiotami, których potrzebują równie mocno. To dlatego nasza ambasadorka marki tiguar jest najwłaściwszą osobą, by wątpiących przekonać o tym, że żadna osobowość nie powinna rezygnować z drogi do fitnessowych marzeń.

Czytaj dalej...

Ogrom małych kroczków - rozmowa z Anitą Szymańską

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 858 razy

Anita to ambasadorka marki tiguar, która jedną, spontaniczną decyzją nadała nowy kurs swojemu życiu. Dziś ta wszechstronna trenerka i instruktorka zapala innych do podejmowania odważnych decyzji i wzięcia steru w swoje ręce; a że nikomu nie wierzy się bardziej, niż osobie, która jest chodzącym dowodem na skuteczność własnych przekonań, tym goręcej zapraszamy do lektury rozmowy z Anitą Szymańską.

Czytaj dalej...

Wszystko, o czym marzyłem - wywiad z Pawłem Oraczem

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1542 razy

Jak sam dziś mówi, na polu fitnessu osiągnął wszystko, czego chciał. Dziś nic już nie musi; oddaje się tylko temu, co sprawia mu czystą przyjemność i co jest kolejnym wyzwaniem. O ciągłej ewolucji, zmianach w podejściu do fitnessu i roli pokory w dochodzeniu na szczyt rozmawiamy z Pawłem Oraczem – międzynarodowym prezenterem fitness, światową ikoną stepu, trenerem personalnym i przygotowania motorycznego.

Czytaj dalej...

Summer Camp, czyli sposób na przetrwanie lata dla trenerów

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 971 razy

Czy lato – czas wakacji i urlopów – musi oznaczać dla trenerów personalnych sezon ogórkowy? Jak w tym specyficznym czasie zatrzymać klientów i nie przestawać budować z nimi trwałych relacji? Okazuje się, że jest wyjście z tej pozornie trudnej sytuacji: coraz więcej trenerów docenia znaczenie letnich campów i wprowadza je do swojej oferty. Olga Lipczyńska i Marta Gorąca, które same z powodzeniem organizują tego typu obozy, zdradzają, czym są letnie campy treningowe, jaka jest ich specyfika, dlaczego podobają się ludziom i o czym warto pamiętać, chcąc przygotować dla swoich klientów taką propozycję.

Czytaj dalej...

Odzyskany apetyt na życie - rozmowa z Aleksandrą Banasiak

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1153 razy

Patrząc na tę piękną i silną instruktorkę trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu toczyła ciężki bój na śmierć i życie. Dziś jej ciało nie tylko jest na powrót zdrowe, ale silniejsze, niż kiedykolwiek przedtem; sama Ola zaś nie tylko zagrzewa do walki innych, ale została ambasadorką marki tiguar, która ma pomagać kobietom w odkrywaniu drzemiącej w nich siły. O drodze od anorektyczki do zawodniczki rozmawiamy dziś z Aleksandrą Banasiak. 

Czytaj dalej...

Od grubaska do Mistrza Polski

Nie samym fitnessem człowiek żyje. Przedstawiamy wam sylwetkę Mistrza Polski w kolarskie górskim (downhill), który dzięki swojej pasji, zaangażowaniu oraz wytrwałości dotarł na sam szczyt - nie tylko ten sportowy. Poznajcie Artura Miśkiewicza, który dodatkowo dzisiaj (20.07.) obchodzi swoje urodziny! Sto lat Arczi!

Czytaj dalej...

Z ostatniego rzędu przed szereg - wywiad z Aleksandrą Jędrosz

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1264 razy

Niegdyś nieśmiała i zestresowana, dziś rezonuje swoją wewnętrzną i zewnętrzną siłą zarówno na inne kobiety, jak i na mężczyzn. Wszechstronna i niezłomna trenerka, która dzięki jednemu wydarzeniu postanowiła wyjść z cienia własnych ograniczeń. O tym, że zmiana jest w zasięgu ręki każdego, a wszystko w życiu można przekuć w źródło mocy, rozmawiamy z ambasadorką marki tiguar, Aleksandrą Jędrosz.

Czytaj dalej...

Wróć do podstaw albo... wracaj do domu

Zacznijmy od małego eksperymentu. Spróbujmy stanąć z boku, aby z perspektywy cichego obserwatora zastanowić się nad tym, jak wygląda dzisiaj świat fitness i rekreacji ruchowej. Przyjrzyjmy się temu z bezpiecznego dystansu zakładając na nasz aparat szkło z przeznaczeniem „do obiektywnego spojrzenia”.

Czytaj dalej...

Treningi i akcesoria fitness przyjazne kobietom w ciąży

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 3136 razy

O tym, jak dramatyczne zmiany zachodzą w ciele kobiety podczas ciąży, napisano już chyba wszystko. Fora internetowe i poradniki pękają w szwach od informacji na ten temat, dlatego dziś nie pytamy, czy warto ćwiczyć w ciąży. Zamiast tego, doświadczone w treningu z ciężarnymi kobietami instruktorki – Małgorzata Wolniewicz-Feder oraz Marzena Bębenek - wyjaśnią, dlaczego warto, oraz jaki trening i które akcesoria mają najbardziej zbawienny wpływ na ciało, w którym rozwija się nowe życie.

Czytaj dalej...

Dlaczego zwiększając długość i częstotliwość treningów Indoor Cycling prawdopodobnie wcale nie poprawisz swoich rezultatów

Wbrew pozorom nie każdej osobie zjawiającej się w fitness klubie zależy na tym, aby z treningu na trening poprawiać swoje wyniki. Dla wielu ćwiczących osób celem treningowym może być odstresowanie się po pracy, spędzenie czasu w towarzystwie innych klubowiczów, czy nawet posłuchanie muzyki. I to jest piękne! Trening Indoor Cycling odpowiada bowiem na każdą z tych potrzeb sprawiając, że na sali rowerowej możemy spotkać osoby motywowane poprzez zupełnie różne czynniki. Zadaniem dobrego instruktora Indoor Cycling jest zatem sprawienie, aby każda z tych osób wyszła z treningu z poczuciem odniesionej indywidualnej korzyści.

Czytaj dalej...

Przeciwnik, który wytrąca z równowagi, czyli o tym, czy BOSU i Kamagon sprawdzają się w sportach walki

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 1515 razy

Każdy instruktor czy trener pracujący z akcesoriami rzucającymi wyzwanie stabilizacji zna doskonale BOSU oraz Kamagon Ball – dwa kultowe już przybory, z których każdy na swój sposób wymusza ujarzmianie „obcej” siły. Czy jednak włączenie ich do treningu może okazać się doskonałą pomocą również dla osób trenujących sporty walki? O tym opowiadają nam Kuba Pawlak i Filip Madej, którzy są trenerami przygotowania motorycznego w łódzkim klubie Octopus i którzy bez litości testowali oba sprzęty.

Czytaj dalej...

tiguar™ jumping - bezpieczna odskocznia dla Twojego klubu

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 847 razy

Żywiołowy trening na trampolinach w rytm muzyki już od dłuższego czasu jest jednym z budzących większe zainteresowanie wśród klientów. Powodów, dla których jest przez nich tak uwielbiany, jest mnóstwo. Jednak mimo ogromu zalet, trening oparty na podskokach jak żaden inny może skończyć się źle dla ćwiczących, jeżeli pozwoli się im ćwiczyć na słabych jakościowo trampolinach, a trening przeprowadzany jest bez należytej wiedzy o przeciwwskazaniach do niego i bez wiedzy merytorycznej o anatomii człowieka. Jeżeli więc myślisz o wprowadzeniu tego rodzaju zajęć do swojego klubu, warto najpierw rozważyć kilka kwestii, by trampolinowe szaleństwo w twoim klubie stało się synonimem bezpieczeństwa, frajdy i skuteczności.

Czytaj dalej...

TRX DUO TRAINER™ - zalety kółek gimnastycznych i innowacyjność od TRX

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 1824 razy

Każdy, kto miał możliwość ćwiczyć na systemie TRX musi przyznać, że ćwiczenia w podwieszeniu nie tylko rzucają nieprawdopodobne wyzwanie ciału, ale także... sprawiają niemałą przyjemność, kiedy odruchowo się na nich „zwieszamy”. Kwestią czasu było opracowanie nowego narzędzia treningowego, które bazowałoby na filozofii treningowej TRX, ale przynosiłoby nowe możliwości charakterystyczne dla treningu z kółkami gimnastycznymi. Udało się, i już za chwilę firma ekspertfitness.com wprowadzi również na polski rynek nowy, przełomowy produkt od TRX. Przed Wami DUO Trainer™!

Czytaj dalej...

Zajęcia z Kamagonem Mini okiem instruktorów (albo oswajanie różowej świnki)

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2701 razy

O innowacyjności i unikalności Kamagon Ball® pisaliśmy już na naszym blogu wielokrotnie. Inaczej jednak zalety tego sprzętu przedstawiają się z perspektywy jego twórców, inaczej ze strony managera klubu, a jeszcze inaczej wyglądają „od kuchni” - czyli dla samego trenera, który ma bezpośredni wgląd w odczucia i postępy swoich podopiecznych, a także możliwość osobistego porównania go z przyborami, których używał wcześniej. To głos instruktora jest głosem praktyka, i właśnie dlatego warto, by poznali go i inni koledzy po fachu. Na pytania o odbiór zajęć z Kamagonem Mini odpowiadają nam instruktorzy z czterech różnych miast Polski: Agnieszka Mroczek z Krakowa, Maciej Mróz z Kędzierzyna-Koźla, Marta Jankowska z Katowic oraz Marta Jakubiec z Łodzi.

Czytaj dalej...

Mata, koc, pasek i klocek – czyli jak wybrać porządne atrybuty jogina?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2554 razy

Joga – słowo, które jeszcze kilka lat temu budziło w naszym kraju wyłącznie konotacje z uduchowionymi praktykantami filozofii indyjskiej, dziś nie dziwi nikogo nawet w klubach fitness czy na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a to dzięki uznaniu jej fenomenalnego wpływu na sprawność fizyczną. Nikt już nie kwestionuje zbawiennego wpływu jogi na ciało człowieka, a praktykować można ją niezależnie od własnych przekonań czy wieku. Mimo, iż w zależności od szkoły czy rodzaju jogi istnieją pewne rozbieżności pomiędzy potrzebą stosowania akcesoriów takich, jak kostki, paski lub koce, warto wiedzieć, do czego te przybory mogą nam się przydać i co charakteryzuje te najlepsze z nich, aby móc skupić się podczas treningu tylko na tym, co naprawdę ważne.

Czytaj dalej...

Relacja z I-go szczytu trenerów TRX® Trainer Summit w Atenach

W miniony weekend października trenerzy z ponad trzydziestu krajów świata stawili się w Atenach na pierwszym, międzynarodowym szczycie trenerów TRX®Trainer Summit. Na trzy dni to starożytne miasto będące kolebką europejskiej kultury stało się miejscem wymiany idei, doświadczeń, inspiracji i wiedzy od najlepszych z najlepszych. Jako, że TRX® w Polsce rośnie w siłę, na wydarzeniu tego formatu nie mogło zabraknąć i polskiej, silnej delegacji w postaci Master Trenerów Dawida Fajera i Marka Mroczka, a także zwycięzcy Boot Camp'owej loterii – Konrada Kapuścińskiego. O tym, co daje i jak wygląda takie spotkanie, a także o tym, co czyni rodzinę TRX® tak wyjątkową, rozmawiamy z Markiem i Dawidem tuż po ich powrocie do kraju.

Czytaj dalej...

Ride must go on! - podsumowanie 10-tej edycji EVOULTION RIDE

Jubileusz to nic innego, jak radosny, motywujący dowód na sens powtarzalności i ciągłości jakiegoś wydarzenia. Po 10 latach organizowania największego maratonu Indoor Cycling w kraju i my szczęśliwie dobrnęliśmy (dojechaliśmy...?) do tej satysfakcjonującej, okrągłej liczby. Duma z niej to jednak dla nas tylko mała wisienka na wielkim, wielowarstwowym torcie. Składa się na niego ogrom całorocznej pracy, by zorganizować wydarzenie na najwyższym poziomie oraz sprostać rozmaitym oczekiwaniom naszych Uczestników, przełożony zadowoleniem z ich frekwencji i radości, ale także nauką na błędach. Wyniki ostatniej ankiety badającej satysfakcję uczestników 10 edycji Evolution Ride wzmocniły w nas jednak poczucie, że choć w ciągu tej dekady zmieniali się jadący, prezenterzy, miejsca, czas trwania maratonu i oczekiwania samych Uczestników, to mimo upływającego czasu ich apetyt na nasz tort tylko wciąż rośnie. Pokrójmy go więc teraz na kawałki, by przyjrzeć się procentowemu udziałowi składników sukcesu!

Czytaj dalej...

RIP TRAINER - wyzwanie rzucone stabilności

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 909 razy

Myślisz, że lata treningów wykształciły u Ciebie stabilność, której mógłby Ci pozazdrościć dachowiec balansujący z gracją na płocie...? Jesteś pewien, że nie zachwiejesz się, wykonując gwałtowną rotację, i że - dosłownie – nie można wytrącić Cię z równowagi? Może tak być rzeczywiście, ale zanim z całą pewnością odpowiesz, proponujemy Ci eksperyment: najpierw chwyć za RIP TRAINER'a.

Czytaj dalej...

Spacer po zdrowie – czyli teraz Twój ruch. Dosłownie i w przenośni!

O nowatorskiej idei fitnessu medycznego pisaliśmy już w styczniu. Twórczynie tego hasła – dr Anna Plucik – Mrożek oraz instruktor fitnessu Małgorzata Perl - nie przypuszczały chyba wówczas, że zaledwie 9 miesięcy później ich inicjatywę „Spacer po Zdrowie” swoim oficjalnym patronatem obejmie samo Ministerstwo Zdrowia oraz PKOL. Wsparcie takiego kalibru to niezbity dowód na to, że fitness medyczny i akcje społeczne z nim związane wypełniły znakomicie prozdrowotną niszę w naszym kraju – zwłaszcza w odniesieniu do ludzi starzejących się i cierpiących na choroby przewlekłe. Czy można jednak odkryć jeszcze cokolwiek nowego w starym jak sam świat spacerowaniu? Okazuje się, że tak.

Czytaj dalej...

Bądź kreatorem w swoim mieście, czyli nowe zajęcia fitness, którymi możesz narobić szumu

Żaden racjonalnie myślący manager klubu fitness nie porwie się na inwestycje w zajęcia, o których wcześniej nie słyszał. Chyba, że... jest wizjonerem i wie, że odwaga połączona z rozeznaniem w branży może zaowocować pionierskim strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie ma się przysłowiowego nosa do nowych trendów, warto zaufać tym, którzy je śledzą i z wielkim powodzeniem wyznaczają od ponad 15 lat. Które zajęcia zatem i dlaczego typujemy jako te z największym potencjałem na nadchodzący czas?

Czytaj dalej...

Weź to na bary - dziewczyno, dźwigaj ciężary!

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 5647 razy

Tak, te słowa kierujemy właśnie do Ciebie. Kimkolwiek jesteś, jakakolwiek życiowa rola jest Twoim powołaniem i jak bardzo by nie była odległa od sportu, z pomocą poniższego artykułu chcemy bezpowrotnie wymazać z Twojej głowy wizerunek wyglądającej jak Hulk Hogan kobiety, pojawiający się na pewno na dźwięk słowa „ciężary”. Mierzymy jeszcze wyżej: chcemy Cię przekonać, że podnoszenie ciężarów powinno stać się w Twoim życiu takim samym zabiegiem higienicznym, jak mycie zębów. Po co? Powodów jest co najmniej 10 i wymienimy Ci je wszystkie.

Czytaj dalej...

EUFORYCZNE LICZBY – czyli podsumowanie 10 konwencji Eu4ya

Powoli opada kurz po dziesiątej edycji Eu4ya powered by tiguar, jednak nasza praca nie ustaje ani na moment. Dwa zaszczytne tytuły: sponsora strategicznego targów Fit-Expo oraz partnera sprzętowego konwencji Eu4ya zobowiązują, dlatego nie spoczywamy na laurach, lecz skrupulatnie analizujemy wyniki ankiety badającej satysfakcję uczestników. Porównujemy je z ubiegłorocznymi, wyciągamy wnioski i już teraz myślimy, jak przyszłe spotkanie uczynić jeszcze bardziej niezapomnianym w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Cieszymy się z sukcesów i nie uciekamy od tego, co jest do poprawki. Jeśli i Was interesuje, jak zostały ocenione nasze wysiłki, zapraszamy do lektury. Te liczby nie nudzą, dajemy słowo!

Czytaj dalej...

TRENING MMA Z TRX® – dlaczego jest tak skuteczny?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2388 razy

Niewiele dyscyplin sportowych rzuca wyzwanie ciału w takim stopniu, jak MMA. Podczas walki zawodnik musi być w stanie wygenerować moc i siłę eksplozywną w każdym kierunku. Runda po rundzie, powinien w tym samym czasie stawiać opór i kontrolować przeciwnika, jednocześnie wytrzymując powtarzające się ataki. Podobnie jak trening MMA, trening z TRX® obejmuje całe ciało jako zintegrowany system; mobilizuje je w każdej płaszczyźnie ruchu. A to nie jedyny powód, dla którego ten sprzęt jest idealny dla wszystkich kochających MMA.

Czytaj dalej...

Potęga prostoty - czyli w czym tkwi moc powerbandów?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2462 razy

Przy okazji największych targów fitness w Polsce, Fit-Expo, marka tiguar oraz trenerzy GT zaprezentowali przybór znany wszystkim od dekad, ale w wersji na miarę XXI wieku. Powerband to akcesorium absolutnie ponadczasowe, często zaniedbywane na rzecz nowszych wynalazków. To duży błąd, bo rezygnując z tego przyboru pozbawiamy się wszechstronnych możliwości zamkniętych w niewielkiej formie. Gumy power band GT by tiguar stworzone we współpracy z Jakubem Podgórskim to dowód na to, że innowatorzy branży fitness potrafią ulepszyć nawet tak doskonale znany przybór i uczynić go obiektem pożądania.

Czytaj dalej...

88 dni do Rio! - czyli kolejna odsłona przygotowań Miłosza Jankowskiego do Igrzysk Olimpijskich przy pomocy TRX®.

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 774 razy

Za mną najdłuższe, najnudniejsze i najbardziej monotonne treningi. Teraz czas na podkręcanie śruby i szlifowanie formy! Świetnie przepracowane, cztery obozy zagraniczne, podczas których wszędzie towarzyszyły mi system TRX® (grudzień, luty, marzec – Portugalia, a w styczniu Włochy) pozwalają na walkę o najwyższe laury. Jestem pełen nadziei, bo obserwuję efekty, których się nie spodziewałem.

Czytaj dalej...

Fitness w soczewce i 5 lat marki tiguar, czyli Fit-Expo 2016

Na stronie targów Fit-Expo czytamy: „wydarzenie dosłownie dba o kondycję branży fitness.” My natomiast – ekspertfitness.com, jako partner strategiczny - dbamy od lat o to, by jego uczestnicy cieszyli się optymalnymi warunkami sprzętowymi i by informacja o Targach zataczała jak najszersze kręgi. Ten rok naszej obecności na Fit-Expo będzie szczególny, ponieważ partner sprzętowy konwencji Eu4ya - nasza marka tiguar, obchodzi w tym roku piąte urodziny. Jak można się domyślać, na tegoroczne Fit-Expo przewidujemy niespodziankę dla wszystkich naszych przyjaciół. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, dlaczego obecność w Poznaniu w dniach 20-22 maja jest obowiązkowa dla każdego człowieka interesującego się fitness'em.

Czytaj dalej...

Czarodziej stepu - wywiad z Sebastianem Piątkiem

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 1524 razy

W chwili, gdy zajęcia stepu dla początkujących w Polsce odnotowują po raz pierwszy nieznaczny spadek zainteresowania, nasz rodak za zachodnią granicą niezmiennie robi furorę, a jego platforma fitnessschool.tv cieszy się żywym zainteresowaniem wśród trenerów w całej Europie. Czarodziej stepu, międzynarodowy prezenter Sebastian Piątek, opowiada nam zarówno o tych dobrych, jak i niekorzystnych zmianach zachodzących w tej gałęzi fitness. Jego obserwacje to jednak nie tylko cenne wskazówki dla miłośników stepu, ale także dla wszystkich zainteresowanych ewolucją branży i mentalności współczesnego trenera.

Czytaj dalej...

OdSKOCZNIA od codzienności, czyli po co Ci trening skoczności?

 • Dział: Trening
 • Napisane przez
 • Czytany: 1676 razy

Jeśli wydaje Ci się, że ten rodzaj treningu pomaga tylko w skoku dal lub o tyczce, warto, byś poznał o nim dwa podstawowe fakty: skoczność zwiększa osiągi praktycznie w każdej dyscyplinie sportu, a jej trening jest jednym ze skuteczniejszych w rzeźbieniu sylwetki. Nie zapominaj o nim, bo w ten sposób pozbawiasz siebie i swoich klientów znakomitej okazji do poprawy wyników sportowych i koordynacji oraz spalenia olbrzymich ilości kalorii. Poza tym każdy kocha trening, który staje się zabawą - a te dwa słowa mogą stać się synonimami pod okiem wprawnego trenera. 

Czytaj dalej...

Jak spalić tłuszcz na brzuchu z TRX® i… z głową?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 5534 razy

Stało się. Mimo solennych obietnic składanych samemu sobie, pochłonąłeś w Święta takie ilości jedzenia, że teraz nie możesz spojrzeć sobie w twarz lub gorączkowo starasz się zadośćuczynić swoim wielomiesięcznym słabościom, szukając ekspresowych metod na naprawienie swoich błędów przed nadejściem wiosny. Może myślisz nawet, że przedstawimy Ci poniżej takie szybkie metody przy użyciu systemu TRX®. STOP. Zanim padniesz na matę i zaczniesz serię rozpaczliwych pike’ów, poczekaj. Czas dobrze zrozumieć, dlaczego większość szybkich metod, która wydaje nam się skuteczna, zdrowa lub efektywna, tylko takimi nam się wydaje.

Czytaj dalej...

Patrzyli na mnie, jak na szaleńca - wywiad z Jakubem Podgórskim

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 4212 razy

Jeśli trenera oddanego swojej pracy całym sercem można poznać po tym, że opowiada o swojej pasji i kolejnych pomysłach bez końca, to takiego dziś przed Wami stawiamy. Jakub Podgórski to człowiek – instytucja w branży fitness, najbardziej znany chyba ze swojej kreatywności i głodu tworzenia nowej jakości w treningu. Z naszego wywiadu-rzeki z tym inspirującym innowatorem dowiecie się m.in. dlaczego niektórzy stukali się w głowę obserwując jego treningi i jak to jest być jedynym facetem na całym szkoleniu. Przede wszystkim jednak nasz rozmówca odsłoni przed Wami wszystkie tajniki treningu GT i opowie o nadchodzącej wielkimi krokami, fascynującej współpracy z marką tiguar. 

Czytaj dalej...

Komando - foka i piłka z uszami, czyli wywiad z Celiną Kontek

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 2580 razy

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, instruktor sportu, trener personalny, Master Instruktor ICG. Wieloletni romans z teatrem zamieniła z na poznańskie kluby fitness jako instruktor i manager. W międzyczasie prowadzi treningi z pacjentami gabinetu rehabilitacji Reha Clinic, treningi grupowe oraz personalne. Specjalizuje się w funkcjonalnym treningu medycznym, Pilates, power pump, nordic walking, face fitness i w zdrowym kręgosłupie. Aby do tego zdobyć jeszcze w pocie czoła tytuł Master Trenera Kamagon Ball®, Celina Kontek musiała naprawdę zafascynować się tym przyborem. „Ale to przecież tylko piłka z uszami” - powie ktoś. Na pewno...? To przeczytajcie (w przeddzień pierwszych w Polsce szkoleń Kamagon Ball®) o tym, co ta piłka Wam zrobi!

Czytaj dalej...

A co Ty wiesz o fizjoterapii? - czyli nauki prosto z CRS Clinic

Niemal każdy dziś biega, a prawie nikt nie wie, że przed rozpoczęciem przygody z tą dyscypliną należy poddać się ocenie fizjoterapeuty.  Kiedy machniemy na to ręką i dojdzie do poważnej kontuzji, jeszcze mniej osób ma świadomość istnienia rehabilitacji przedoperacyjnej, która w skrajnych przypadkach może zapobiec zabiegowi. Rodzi się pytanie: co przeciętny człowiek właściwie wie o fizjoterapii i na ile czerpie z jej dobrodziejstw na co dzień? Horyzonty poszerza nam Tomasz Sołowiński, kierownik działu fizjoterapii w CRS Clinic w Warszawie.

Czytaj dalej...

Przygotowania do igrzysk czas - start! – czyli relacja Miłosza Jankowskiego z przygotowań do Olimpiady

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 1668 razy

Miłosz Jankowski ma zaledwie 26 lat, a już spełnia się jego największe marzenie jako sportowca: będzie w tym roku reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Firma ekspertfitness.com - wyłączny dystrybutor marki TRX® w Polsce - z dumą wsparła naszego wioślarza systemem podwieszanym TRX®, na którym Miłosz zawzięcie ćwiczy. Widząc jego determinację, trudno nie życzyć mu jak najlepiej. Przeczytajcie, co nam powiedział nasz niezwykle radosny olimpijczyk na temat progresu, jaki nastąpił w jego formie dzięki TRX®. Spostrzeżenia z ust kogoś takiego to chyba najlepsza motywacja dla nas wszystkich.

Czytaj dalej...

Co Ci szkodzi wiedzieć więcej? - czyli meeting charytatywny Fundacji "Zaskoczeni Wiekiem"

Widząc słowo charytatywny, część z nas spokojnie scrolluje stronę dalej, udając, że ktoś przed chwilą właśnie nie zawołał do nas o pomoc. „Tylu ludzi jej potrzebuje, że gdybym miał pochylać się nad każdym, nie starczyłoby mi życia i finansów. No i ci naciągacze. Skąd mam wiedzieć, dokąd trafią moje pieniądze?” – usprawiedliwiamy się sami przed sobą. Wszystkie te pytania znikają w dniu, w którym o pomoc musimy poprosić my. Meeting charytatywny Fundacji „Zaskoczeni Wiekiem” to nie kolejna zbiórka pieniędzy. To przede wszystkim szansa na nauczenie się od profesjonalistów, jak oddalić widmo choroby od nas samych. Ale to nie jedyny powód, dla którego tego dnia warto wybrać się do Legionowa.

Czytaj dalej...

Sztangą po pośladkach - czyli całkiem poważnie o pupie Maryni

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 3650 razy

Pośladki to temat delikatny, choć one same powinny być ze stali. Nie, nie zamierzamy Cię przekonywać, że to synonim seksapilu czy definicja Twojej dbałości o swoją kobiecość, bo to wyłącznie Twój wybór, czy chcesz coś swoim wyglądem sygnalizować. Jednak z drugiej strony nie da się ukryć, że tak, jak spracowane dłonie opowiadają historię życia swego właściciela, tak i kondycja pośladków mówi wiele o trybie życia ich posiadaczki. Powtórzymy więc jak mantrę: pośladki powinny być ze stali. A teraz wytłumaczymy Ci, dlaczego.

Czytaj dalej...

Rozmowa z Martą Tymoszewicz - Bednarz

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 2384 razy

Marta Tymoszewicz - Bednarz to znany w środowisku fitness szkoleniowiec i trener. Przy okazji jej najnowszej sesji zdjęciowej z udziałem naszego rollera hexagon oraz Kamagon Mini, podpytujemy Martę o jej debiut w roli lifestyle designer'a, o jej nowe inicjatywy oraz o wszystkie ważne wydarzenia, jakie miały miejsce w jej intensywnym życiu w mijającym roku. A działo się wiele, bo Marta to kobieta, która całe swoje barwne życie bierze we własne ręce.

Czytaj dalej...

Ewolucja kontra mroczne zjawiska, czyli z Sebastianem Goszczem o kondycji polskiej branży fitness w 2015

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 2182 razy

Sebastiana Goszcza nie trzeba przedstawiać chyba nikomu w branży. To teoretyk i praktyk w jednym: poza gruntownym wykształceniem posiada niemal dwudziestoletnie doświadczenie w środowisku, pracuje jako dyrektor zarządzający w klubach Rytm i Atmosfera Fitness & Wellness, a przy tym nieustannie szkoli i edukuje innych. Szerokie uśmiechy na zdjęciach z wielu spotkań, które dokumentuje, dowodzą, jak kocha to, co robi. Jeśli więc jest ktoś, z kim u schyłku mijającego roku najlepiej porozmawiać o kondycji polskiej branży fitness, prognozach na nadchodzący rok oraz o jeszcze nieodkrytych niszach na rynku, to tylko z nim.

Czytaj dalej...

Ambitna droga do Master Trenera TRX® – czyli ile kosztuje bycie najlepszym?

Jedną z fundamentalnych różnic pomiędzy czysto produktową ofertą producentów podróbek a marką TRX®, jest ogromne zaplecze merytoryczne stojące za tą drugą i poziom wiedzy wymagany od jej trenerów. Na przykładzie Marka Mroczka, zwycięzcy castingu przeprowadzonego podczas I Boot Camp TRX®, możecie prześledzić wymaganą ścieżkę edukacyjną, którą musi przejść każdy przyszły Master Trener TRX®. Jak sami zobaczycie, nie ma tu miejsca na podbłażanie, dopóki każdy nie przejdzie jej w całości. Przeczytajcie relację Marka z ze szkolenia TRX®FTC (TRX® Functional Training Course), które odbyło się w Atenach w dn. 4-6.12 i przekonajcie się, dlaczego Master Trenerzy TRX® to nie tylko chodzące kopalnie wiedzy, ale też wielka, międzynarodowa rodzina. 

Czytaj dalej...

Całe życie pod górę, czy... na szczyt? - rozmowa z Darkiem Beszczyńskim

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 2119 razy

Podczas tegorocznego maratonu Evolution Ride jeden z uczestników wyróżniał się szczególnie biało-czerwoną koszulką Mistrza Polski. I rzeczywiście nim jest: Darek Beszczyński to wielokrotny mistrz w kolarstwie szosowym niepełnosprawnych. Na swoim blogu Darek pisze: z młodych lat pozostały mi tylko marzenia i wspomnienia. Trudno w to jednak uwierzyć, obserwując, jak aktywnym jest sportowcem. To, co wyczynia, może być marzeniem dla całkowicie pełnosprawnych osób. 24 lata temu, wskutek tragicznego wypadku, Darek zapadł w śpiączkę i na długo stracił mowę, a prawa strona jego ciała pozostaje wciąż sparaliżowana. Mimo to, mierzy wysoko, na sam szczyt – a ostatnio nawet w Księgę Rekordów Guinessa. Zapraszamy na rozmowę, po której wiele się zmienia i głupio już dalej wmawiać sobie, że na cokolwiek w życiu może być za późno.

Czytaj dalej...

Piłki lekarskie – nudny relikt z podstawówki czy skuteczny przybór?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 4355 razy

Nie ma chyba osoby, która nie pamiętałaby widoku wynurzającego się z magazynku wuefisty dźwigającego naręcze piłek lekarskich przy pomocy co silniejszych uczniów. Ich charakterystyczny zapach i nudny design kojarzą się większości z nas z mało przyjemnymi testami sprawnościowymi bądź wytrzymałościowymi. Nic dziwnego, że wraz z opuszczeniem szkolnych podwojów ochoczo się z nimi pożegnaliśmy. Gdyby tylko została nam wówczas przekazana wiedza na temat ich fenomenalnych właściwości, nasze ścieżki pewnie by się nigdy nie rozeszły. Lepsze jest często wrogiem dobrego i w przeciwieństwie do szybko przemijających trendów fitness, ten prosty pomysł wciąż się znakomicie broni mimo upływu czasu. 

Czytaj dalej...

W których klubach w Polsce używa się legalnych TRX®?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 3073 razy

Odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna, pewna i ogólnodostępna dla wszystkich zainteresowanych. Tylko jak ją zweryfikować? W trosce o bezpieczeństwo wszystkich chcących ćwiczyć tylko na oryginalnych systemach podwieszanych, jako jedyny oficjalny dystrybutor marki TRX® w Polsce znaleźliśmy na to pewien sposób. 

Czytaj dalej...

Po co mam obnażać swoją słabość? - czyli trener personalny a choroba nowotworowa

Poprzedni artykuł o tym, na czym polega zmniejszanie szans raka piersi poprzez sport, zakończyliśmy gorącą zachętą, by zmobilizować się do poszukania zaangażowanego trenera. Takiego, który obejmie nas swoją opieką i indywidualnym podejściem. Rozumiemy dobrze, jak trudne to bywa i jak ciężko odsłonić swoją słabość, zwłaszcza przed obcą osobą. Pamiętajmy jednak, że dobry i mądry trener ma wiedzę i chęć, jak tę słabość przekuć w naszą siłę, a do tego to przecież taki sam człowiek, stykający się z takimi samymi chorobami. Marzena Bębenek to przykład trenera, któremu nic, co ludzkie, nie jest obce – bezsilność, demotywacja i zwątpienie. O tym, dlaczego warto zmobilizować się do ruchu mimo choroby i otworzyć się przed trenerem, rozmawiamy z nią, a także z jej klientką, która zwycięsko wyszła z choroby nowotworowej. 

Czytaj dalej...

Bezkonkurencyjne combo, czyli nowy Myride®VX tablet i IC7 w duecie

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2412 razy

Połączenie roweru IC7 z najnowszą konsolą Myride®VX to synergia, która gwarantuje żywe zainteresowanie klientów Twojego klubu, wciąga i hipnotyzuje. Synteza tych dwóch sprzętów jest tym, co najznakomitsze w myśli technicznej Indoor Cycling. To zapewnienie doznań z treningu, których nie oferował nikt przedtem, dlatego połączenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem właścicieli klubów i jeszcze większą sympatią użytkowników. Dlaczego?

Czytaj dalej...

Porządne rolowanie i soczysta powięź, czyli jak odpowiednio dobrać roller piankowy

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 68639 razy

Rollery piankowe są już dostępne chyba we wszelkich możliwych kolorach, strukturach i stopniach twardości. Każdy trener i rehabilitant wie, że różnorodność ta nie powstała po to, by tylko cieszyć oko, jednak osoby początkujące mogą łatwo zrobić sobie krzywdę nieprzemyślanym zakupem. Czym się kierować przy wyborze dobrego rollera i czy w ogóle kawałek pianki może zastąpić nam masażystę? 

Czytaj dalej...

Rak boi się ruchu - czyli sens aktywności fizycznej w profilaktyce raka piersi

Warto poświęcić czas na ruch, zanim zacznie się naprawdę liczyć.

My o tym wiemy, dlatego w październiku gorąco zachęcamy do zakupu limitowanej serii TRX® Pink. To, że przeznaczamy 100 zł z każdego sprzedanego egzemplarza na Federację Stowarzyszeń Amazonki, to jedno; ale dużo ważniejsze jest, byś to właśnie Ty, kimkolwiek jesteś, pozwoliła nam sobie przy okazji wytłumaczyć, jak duża jest zależność między powstawaniem nowotworu a brakiem ruchu. Niby dzwoni w którymś kościele, niby słyszałyśmy coś o ścisłym związku aktywności fizycznej z profilaktyką raka, ale większość z nas nie zgłębia tego tematu, wmawiając sobie po cichu: mnie to nie dotyczy, zresztą i tak nie mam na to czasu... jeśli mam zachorować, i tak zachoruję... to wszystko kwestia genów. Hmm. Nie będzie przesady w nazwaniu takiego podejścia samobójczym. Chcesz coś z tym zrobić, czy jest Ci wszystko jedno?

Czytaj dalej...

Trening wytrzymałościowy z TRX®

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 3762 razy

Każdy sportowiec - zwłaszcza trener czy instruktor - chciałby móc się poszczycić wytrzymałością stali. Czy to jednak możliwe, by zwiększyć wytrzymałość tlenową, beztlenową i szybkściową tylko przy użyciu jednego sprzętu?

Termin "wytrzymałość ogólna" odnosi się do zdolności wytrwania w wysiłku fizycznym o określonej intensywności w danym czasie. Dodatkowo, stopień wytrzymałości determinują też takie indywidualne cechy, jak odporność na zmęczenie, stres i ból, siła woli, poziom motywacji czy czas potrzebny do regeneracji. Jak ćwiczyć to wszystko naraz i się nie zniechęcić?

Czytaj dalej...

Evolution Ride 2015 - tak było!

Ewolucja - forma rozwoju, proces stopniowych zmian czegoś, prowadzący do powstania nowych rzeczy, zjawisk (za sjp.)

Pedałując zawzięcie podczas maratonu Evolution Ride, chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że z każdym obrotem kręci też trybikami ważnej ewolucji zachodzącej każdego dnia, miesiąca i roku.

Czytaj dalej...

Rip Trainer i TRX® - czym się różnią?

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2620 razy

TRX® i Rip Trainer. Dwa sztandarowe produkty z jednej stajni, różne zastosowania, jeden cel: make your body your machine. Czym różnią się korzyści osiągane dzięki systemowi podwieszanemu TRX® od tych, które daje Rip Trainer? Które są lepsze do ćwiczeń cardio, które do treningu metaboliczno-kondycyjnego, które zwiększają siłę eksplozywną, a które rozwijają ogólną siłę i stalowe mięśnie środka? Oba przybory mogą się znakomicie uzupełniać, ale istnieją obszary, w których poszczególne sprzęty sprawdzają się lepiej. 

Czytaj dalej...

Wywiad z Markiem Mroczkiem - zwycięzcą castingu podczas I Boot Camp TRX®

 • Dział: Wywiady
 • Napisała
 • Czytany: 3756 razy

29 sierpnia 2015 roku, Sopot. Palące Słońce, wszechobecny piasek, chłód Bałtyku, zmęczenie oraz czwórka równie zdeterminowanych, świetnych zawodników walcząca o zwycięstwo w castingu będącym przepustką do wspaniałej kariery. Takie oto okoliczności fauny i flory przyszło pokonać Markowi Mroczkowi, zwycięzcy castingu podczas pierwszego Boot Campu TRX®. W tydzień po tym wydarzeniu pytamy Marka o powody, dla których zakochał się w TRX®, czy jest sens płacić za szkolenia i co w ogóle myśli o Boot Campach. 

Czytaj dalej...

Mówimy, jak było – czyli historia boot campów bez cukru

 

 

Historia współczesnych boot campów fitness, które narodziły się – gdzieżby indziej – w USA, oficjalnie liczy sobie ok. 25 lat, jednak ich korzenie sięgają znacznie dalej, a celem tych treningów nie było bynajmniej zwalczanie nudy wśród amerykańskich nastolatków. Prześledźmy więc skróconą i kontrowersyjną historię tego treningu.

Czytaj dalej...

IX Międzynarodowa Konwencja Fitness Eu4ya 2015 w procentach

Dziewiąta edycja Eu4ya powered by tiguar jest już tylko kolorowym wspomnieniem. eskpertfitness.com po raz pierwszy miał przyjemność być Sponsorem Strategicznym tej największej konwencji fitness w Polsce, a sprzęt naszej marki tiguar był po raz kolejny jednym oficjalnym, używanym podczas wszystkich zajęć przez zadowolonych ćwiczących.
Ponieważ chcieliśmy poznać opinie uczestników po konwencji, aby jej kolejną, jubileuszową edycję uczynić jeszcze ciekawszą, w dniach 28.05 – 07.06 przeprowadziliśmy internetowe badanie satysfakcji wśród jej uczestników. Odpowiedzi, jakich nam udzielili, dają ciekawy obraz ich wrażeń, a także pogląd bieżących trendów i oczekiwań w świecie fitness.

Czytaj dalej...

Przyszłość jest w mocy... pomiarze mocy!

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2702 razy

 

 

Branża fitness, a właściwie każda jedna branża sportowa, jest jedną z tych dziedzin, które nie znoszą nudy i nie mogą sobie na nią pozwolić. Ciągle musi się coś dziać, nieustannie musi pojawiać się coś nowego i intrygującego. Myślę, że ma to związek z ludźmi, których skupia wokół siebie fitness - tzn. sportowców i pasjonatów wszelkiej odmiany aktywności ruchowej, którzy też non-stop potrzebują nowych bodźców i nie potrafią usiedzieć w miejscu.

Czytaj dalej...

Kamagon, Aquabag Bullet i Sloshball

 • Dział: Trening
 • Napisała
 • Czytany: 2594 razy

Nasze produkty pod lupą trenerów i fizjoterapeutów. Bez słodzenia!

Kamagon, Aquabag Bullet i Sloshball to przybory, które oddaliśmy w ręce trzech specjalistów z warszawskiego klubu Oxygen — Jarosława Cibora, Marcina Ciesielskiego oraz Dawida Kowieskiego — aby najpierw je przetestowali, a następnie wydali o nich bezwzględnie szczere opinie. Oto, co powiedzieli na temat sprzętów aqua wypożyczonych przez ekspertfitness.com.

Czytaj dalej...